• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DALIBORCo je to člověk? - Mnoho definic, které jsou nanic?
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    LALINA: prosimte neblazni. Bhagavadgitu sem cetl a nevim co ma spolecnyho s teorii chaosu. nelinearnost casu je mi docela ukradena, protoze pro me zadnej cas neexistuje. cas je pohyb hmoty urcitou rychlosti - to znamena nejakej teoretickej konstrukt. pro me jsou dulezutejsi otocky planety okolo slunce :) a ty sou. v tom nasem vnejsim svete alespon. takze potud mohu mluvit o nejakejch rokach. ci milionech let.

    jeste k te Bhagavadgite: kdyz uz si to nakousla, tak tvuj citat mluvi o urcitych obdobich ktere se daji pocitat ruzne - podle veku dvapary - satja, dvapara, treta a kali juga. coz by znemnalo, ze brahmova noc, tedy faze kdy nejsou ve vesmiru hvezdy a brahmuv den, tedy faze kdy hvezdy ve vesmiru jsou a je tam i zivot, trvaji tisice techto veku, ktere sami trvaji treba az miliony let a dostavame se k tomu na co prisla moderni veda, vyjde nam nejakejch par miliard let existence vesmiru. bohuzel se porad vrtame v tech nasich rokach, ktery sou uboze kratky, takze to jde do vysokejch cisel.
    LALINA
    LALINA --- ---
    zdaj se vám nekdy "zanořený sny" .. myslíte, že uz jste se vzbulidi a neco delate a potom se probudíte a reknete si, sakra, to taky byl jen sen a jdete do prace, cestou vas prejede autobus a vy se zase probudíte a zase to byl jen sen..... stalo se vam to nekdy?
    LALINA
    LALINA --- ---
    MUSTAFU_X: kdyz se bude zdat sen tobě... jak to tam mas s casem? funguje tak, jako tady v (realu" nebo ne" ma jiný pravidla? může v tom snu ubehnout klidne tisíc let? nebo vterina dlouhá roky? hm?
    LALINA
    LALINA --- ---
    MUSTAFU_X: smarja.... nelinearnost a vlastne neexistence času.. ti nic nerika? cas je strasne relaivní...
    v Bhagavadgíte se říká : ti, kdo vědí, že Brahmův den trvá tisíc věků a Brahmova noc trvá tisíc věků, vědí, co je den a noc...
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    mam pocit, ze pokud by byl clovek opravdu jen snem nejakyho boha, tak buh sni docela usilovne a to peknou radku let :))
    LALINA
    LALINA --- ---
    XCHAOS: nic novýho neexistuje.. vsechno uz tu bylo :-))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LALINA: nic novýho pod sluncem. další nápady, prosím...
    LALINA
    LALINA --- ---
    ja jsem to spis myslela tak, že buh má celej ten vesmir (a s ním pochopitelne i člověky) TED porad v hlave... jako myslení, jako opici a jako kocovinu:-))
    az vystrizlivi, napadne ho trebas neco lepsiho a človek zmizne s propadlisti casoprostoru jako zlej sen :-)))
    LALINA
    LALINA --- ---
    XCHAOS: americany nech žrát banány:-))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LALINA: no, mě se líbí ta opice v záhlaví diskuse. teorii, že Bůh stvořil člověka v kocovině, tedy až po opici, je nicméně zajímavou syntézou evolucionismu a kreacionismu, to musím uznat, a řadu věcí to úspěšně vysvětluje :-) Nicméně tohle ti pitomí Američani nikdy nepochopí...
    LALINA
    LALINA --- ---
    nejaky pěkný definice na nic:-)

    človek je vesmirnej dobrodruh, kterej se vtelil do tyhle megahusty gamesy a doufá, že projde az nakonec.

    človek je snovej přízrak boha po poradný kalbě - po opici:-]]

    človek je neurotransmitter v něčím mozku :-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    tak enbo tak...co se tim vlastne meni?
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    XCHAOS: :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MUSTAFU_X: to je příliš solipsistické, ne mě. není to tak, že by mě nenapadlo, že to tak je: já se bojím, že to tak je... :-)
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    PALEONTOLOG: no tak mozna budes nevzdelanej. zkus si neco precist .. treba slovnik cizich slov pro zacatek :)

    a pokud mas problem s porozumenim tomu, ceho sleduju svym rozvleklym placanim, tak to asi tvuj problem bude, nemyslis?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MUSTAFU_X: to, že nerozumím, co svým plácáním sleduješ, není můj problém.. (neukládám si povinnost ti rozumět...) to je max tvůj problém..

    ano, používáš nějaká slova, některá znám, některá neznám, ale u drtivé vetšiny nedokážu spojitosti přečíst a vyloučit ty možnoti, které by mi usnadnily tu "rozplizlost" významu upřesnit...,
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    PALEONTOLOG: k zamysleni? ja mluvil o tom, jak se tomu co pisu da rozumet...

    jinak pokud ti to neprijde k zamysleni, asi bude problem na tvoji strane. podle me se da totiz zamyslet nad uplne vsim :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MUSTAFU_X: a co je na tom k zamýšlení ? to je prosté zvolání.. :)
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    PALEONTOLOG: rozumej tomu tak, ze mikrosvet (clovek) je zrdcadlove obraceny makrosvet (vesmir) ... clovek bez jeho prirozeneho okoli (prirody a vesmiru) by byl opravdu kuriozitou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam