• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    IRON_STORM: IE9 bude v tomto tedy dost nepouzitelny, kdyz sdili na stejne liste adresovou radku a taby...
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    abo daco s mejlom? rss?
    EPICFAIL
    EPICFAIL --- ---
    DEFILER: Zkousel jsi vypnout podporu torrentu pres opera:config ?
    DEFILER
    DEFILER --- ---
    EPICFAIL: me napadlo, link jsem bloknul a jsem na jedne strance na googlu treba, a i tak by to nebyl takovy traffic, to se chova fakt kdyby byl pusteny nejaky hidden torrent


    HADIAK: to uz by ho davnou stahnul ,, uz jsem tam natahl asi 600MB :)
    EPICFAIL
    EPICFAIL --- ---
    DEFILER: pripadne jestli zrovna neprobiha sync opera Linku, pripadne jeste autorefresh nejake stranky.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    DEFILER: nesnazi sa o stiahnutie update? sice, to by nebol up... virus? :)
    DEFILER
    DEFILER --- ---
    nevite cim by mohlo byt ze mam na opere podle netlimiteru obrovsky traffic (cca 300-500kb up i down) v idle stavu tzn, mam treba otevrenou jednu stranku.
    torrent pusteny nemam, unite server, sdileni a je nevim co taky ne
    jiny browser to nedela

    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK:
    neobsahuje ten chyt nejaky FLASH? ten je dost zlo a dost clouma jak s pameti tak obcas i s procesorem...
    MVEK
    MVEK --- ---
    Včera jsem dosáhl trochu jasnějších výsledků, zkusil jsem chatování pár hodin, ale tentokrát jen v pár tabech/místnostech a v private window. Velikost v paměti brzy narostla na 800-900 MB. Ale kupodivu nějak vydržela a po zavření tabů s tím chatem se za usilovného chrastění disku během minuty vrátila na nějakých 400-500.
    M0R
    M0R --- ---
    IRON_STORM: pravda, mam otevrenejch 21 tabu a prace v opere je stale mozna bez vetsich komplikaci :)
    IRON_STORM
    IRON_STORM --- ---
    NECROMAN: :)) asi firefox nepouziva nikdo kdo otevira desitky tabu. znam spoustu lidi, vcetne me, kteri se casto dostanou do stavu 20+ (i 50+) tabu otevrenych.. opera je jedina pouzitelna v takovem stavu, chrome taky funguje.. navic ted pribyla moznost grupovani tabu, perfektni
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Opera 10.10 pod linuxem kontinualne roste nekam k 900M (ze 4G), pak se prohlizec stava v podstate nepouzitelnym, takze vypnout/zapnout :) Ale je fakt, ze pres den pouzivam web hodne intenzivne.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN:
    nepatrim mezy ty co maji ndesitky TABu... ted mam treba jen 8 a z toho 6 v moji oblibene kategorii na precteni...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: asi neni Opera delana nna dlouhodoby uptime a desitky otevrenych tabu. Treba v pruzkumu ve FF4 beta zjistili, ze stredni hodnota minima je tak 1-2 taby, stredni hodnota prumerneho poctu je tak 3-5 tabu a stredni hodnota maxima je tak 10 tabu u uzivatelu, kteri pouzivaji FF4 beta.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ale děje se mi to už asi rok u všech stabilních verzí...
    MVEK
    MVEK --- ---
    Tak při normální práci se drží celý den tak nějak rozumně, občas se zase zmenší, ale pokud fakt třeba na tom Xchatu jednou za čas zkysnu na několik hodin, 1 GB dosáhne brzy a jen pomalu se toho zbavuje (a to teprve až po skončení chatování, pokud neskončím, tak často mě donutí pádem, když začne chrastit disk, protože je toho hodně na disku, asi v odkladném souboru, protože RAM je už zaplněná).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN:
    asi viz výše... reinstal jsme již několikát dělal...
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    Opera si sežere tolik RAMky kolik může, když jí má někdo hodně, zblazne si klidně dvakrát tolik kolik by zabírala na počítači s menší pamětí. Dá se to trochu korigovat nastavením memory cache, defaultně je na Automatic.
    ADAM
    ADAM --- ---
    taky nevypinam. nikdy (=běží od update do update win - čili i několik měsíců). zrovna má 860mb. nějak nevím, jestli to je hodně nebo málo.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: preinstalovanim opery nic nezkazis, jen dat zalohu na wand, mail, urlfilter a pripadne dalsi veci :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam