• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    Z47TCLogistika - import/export - kamionová, letecká i lodní přeprava
    DABE
    DABE --- ---
    MEYHAM: docela rychlost. na kusovku az teda neuveritelne:)
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    DABE: dokonce kusovka, ale ta jde jen POL Suzhou/Shanghai, ETD byla 2/8, včera to dorazilo do Varšavy, dneska u nás na crossdoku
    DABE
    DABE --- ---
    MEYHAM: kontejner? jak dlouho ti to jelo?
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    Tak první vlaková zásilka z Číny do ČR za mnou, měl jsme pochybnosti, ale funguje to :)
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    jezdite tu nekdo spanelsko? nekolikrat za kvartal objednavame material, je toho vzdycky nekolik tun, vetsinou ADR (stavebni chemie), pokud by nekdo mel zajem o blizsi info tak do zpravy pls
    NOISEGATE
    NOISEGATE --- ---
    zdravim, jednorazove potrebuju poslat zasilku do ruska.. max. 10 kg. co zvolit? ČP? diky
    JANYS32
    JANYS32 --- ---
    zdravím ve spolek ,vyzná se někdo v problematice stahování aktualizací z netu do gps- kamionová doprava- ?? ( ptám se proto , že klasickou cestou to vyjde na 2000kč) ...koupil jsem si navigaci MIO s tím , že k ní psali, že je i kamionová ale po rozbalení jsem se dočetl v příbalových prospektech , že kamionová verze v mé navigaci je na vyzkoušení na měsíc zdarma a pak si musim koupit aktivační klíč za dvojku :D začal jsem jezdit kamionem tak bych uvítal k této problematice nějaké rady ...díkes ;)
    CTIRY
    CTIRY --- ---
    Díky
    PEPPE_LOPEZ
    PEPPE_LOPEZ --- ---
    CTIRY: TNT má Holandskou matku , zkus i je.
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    CTIRY: hmm Holandsko neumím, Belgii bych uměl dobře :)

    DSV má z NL dobrou sběrku nebo pak klasicky Schenker
    CTIRY
    CTIRY --- ---
    Zdravím,
    nějaká doporučení pro poptávku:
    z:
    IJzergietersweg 1A
    1786 RD Den Helder
    The Netherlands

    Do:
    Zeko, Nádražní 101, Humpolec 396 01

    Zboží:
    Prázdné jednocestné sudy:
    8 palet: 120x80x235cm; váha jedné palety 67kg;
    Víčka na sudy:
    2 krabice: 59x39x39 cm, váha jedné krabice 7,5kg

    Váha celkem 551kg
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    MARLYN: koukal jsem kdo by to mohl udělat a koukám, že to dělá v HBG jedna spedice se kterou spolupracuju při exporteh na middle East

    Veterinary Clearance | Compass Customs
    http://www.compasscustoms.eu/en/services/veterinary-clearance/

    Veterinary Clearance
    - Issuing CEVD / CED
    - Organization trucking from terminal to Veterinary control station
    - Application and clearance procedure for veterinary inspection
    - Customs declaration for veterinary goods
    - Organization of physical veterinary- and customs check

    podle toho co tam nabízejí to chápu tak, že se musí zboží přistavit na veterinární inspekci

    pokud to povezeš v kontejneru tak počítej s tím, že tyhle manipulace, handlingy a přetahy něco stojí, ale ohledně té veterinární deklarace se asi zkus vyptat přímo jich

    T1 může vystavit jen celní deklarace, nebo někdo kdo n to má licenci, nemůže úplně každej, ale tohle musí každej bud vlakovej operátor nebo spedice zajistit na základě podkladů, který jim dodáš

    v česku doporučuju si to nechat taky proclít od nějaké deklarace, za zastupování v celním řízení si účtujou kolem tisícovky a tobě odpadne chození na celnici a vyplňování papírů a všechny věci kolem

    Na jaký paritě to budeš kupovat ?

    MARLYN
    MARLYN --- ---
    MEYHAM: dekuji za odpoved. Veterinu provest agentem a zbytek v CZ se mi jevi jako nejschudnejsi cesta. Predpokladam, ze pred vylodenim v HBG mi dojdou papiry a pak si sam muzu nechat vystavit T1 doklad (nebo pomoci taky nejakeho agenta?).

    Co me zajima nejvice, kde sezenu agenta na takovy typ kontroly v nemecku, prip. pocem se mam pidit na internetu?
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    MARLYN: veterinární stejně jako celní kontrolou musí procházet každá třetizemní importní zásilka. veterina na vstupu do EU tzn. pokud pojedeš po moři přes HBG počítej s tím, že v místě vstupu do EU tedy HBG bude třeba zajistit veterinární kontrolu, můžeš vyclít v HBGpokud budeš mít Německou VAT ID, pokud ne můžeš samozřejmě proclít v CZ, z Hamburku na CU v CZ ti přepravce vystaví transitní doklad T1

    některé veterinární dokumenty stačí mít vystavené jednou, půjde o osvědčení nebo certifikáty pro danou šarži výrobku, ale jak říkám v tomhle nejsem kovanej

    moje zkušenost je taková, že jsme vozil importní kontejnery u kterých mi veterinární kontrolu v HBG zajišťoval lokální agent, proclívalo se klasicky v CZ
    MARLYN
    MARLYN --- ---
    MEYHAM: a nejake konkretni informace: musim prochazet veterinarni kontrolou s kazdou varkou dovazeneho zbozi, nebo staci jenom jedou na zacatku (prip. periodicky), co orientacne stoji kontrola vzorku, na co si mam dat pozor/pripravit se? Muzu dovezt zbozi do pristavu v Hamburgu a vyclit ho az v CZ, nebo musim vse v Hamburgu, vcetne vstupniich kontrol?

    Rad bych o tom vedel co nejvice nez si vyberu z prace volno a pujdu jednat do terenu...
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    MARLYN: clení považuju za samozřejmost, s tím ti můžu poradit kdyžtak pošta
    být tebou zjistil bych si hlavně ty věci ohledně té veteriny
    MARLYN
    MARLYN --- ---
    ahoj, dekuji Vam za odpovede. Otazka zni, u koho zacit. Predpokladam, ze je lepsi se stavit osobne na nejakem urade. Otazka je : na jakem :) ?
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    MARLYN: resim podobny veci ohledne dovozu zbozi z turecka, zalezi co to je za zbozi, nejen veterinarni sprava ale i celnici, a dost dalsich uradu k tomu bude chtit rict svoje...
    MEYHAM
    MEYHAM --- ---
    MARLYN: řešil jsem nedávno, s tímhle asi ideální se obrátit na veterinární správu
    MARLYN
    MARLYN --- ---
    ahoj, mate nekdo zkusenosti s dovozem potravinarskych produktu z trhu mimo EU, tzn. co musim vse vyresit abych mohl zbozi bez problemu importoavat, jake kontroly jsou nutne aby bylo zbozi uvolneno k volnemu pohybu/prodeji na trhu EU?
    KOKON
    KOKON --- ---
    SITH: Díky za tip! Žádného známého tam bohužel nemám, ale i tak mě nabídli cenu ze západního pobřeží 800USD. Kdybys tam náhodou někoho měl, rád k té motorce přibalím nějaké dobré víno z Napa Valley :) Ale to až pokud to skutečně vyjde a budu tu motorku posílat, ještě zvažuju možnost B, že ji tu nechám.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam