• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    QUICK: naprosty souhlas, neni nad to se vratit v historii treba 5 stranek za vterinu a videt je vsechny tak, jak je clovek opustil, zadne stupidni reloady.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUICK:
    taky to beru jako velke plus. Ale ne vzdy s tim umi zejmena BFU spravne nalozit a spravne to pochopit. zejmena je to kvuli tomu ze limitne vsichni zacinali na IE...
    QUICK
    QUICK --- ---
    KOC256: Pokud kliknu ve sledovanych na nejaky klub kde mam neprectene a zpatky se vratim pomoci zpet(MG, tl na mysi) tak se mi stranka nereloadne a ty neprectene tam vidim porad. Tohle je (byla?) pro me jedna z nejultimatnejsich vlastnosti opery a marne ji hledam ve firefoxu). Kdyz dam zpet, tak chci videt stranku presne jak byla. Nejlip rychle a okamzite z cache. Kdyz odeslu formular a dam zpet, tak chci videt formular vyplneny presne jak byl pred odeslanim.

    Protoze tak ma tlacitko zpet fungovat, vratit uzivatele tam kde byl, ne stranku realodnout (reload u nekterych dynamickych stranech zpusobi nacteni jineho obsahu).
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    WOODMAKER: ja len, ci odobratie funguje, ak si si ten, podla teba zbytocny text, nevypol.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    HADIAK: :) tak ten text jsem si vypl. Ten byl celkem k ničemu.

    Kdybyste někdo věděli, tak prosím dejte vědět, jinak se s tím vyrovnám, dík.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    WOODMAKER: ty tam nemas ani text "Menu"; nie je to tym, ze uz to mas modifikovane?
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    prostě se mi vždycky objeví to tlačítko [O \/] znovu

    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    ARKIN: to tam uz bylo nastaveny
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    MVEK: no, a u horších webových aplikací se ten formulář odešle znovu a nic nenaděláš
    MVEK
    MVEK --- ---
    Jinak ale u mnoha web apps má právě Opera výhodu, že pokud dojde k jednorázovému selhání (třeba připojení apod.), tlačítkem zpět se obvykle dostanu i k obsahu formuláře, takže to nemusím psát znovu. A prostě ho odešlu ještě jednou. Ale třeba v mailu Seznamu to myslím nechodí.
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    aktuální ubuntu: vlevo nahoře (panel s panelama) mám červený tlačítko do menu. Stejné tlačítko mám hned na panelu pod ním (panel s adresou). Když odstraním to horní tlačítko (pravým->přizpůsobit->odstranit z lišty ... je to šedě, ale stačí zmáčknout 'd' a je to), tak zmizí, ale po novým startu se zase objeví. Tak nevím, jak ho hodit do hajzlu na furt ...
    SCHEEZE
    SCHEEZE --- ---
    KOC256: jen doplním svůj názor na věc. Web by se měl korektně vypořádat s mým ovládáním prohlížeče. Vše se dá nějak řešit a rozhodně by měl web dělat přesně to co čekám když mačkám tlačítko zpět, vpřed a podobně. Ne nadarmo to řeší i AJAX frameworky a někdy z toho designeři mají velkou hlavu ale rozhodně ta tlačítka jsou tam proto aby se používala. ;-) Pokud to nedělá to co předpokládám, je chyba ve webu nikoliv v supt dupr funkcionalitě kterou já vůl neumím pochopit. Já jsem IT profesionál a dokážu často tolerovat nějaké drobnosti protože to pochopím. Běžný uživatel je jen zmaten a to je špatně. :-)
    ADAM
    ADAM --- ---
    chapu, rozumim, souhlasim.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ADAM:
    ja taky ne a pouzivam. ale proste predevsim v "aplikacich" ala internetove bankovnictvi, a ruzdne formularove weby dobry programatopr se tyto tlacitka snazi odstinit protoze dochazi prave z rad radoby profi useru k problemum.

    Jednoduchy priklad tady z nyxu...
    Pokud kliknu ve sledovanych na nejaky klub kde mam neprectene a zpatky se vratim pomoci zpet(MG, tl na mysi) tak se mi stranka nereloadne a ty neprectene tam vidim porad. Samozrejme ze ja si to uvedomim a vim co od toho cekat ale bezny user by se mohl rozcilovat a nevim co jeste takze praktictejsi je pouzivat opet odkaz "sledovane" kde dojde ke koretknimu reloadu a refreshi obsahu.
    ADAM
    ADAM --- ---
    tak to jsme se nepochopili.

    jinak ale na používání tlačítka zpět (resp. mouse gestures) nevidím nic závadného.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ADAM:
    já tím spíše myslel přehlednou navigaci a ne obskurní tlačítko "zpět".
    Existuují i prvky jako drobečková navigace a již dříve zmíněné menu.
    ADAM
    ADAM --- ---
    s tímhle já teda nesouhlasím. imho má být základem ovládání prohlížeče. proč na web cpát tlačítko "zpět" když ho má browser? kdyby to mělo být jak píšeš, ve výsledku to bude jen o tom, že na každém webu to tlačítko bude na jiném místě, takže ho budeš minutu hledat.


    navigační tlačítka přímo na webu jsem nikdy totálně nepochopil, imho tam nemají co dělat.
    KOKES
    KOKES --- ---
    aha, takže jsem prase já. Spousta webů ovládání nemá, tak používám zpět na prohlížeči, je to pohodlné. dík za osvětu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOKES:
    zakladni ideologie by mela byt ta ze kazdy dobry web se ma ovladat v ramci webu a ne v ramci tlacitek prohlizece.

    Alespon ja se snazim psat weby tak abych vsechny potrebna tlacitka/odkazy udelal v ramci webove aplikace (prehledna navigace).
    KOKES
    KOKES --- ---
    KOC256: aha, díky. takže je to ideologický problém. čili vy to řešíte taky jako já?(myslím, jako můžu to nějak pořešit sám, třeba userjs?)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOKES:
    je to věc webu a ne vždy je to kvuli debilite ale casto kvuli debilite useru...

    treba pri odesilani formulare neni zadouci aby se davalo tlacitko zpet a tim naprioklad dochazelo k re-refreshi odeslani...
    ADAM
    ADAM --- ---
    uka příklad, kde to nefunguje
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam