• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    PINCHE_GRINGO
    PINCHE_GRINGO --- ---
    RONDALUS: Ten Tamiluv prispevek je jiz dost stary, tak jestli to uz nezrusili, snad ne. Take jsem to asi pred rokem potreboval, ale tenkrat jsem to nenasel a vyresil to pouzitim jineho browseru pro proxy a Opery bez..
    MVEK
    MVEK --- ---
    Dodatek, po tom chatování, brouzdání galeriemi a dalšími weby, i na Win 7 64 bit s 4 GB RAM a procesem do 800 MB, se vypínala asi minutu. Podle procesů a podle chrastícího disku.
    RONDALUS
    RONDALUS --- ---
    PINCHE_GRINGO: dik, to je presne ono, ale nejak mi to nechodi, jdu si s tim jeste hrat
    RONDALUS
    RONDALUS --- ---
    Nevite nekdo pls, jak nastavit v opere, aby pres proxy sla jen na urcity adresy?
    dik
    MLOK_
    MLOK_ --- ---
    MVEK: Jop, u sčítání se mi stalo přesně to samý.
    Jinak ale nějaký dramaticky pomalý vypínání u sebe vůbec neregistruju, a to mám už kapku zastarlej stroj s XP...
    MVEK
    MVEK --- ---
    ARKIN: Dobře ti tak:-), ne o alt f4 jsem se sice nikdy neopřel (ale nedávno jsem neocenil klávesu backspace, která mi při vyplňování sčítání lidu vrátila Operu o stránku zpět, a tím otevřený formulář zrušila, holt jsem ho neměl mít v ní, ale extra v adobe readeru), ale pokud se ti to stává, a pokud ji tak často neukončuješ, tak si nastav někde v nastavení potvrzovací dialog na ukončení.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Opera Desktop Team - Barracuda Release Candidate
    http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/04/06/barracuda-rc
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ááá, budu muset vyřešit, proč mi v té Opeře naskočí často Remote connection closed, nebo co to je za hlášku, po odeslání formu. Teď jsem zbytečně uploadoval na Leteckou potu 180 MB, po skončení se to objevilo a tak nemám přístup k tomu souboru.
    Ale to se mi dřív dělo taky. Ve FF ale ne.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Tak já teď Operu vyzkoušel na půl roku starém ntb s Win 7 64b s 4 GB RAM a nebyl problém se zabíráním procesu. S ukončením si nejsem jist, ale také bych řekl, že pár sekund. A to jsem právě po dlouhé době prolezl xchat, několik místností najednou, plus spoustu záložek s různými galeriemi apod. Obecně věci, u kterých na starém ntb. s Win XP a 1,5 GB RAM mám pak už trochu problémy a ukončení fakt trvá.

    Tady na 7 ale měla Opera tak 700 MB jako proces (ale ne sktuečně použitou paměť, ale tu, co zobrazuje správce defaultně), což u starého ntb při podobných záležitostech (a imho u stejné verze Opery, nebo jen o nějaké to konečné čísílko menší) šla i přes 1 GB.
    AIRGURU
    AIRGURU --- ---
    PISKVOR: a ten druhy trapna kopie toho prvniho :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LUDO: A GMail Motion byl představen kdy? (pro méně chápavé: to byl obojí apríl, vole)
    LUDO
    LUDO --- ---
    AIRGURU: to bol APRIL vole :D
    OTZ
    OTZ --- ---
    AIRGURU: kua ale ja u toho nechci delat xichty, ja chci mavat rukou a prstama :D
    AIRGURU
    AIRGURU --- ---
    OTZ: no jasne, google jen trapne zkopiroval to, s cim opera prisla uz pred dvema roky: http://www.youtube.com/watch?v=kkNxbyp6thM
    OTZ
    OTZ --- ---
    nevim jestli to neni april, ale nefunguje neco podobnyho pro operu? misto gest mysi mavat rukou pred kamerou, to by byla sranda:))

    Gmail Motion BETA
    http://mail.google.com/mail/help/motion.html
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    SLUPKA: Jo tohle. Tak to já neudělám, protože můj tabbar je (kupodivu) plný těch 20 tabů, takže tam žádné místo není ;)
    A osobně nevidím moc smysl to takto dělat, je přece jedno jestli mi zabírá místo tab nebo tlačítko na liště, navíc s tabem můžu pracovat, přesouvat a podobně. To že jsou načtený všechny je občas výhoda, mám dojem, že si to pamatuje i pozici na stránce, pokud to zůstává v tabu, u delších textů je to výhoda.

    HADIAK: Já s většinou těch tabů pracuju, a spousta z nich jsou dočasné (výstupy z databází s parametry) takže tam by bylo zbytečné a nesmyslné cpát je do bookmarků. Bookmarky používám v Opeře jen proto, abych mohla přiřadit nickname něčemu co používám opakovaně, ale jen občas, a ten nickname pak jen vždycky napsat do adresového řádku (pamatuju si ho, do menu s bookmarky prakticky vůbec nechodím), ostatní věci co někde potkám a přijdou mi zajímavé (a chci si je založit na jindy) ukládám tlačítkem na delicious.com pro přístup odkudkoliv.
    Kromě toho, každý využívá Operu tím způsobem, jak mu to vyhovuje, takže..
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    WRONSKI: Nevěděl jsem jak se tomu říká, vím jen jak to vytvářím a jak to mažu :D Proto screen :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    TROFOZOIT: hm.. mam pocit, ze si mylis taby a bookmarky. ale nejsi taka sama, takze pohoda :)
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    TROFOZOIT: Jestli nemyslí udělat z toho link/tlačítko na toolbar.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam