• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Opera Desktop Team - Opera 11.11 Final
    http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/05/18/opera-11-11-final

    Jinak jsem narazil na bug - pokud pouzijete prikaz "Delete private data" a zaskrtnete i "Close all tabs", tak zustanou otevrene Pinned taby - je to podle vas chyba, nebo tak zamerne? Podle me to je teda bug.
    THE_BALROG
    THE_BALROG --- ---
    Mám Operu 11.00 (ale dělala mi to i předtím) a sedím za proxynou.

    Věděli byste, proč se mi tak při 80 % stahování souborů nejprve stáhnou tak dvě třetiny dotyčného souboru, a AŽ PAK se otevře okýnko s volbou, kam chci soubor uložit.

    Takže když třeba stahuju z rapidshare něco, co má 70 Mb, kliknu na odkaz, pak čekám pět minut a až pak mi vyskočí okýnko na uložení. Vyberu cestu, dám OK a ve správci stahování vidím, že už mám stáhnuto asi 60 %.

    Divný.

    Hlavně mne docela sere, že pokud si nevšimnu toho ukládacího okýnka, může mi snadno vypršet download session.
    KEITHHSTER
    KEITHHSTER --- ---
    NECROMAN: no radši ani ne .))
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Opera 11.11 - http://get7.opera.com/pub/opera/win/1111/
    Sice jeste nebyla oznamena, ale muzete to zkusit :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    WRONSKI: Výborně, díky, možná jsem si to omylem už někdy otevřel a nadával, ale kvůli většině těch položek mám tlačítko na přídavný toolbar a checkboxy tam.
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    MVEK: Zapnutí referreru je pod F12, čili je po ruce.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Viz tedy předvídal už Hadiak níže, ale já si to ověřil, že tohle problém řeší.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ale některé weby nefungují s vypnutým posíláním referreru v hlavičce korektně, např. některé (rapid) sharovací služby pak neumožní stáhnout soubor, nebo některé servery obrázky nezobrazují vůbec, protože právě tu hlavičku nemají (ale některé inteligentní služby to aspoň hlásí).
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ad obrázek, je to dáno, zda má člověk vypnuté nebo zapnuté (při vypnutém se zobrazí): "Send Referrer Information", což jde btw. i v jiných browserech.

    Jinými slovy web/server má ochranu, aby se nelinkovaly přímo obrázky odjinud, takže když v referreru není adresa z toho serveru, obrázek se nezobrazí.

    Ale obecně tuhle vlastnost není na škodu mít někde po ruce, a ne až v Advanced a kdoví kde, protože je lepší ji mít vypnutou (někdy tak můžete předat nějakému serveru citlivější infromaci, z jaké adresy jste přišli, nebo v případě špatně zabezpečeného webu dát někomu přístup pod vaším loginem aniž by znal vaše heslo, pokud se session ID předává přes URL).
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    JANDOS: no to bude tym, ze kazdy browser ma svoje (a ine) nastavenie :)
    JANDOS
    JANDOS --- ---
    Asi to bude hostingem no, jenom me zarazelo ze se to lisi nejenom browserama ale kus od kusu se stejnym browserem ;]
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    nj, debilny "hosting". daj ten gif na daky normalny server.
    JANDOS
    JANDOS --- ---
    V chrome a IE se to zobrazuje, v opere a firefoxu ne.
    Plus v chrome to jede normalne a v IE zpomalene ;]
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    JANDOS: tak potom este asi problem s referrerom.
    JANDOS
    JANDOS --- ---
    HADIAK: u me porad nic
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    JANDOS: je to link na stranku a nie na gif; gif ma url:

    http://rom.naurunappula.com/nn/1/404/308/o_657362.gif

    JANDOS
    JANDOS --- ---
    Ahoj, zobrazuje se vam (tady na nyxu) tenhle gif ? Ja mam jenom okynko s napisem obrazek a musim si zkopirovat adresu do novyho panelu a otevrit to primo na tom hostingu a potom to jde.
    Kamaradovi s operou se to zobrazuje normalne. Nevi nekdo cim to muze byt ?

    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    nema niekto adblocker ktory by mi cital myslienky a blockoval len to co chcem?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MORIARTY: Ne ne ne, NAPRED kohouta, POTOM preinstalaci, a zarikavani az NAKONEC! (mne to aspon jinak nefunguje).

    Abych jen neklabosil: zda se mi, ze je od 11.10 rozbity HTTP Digest Auth, nebo opravdu je? Mam phpMyOpenId ( a testovaci verzi na http://testopenid.martinec.name/ , jmeno:heslo je test:test ), a od 11.10 mi to odmita uznat jakekoli jmeno a heslo jako spravne (vzdycky naskoci zas ten autorizacni dialog, jakkoli by melo zobrazit "you are logged in as test"); do 11.01 vcetne to funguje, ve vsem ostatnim od IE6 a lepsim (tj. vsude) to funguje, jenom v 11.10 ani v 11.50 b1009 ne :( Nevite o nejakem nastaveni, ktere by tohle mohlo ovlivnit? Od/re-instalace nepomaha, chova se stejne na WinXP Home SP3 i na Ubuntu {10.04|10.10|11.04}.

    (Poslal jsem bug report, postoval na Opera foru, ticho po pesine)

    V zoufalstvi jsem downgradoval na 11.01, ale nepripada mi to jako reseni :(
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    KEITHHSTER: na podobné problémy Opery 11 znám jenom metodu úplné přeinstalace, zaříkání a obětování černého kohouta.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam