• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    Opera si sežere tolik RAMky kolik může, když jí má někdo hodně, zblazne si klidně dvakrát tolik kolik by zabírala na počítači s menší pamětí. Dá se to trochu korigovat nastavením memory cache, defaultně je na Automatic.
    ADAM
    ADAM --- ---
    taky nevypinam. nikdy (=běží od update do update win - čili i několik měsíců). zrovna má 860mb. nějak nevím, jestli to je hodně nebo málo.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: preinstalovanim opery nic nezkazis, jen dat zalohu na wand, mail, urlfilter a pripadne dalsi veci :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN:
    zapomenl jsem zminit ze mi to dela co vim tak odjakziva :) ale prikladam to tomu ze 200h uptime neni u me zadna mira...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: vsak je to beta, jeste nez odladi vsechny leaky a pridaji poradne cachovani
    KOC256
    KOC256 --- ---
    tak ja Operu nevypinam. v podstate ji mam zapnutou porad a teda rychle se dostane nekde na hranici +-400MB ale tak nejak zatim jsem nemel potrebu to resit...
    OTZ
    OTZ --- ---
    MVEK: tohle me teda nedela a to sem byl driveva schopnej stravit na chatu pul dne..
    MVEK
    MVEK --- ---
    Je to sice fajn odpuzovač, abych nechatoval, ale proč sakra ta Opera po nějaké hodině chatování třeba na Xchatu zabírá v paměti přes 1 GB i když spoustu tabů v průběhu zavřu, a bez ohledu na to, zda chatuji v private window nebo ne, a kolik mám nastaveno na cache na disku i v RAM (teď naopak maximum, co mi nabízí - 400 MB).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PINCHE_GRINGO:
    pri praci...
    - najedu trva nez se zobrazi ty nahledy
    - zavru podokno tak ta animace je strasne zdechla jak se naimuje to zavreni
    - prepinani
    - pridavani tabu do skupiny

    cim tech tabu tam mam vice tim to je diametralne zdechlejsi

    chybi mi funkce kde pri najeti na nahled se mi web zobrazi v plnem okne v tom nahledu se tezko vybira kdyz to jsou treba zpravy z jednoho webu...
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    KOC256: V jakem smyslu pomaly?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Po tydnu zkouseni mi ten tab stacing prijde dost pomaly... jakoze nastrel dobry ale chtelo by ho to trochu zrychlit...
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    kdybyste nekdo chtel, tak jsem si psal v PHP jednoduchy skriptik, ktery projde ADR soubor Opery a vybleje par TXT souboru, jednak TXT s duplicitnimi URL a dvak nekolik souboru s nazvem HTTP_kod.txt, kde jsou URL, jejichz pokus o nacteni vratil dany HTTP kod. Tzn. napr. 404.txt obsahuje stranky, ktere nebyly nalezeny apod. neni to nic dokonaleho, spise se to muze hodit nekomu, kdo ovlada PHP a upravi si to dle potreby.
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    KOC256: 6953 :)
    M0R
    M0R --- ---
    KOKES: to je priserny :) a ja si myslel ze u otce na kompu je mozilla zasrana, kdyz tam ma asi 5 radku techhle toolbaru..
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    FERENCZY: tak slava, v Opere 10.70, build 9071 je to fixnute, personalbar funguje ve vsech oknech, jde ale zatim o beta verzi.
    KOKES
    KOKES --- ---
    KOC256: no, je tam AOL, ale máš pravdu, je to nějaký odfláklý
    FERENCZY
    FERENCZY --- ---
    Nedavno jsem se tu ptal na problem personalbarem a vice otevrenymi okny (ne taby) Opery. Lista personalbaru se zobrazuje ve vsech oknech, pouze v prvnim jsou ale videt jeji polozky, v ostatnich oknech je prazdna. Nikomu se to tu nepodarilo nasimulovat (coz je divne), pritom jde o potvrzenou chybu. Ve verzi 10.70 by to melo byt vyresene. Zatim jsem ji nainstalovat nezkousel, ale brzy to overim, protoze me tento problem dost trapi uz pomerne dlouho (mam stale otevrena 2 okna a personalbar mi chybi vetsinou v tom, kde ho potrebuji :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOKES:
    kde je ICQ listicka? pokud pominu nasi narodni listicku seznamu ;-)
    KOKES
    KOKES --- ---
    repast: tohle jste asi viděli, jak má vypadat správný BFU prohlížeč, že? http://img5.imageshack.us/img5/1985/1287427589624.jpg
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    LastPass uz je pro Operu, splnili slib (ze hned jak to bude mozne, tak to udelaji)
    https://addons.labs.opera.com/addons/extensions/details/lastpass/?display=en
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam