• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CREMAC:
    +1
    CREMAC
    CREMAC --- ---
    KOC256: right click -> Edit site preferences -> Encoding group
    KOC256
    KOC256 --- ---
    mohu nějak nastavit jazykovou sadu pro jednu stranku? pokud ji chybi metatag s urcenim kodovani tak se pouzije default. ale pokud se netrefi tak mohu rucne zmenit na jine kodovani. ale pak mam problem ze prijdu jinam a zase to zlobi...
    SAMGARR
    SAMGARR --- ---
    Nevite jestli existuje nejaky widget pro stahovani z rapidshare s PA? Diky...
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    NECROMAN: na hesla pouzivat keepass, potom take problemy nebudu... jedine ze zabudnes aj to master heslo do keepassu :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HADIAK: no co no, kdysi jsem tam nastavil "supr-bezpecne" heslo, ktere jsem si ulozil v Opere a po par tydnech zapomnel :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: ulozene heslo do admin casti meho blogu

    nevies co pouzivas na svojom blogu? :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: coz o to, programovani zvladam, ale muze tam byt nejaky dumyslny algoritmus na generovani toho hashe typu: SHA256(heslo + random_salt_per_user + datum_registrace.tostring()) a to rucne obchazet muze byt uz prace hranicici s hackovanim :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PINCHE_GRINGO:
    uz asi zbytecne OT ale ne kazdy je programator ze by treba dokazal odhalit hashovaci fci, pripadny substring a nedejboze jeho osolenost :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    NECROMAN: PINCHE_GRINGO: presne tak. :)
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    NECROMAN: ale ze noveho hesla muzes udelat hash a ten hash do DB rucne nahrat
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HADIAK: ale kdeze, jen hloupe weby ukladaji hesla jako plaintext... spravne reseni je ukladat jen hash - otisk, pomoci nehoz lze overit zadane heslo, ale nelze podle hashe ziskat puvodni heslo. Hash hesla si ze SQL zjistim, ale je mi to naprd :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    yep, roky pouzivam powerbuttons, aj ked nie vzdy funguju...


    NECROMAN: tak ked je to tvoj web, tak mas pristup k DB, ne? :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    http://www.passcape.com/opera_password_recovery.htm

    ale to mi jen vyjelo v google jako opera paswsword recovery :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    MICTECH: taky by se mi to hodilo, mam takhle ulozene heslo do admin casti meho blogu, a nebyt password manageru ,tak uz se tam nedostanu :)
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    KOC256: Videt :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MICTECH:
    videt nebo smazat?
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    Jak se v password manageru dostanu k ulozenym heslum pro jednotlive weby? Diky
    LYCO
    LYCO --- ---
    PINCHE_GRINGO: Je to slovník z programu Hunspell http://pwet.fr/man/linux/fichiers_speciaux/hunspell
    AFAIK neobsahuje žádné speciální znaky s výjimkou diakritických.
    MICKI
    MICKI --- ---
    PINCHE_GRINGO: *.dic
    "cesky slovnik pro kontrolu pravopisu zalozeny na ceskem slovniku
    pro ispell, verze z 29. 10. 2006, ktery vytvoril Petr Kolar spolu s desitkami
    dalsich prispevatelu."
    Je to totéž, co se používá například v OpenOffice
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam