• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KOKES
    KOKES --- ---
    SLUPKA: počta..
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    KOKES: A jakej jazyk bys navrhoval?


    1. Zkušenosti ukazují, že nemůžeš předpokládat selský rozum u uživatelů
    2. Tlak na vývojáře prohlížečů musí dělat přímo kodéři stránek... Např. takový google a facebook mají v rukou tu moc... Co řeknou tyhle dvě firmy, to se projeví ve všech prohlížečích...
    KOKES
    KOKES --- ---
    SLUPKA: no selským rozumem by uživatele mělo zajímat, jestli jeho prohlížeč zobrazuje stránku podle W3C, protože výběrem ovlivní další vývoj prohlížeče, ne?.
    Jinak se nikdy nesejdem a každý si bude hrát na svou "normu" a vývojáři se z toho ojebou:-P
    (OT: já bych vůbec nejradši, kdyby celej (XD)HTML šel z prohlížeče doprdele:-D, furt skládat tagy, aby se stránka zobrazila jak chci a nerozhazovala se...primárně chci něco zobrazit a vím jak to má vypadat a jak se to má chovat. Jazyk mi to má umožnit ideálně během pár minut.../OT)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Vcera jsme vedli na toto tema s kolegou rozhovor...

    lide si az moc zvykli zit konzumne a nepremyslet nad pridanou hodnotou ci kvalitou... je uplne normalni ze se kupuje tesco jogurt, kaufland piti a nikdoho nezajima co to je za nehoraznou sracku ale kde kdo jde po cene. obdobne priklady jsou u spotrebni elektroniky nebo obleceni/obuvi. a presne takto to je i s temi prohlizeci. nikoho nezajima co je spravne al ekonzumne jen resi ze FF se prizpusobil a funguje v nem neco co by nemelo...
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    HADIAK: To určitě... Já jen reagoval na povzdech, že uživatele nezajímá zdroják stránky :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    SLUPKA: to uz je potom otazka na kvalitu prehliadacov - preco to v niektorych vyzera zle, ak je web validny :)
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    HADIAK: Jasně, ale to je právě to, co to je kvalita webu? To že má plně validní W3C zdrojáky, JavaScript, CSS přesně podle specifikací, ale v každém prohlížeči to vypadá jinak? Nebo to je web, který vypadá ve všech prohlížečích tak jak má? :) Weby se dělají pro uživatele a to pro to, aby se na ně díval skrze prohlížeč, nikoliv notepadem :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    SLUPKA: kazdeho by mala zaujimat kvalita produktov s ktorymi prichadza do styku. bohuzial vacsinu zaujima skor cena. takze potom tu mame smejdy z ciny a nevalidne weby :/
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    NECROMAN: Zase na druhou stranu, proč by to mělo uživatele zajímat? :)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HADIAK: bohuzel to je tak... uzivatele vubec nezajima, jaky je zdrojak dane stranky, ale kdyz vidi, ze v IE, FF i Chrome to funguje a v Opere ne => Opera je spatna a nikdy vice :(
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    OVECKA_MJ: bojim sa, ze je to problem opery. uz dlho plati, ze prehliadace sa prisposobuju velkym webom aby ich spravne zobrazovali... :(

    ale tipnem, ze ak by sme tam stlacili ctrl alt v (validator), tak by vysledna stranka bola VEEELMI dlha...
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    NECROMAN: a to je problem opery nebo googlu ? :)
    // tak trochu mi to prijde jako flamestarter
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Porad ale nefunguje zobrazeni diff logu na code.google.com
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Tak jsem taky upgradnul a Opera mi preventivně rovnou zamrzla :D To to začíná pěkně :)
    KOKES
    KOKES --- ---
    na 10.61...zkusím tu 10.61 čistou inst. díky.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOKES: http://www.seznam.cz/ nacitany viac menej hned (v ramci "rychlosti" netu tu v praci).
    KOKES
    KOKES --- ---
    HADIAK: např seznam. Mě a kolegovi to dělá 10.60
    Možná ještě jsme za proxynou s auth..ale do 10.60 no problem. Těch stránek je víc, není to půl hodiny, ale 2-5minut.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOKES: na take stranky som nenarazil. teraz som tu uz s 10.61 a nyx nabehol normalne :)
    KOKES
    KOKES --- ---
    tak dejte vědět, jestli odstranili nefunkčnost 10.60 - některý stránky se otvíraj půl hodiny...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Opera 10.61 je venku!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam