• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MVEK: no 10.xx verze prave ten muj profil uplne odmitala..(oni tam dokonce nektery veci snad ani nesli kdyz jsem to zkousel udelat rucne)..

    Ja az na to budu mit hodku casu tak asi udelam uplne novej jen budu muse na operawiki pohledat vsechny veci co tu mam :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    HUGGI: Otázkou je, co znamená "nepobírala", ale možná sis tím právě odpověděl, ten profil může být zaflákaný spoustou smetí. Sám jsem už musel jednou dělat nový a většinu věcí přenést, a teď jsem si radši s 11kou vše nastavil nově, zvláště, když jsem kvůli podělanému modernímu 16:9 místo 16:10 na displejích přistoupil na jediné tlačítko Menu, místo klasického menu.

    Na druhou stranu skoro všechno jde přesunout, když si pohraješ se soubory.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MVEK:
    NECROMAN: Cistou instalaci moc nechci..jelikoz mam hodne prekopany veskery toolbary, nejaky fce navic atd tak by stim bylo dost velky otravovani..proto jsem do vcerejska neprechazel z 9,62 na zadnou novejsi verzi, protoze 10.xx verze vubec nepobirali muj profil..az ted ta 11.01 ho krom tohohle problemku bez problemu nacte..

    HADIAK: Dela to i ve standartnim skinu..
    MVEK
    MVEK --- ---
    NECROMAN: Když ona je velká otrava nastavovat znovu toolbary. Sice občas je to třeba, když něco změní, ale i tak.


    A propos, nemám důvěru v cloudy a podobné věci, obecně v to mít moc data na síti, takže jsem ještě Operu sync nezkoušel, co to vše umí synchronizovat do zálohy (pro skutečně synchronizaci mezi počítači to asi používat nikdy nebudu)
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    HUGGI: v prve rade pri upgradu na verzi s vyssim cislem se doporucuje cista instalce - zazalohovat si dulezite veci na Opera sync + wand a urlfilter, smazat slozky application data a nainstalvat cistou Operu.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    HUGGI: nemal si nahodeny daky skin? ze by to teraz dako blbo s novou verziou?
    MVEK
    MVEK --- ---
    HUGGI: To zní hodně podivně, ale tak jako tak zkus pro zajímavost si zazálohovat celý profil (stručně řečeno, v About jsou cesty, vesměs bych se zaměřil na ty první, ne na cache apod.), a pak obsah té jedné složky smazat, Opera naběhne v čistém profilu, a zkus to tam.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Ahoj, mam takovej problemek..vcera sem aktualizoval z 9,62 na tu nejnovejsi 11,01 a mam malej problem s listou zalozek.

    Je v ni klasicky favikonka a nazev webu, ale nejak to tam "poskakuje". Kdyz otevru novy okno tak kazdej ten "cudl" kolem sebe ma treba 3px mezeru a kdyz prez nej prejedu mysi tak se mezera zmensi na 1px a tak potom uz zustane (v danym okne). Takze vicemene kdkyoliv pres tu listu prejedu mysi tak to tam nejak poskoci a docela to rusi..(Kazdej cudl preskoci sam kdysz na nej najedu..ne nejak vsehcny dohromady. A jinak ty jednotlivy zalozky nemam nijak deleny..jen tou mezerou..zadna delici carka nebo tak tam neni a bejt nema)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    MVEK: ano, ten drag&drop obrazkov, kde sa zoberie nieco co ma v cache a nie realny obrazok trva uz tak pol ~ stvrt roka..
    MVEK
    MVEK --- ---
    Tak to, že odešlu formulář a dostanu hned error a musím se vrátit zpět a znovu ho odeslat, to se mi děje i s novým veřejným buildem. Nicméně snad přestalo padání při stahování souborů, aleluja.

    Bohužel stále se chová divně otevírání nové záložky ze stránky ve skupině záložek...:-/

    Všiml jsem si ale vtipného chování (asi i u starších verzí), třeba na Lapiduchu nebo Lopuchu je v záhlaví lišta s odkazy po webu. A když je ve fóru nějaký obrázek a já ho dám přetáhnout myší, ale část ho je pod tou lištou, tak se mi přetahuje obrázek i s tím výřezem lišty:-) (zkrátka Opera vizuálně přetahuje prostě to, co je v dané ploše obrázku vidět).
    Nicméně to je jen kosmetika a navíc jsem snad ještě nikdy ten obrázek nepotřeboval přetáhnout, to se mi stane vždycky omylem:-)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: tak potom nech tu kolonku zrusia uplne, ale nie aby tam pisali hluposti. takto iba klamu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    a k cemu ti to vubec je? zda se mi ze resis blbosti... Opera je prohlizec ne detektor spravnych mime-type :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: ja dufam, ze je z ich strany len take odbocenie, a ze to velmi rychlo vratia tak ako to bolo.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK:
    vetsina uzivatelu nepochopi ze opera je inteligentni a tak ukazuje to co vetsina uzivatelu ceka


    TRIPLT:
    smaz co se da (soubory, cookies, ...). pripadne asi nejaky cisty install no :)
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Hmm tak opera stale zlobi... kvuli blbeho emailu fakt aktualne musim pouzivat IE... :(
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    hm ale volaco uz stihli posrat :/

    vlastnosti obrazku necekuje realne, ale len trapno da priponu do properties (aj ked to nie je pravda!).

    (= ked je bmp premenovane na jpg auploadnute, pred tym korektne ukazalo 'image type' bmp, teraz ukaze jpg) = fail. :/
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    no, ma daky strasiakovy den :)
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Tak jo uz to konecne jde.... psychyckej natlak na operu kdy sem byl nucen otevrit IE tak pochopila ze bojkotovat me nemuze :-D
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    web... zajimave :o)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    TRIPLT: gmail mi ide cez web v pohode. alebo myslis pop/imap?
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Hmm parada po updatu mi nenajizdi email na gmailu....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam