• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    HADIAK: Me to tak ve windows dela od verze 10.x (nevim presne od kdy), ale na ruznych pocitacich s Win, ciste instalace, temer od zacatku (mam v prumeru asi 15 tabu, 2 z toho gmail a Operu v podstate nevypinam, jen na updaty). Zena prestala pres muj odpor Operu pouzivat kvuli nenazranosti (pres 500MB ram) a to mela jen par webu a nic tak narocneho jako gmail. Taky se ji vypinala dloooooooouho
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    zvlastne, ja hej, mam v nej asi 2000 rss zaznamov, skoro 2 giga mejlov...
    ...a minutu sa mi nevypina.
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    HADIAK: maily v Opere nepouzivam..
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    MARDUK: ano, opera pri vypinani robi dake cachre machre s mejlami.
    MARDUK
    MARDUK --- ---
    HADIAK: mejlov?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    a mate taky isty pocet napr mejlov, aj v fx opere na win / osx, ked to tak porovnavate?
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    HADIAK: To ne, je to Operou. Na Win se zavira veky, na OSX se stejnymi taby (asi 15) jen as 20 sekund
    MARDUK
    MARDUK --- ---
    HADIAK: firefox s tym problem nema
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    MARDUK: takze flash a nie opera :)
    MARDUK
    MARDUK --- ---
    PROCKOOP: no ja pocuvam casto online free radio a po vypnuti opery pocujem este kludne 30s hudbu :) Cize laicky, no empiricky priklad ze jej to pomaly trva..
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    PROCKOOP: ps axfu
    Na windows se opera fakt vypina dlouho, na linuxu je to obvykle do par vterin u mne.
    PROCKOOP
    PROCKOOP --- ---
    KOKES: vypínání opery je kapitola sama o sobě. někdy ještě 2 minuty po zmizení okna běží proces a žere půl giga. to se teda týká windowsů, na ubuntu nevim, jak čeknout procesy :))
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOKES: mozno pomoze clear list of closed tabs... ?
    KOKES
    KOKES --- ---
    no já se bojím, že po zavření tabů se paměť neuvolní, protože tvůrci opery jsou posedlí rychlostí a nechtěj aby klesala uvolňováním paměti:-)
    (což by mohl potvrzovat fakt, že při zavírání tabu disk jen blikne, ale při ukončení opery hrabe docela dlouho jak ďas)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Na starém počítači (notebook jednojádrový s 1,5 GB RAM) mi to skutečně taky od nějaké 10.x verze vadí. A ve Win navíc ve správci úloh není defaultně vidět skutečné místo v paměti daného procesu, protože i po sečtení všech jsem se stále nedopočítával i o půl giga, takže mimo jiné i Opera mohla zabírat víc.

    Ale jinak jo, problémy jsem měl po procházení mnoha fór a webů s galeriemi, nebo po chatování (ověřen byl XChat), to to přes giga ve správci lezlo. Nicméně nepoužívat těchhle pár webů moc, a také jsem s Operou vydržel i dny bez vypnutí.
    Takže nevím, teď mi třeba ve WIn 7 defaultně správce ukazuje 550 MB, a to mám otevřená dvě okna Opery, a dohromady v nich asi 50 tabů (rozklikal jsem si spoustu odkazů a obrázků, dostanu se brzy tak na 20 běžných), a to včetně FB a dalších fór. Ale tak je to na WIn 7, pod 64 bit architekturou a obecně to nesleduji, protože mám 4 GB RAM.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    LUDO: Viz TROFOZOIT (což si vysvětluju tak, že s tím nic neuděláš).

    Taky mě to zlobí. Třeba Safari si bere RAM jenom kolik potřebuje, a uvolňuje ji průběžně, afaik.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LUDO:
    nemusi to byt tim, varim z vody ale prave googledocas bude mit na pozadi velky background. ale tech 400MB je hodne...
    LUDO
    LUDO --- ---
    KOC256: aj ked pozatvaram vsetky, RAM sa akosi nevyprazdnuje.
    Napr. teraz mam otvorene 2 a zabera to 400MB. Tuto Nyx a Google Docs.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LUDO:
    a kolik mas otevrenych TABu? kolik v tom mas flashu a podobnych "optimalizovanych JS"? treba ksichtoknizka, ... ?
    LUDO
    LUDO --- ---
    KOC256: no prave mne to zaberanie v pamati stale stupa a stupa. Nemam zaujem aby si Opera skladovala obsah stranky na ktoru som nahodne pred hodinou klikol.

    Problemy s rychlostou medzi 200MB v RAM a 900MB v RAM nemam. Moj problem je, ze ked to ide cez 1 GB zacina to obmedzovat ostatne programy a to sa uz kuse cely system.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    pokud ji musim otocit tak vetsinou kvuli nejakeho podelaneho flashe :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam