• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ....jo a jinak k tý rychlosti/paměti. s flashem mám obecně problém - občas je v nějakym tabu otevřená nějaká stránka s nějakou flashovou reklamou a začne žrát 100 procent cpu a opera pomalu nejde ani zavřít. to je zlo.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    všim jsem si, že v opeře mi nefungujou všechny flashový infografiky na aktualne.cz například tohle: http://aktualne.centrum.cz/grafika/2011/08/08/grafika-kompletni-seznam-jaky-majetek-priznali-pos/ (po kliknutí na poslance už nejde s obsahem scrollovat, ani to zavřít atd.). ve ff to funguje jak má.
    je to jen mojí operou nebo vám to taky nejede?
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    CIZIN: parada dik... presne neco takoveho sem potreboval :)

    Ostatnim tez dik za rady :)
    GIBON_FIODOR
    GIBON_FIODOR --- ---
    TOMAS3333: No to dela, akorat je potom problem, ze kdyz si pustis nejaky playlist na YT tak musis kliknout na ten placeholder na prehrani kazdeho videa. A nektery stranky potom sou reseny prapodivnym zpusobem, ze i kdyz kliknes tak tam placeholder zustava, coz mi neprijde jako optimalni reseni. u toho YT sem to resil taky, nakonec sem zvolil MUTE na dobu nez se prehrajou :D
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    ARKIN: myslim ze placeholder robi to, ze flash/whatever nie je aktivne kym sa na to neklikne. nie som si isty ale.
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    Nevite nahodou nekdo o moznosti jak prenastavit samospousteni videi z youtube pri otevreni Opery? Mam par videi otevreno v tabu a pri kazdem spusteni Opery se zacnou prehravat.... rad bych aby se neprehravali... :-D nekdo nejakej napad? :) thx
    LUDO
    LUDO --- ---
    PROCKOOP: google chrome alebo pohladat ci neexistuje extension
    PROCKOOP
    PROCKOOP --- ---
    Když vyhledávám pomocí implicitního google toolbaru (nebo prostě pomocí toolbaru vedle řádku s adresou) a zadám začátek termínu, chci jet šipkou dolů dolů, automaticky to skočí do kolonky "search with" namísto nabídky termínů se stejnym začátkem. Má někdo nějakej fix?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ano, chaty apod. jsou extrémy, to mám ověřené, konkrétně na XChatu, strávit na něm třeba hodinu, na starším počítači, to je pak horor se už přepínat, a i ji ukončit, to se čistí po ní disk a proces běží i pár minut.

    A právě, že jak kdy, někdy se v té paměti pročistí za běhu, ale někdy ne. A nezdá se mi, že by na to příliš mělo vliv nastavení diskové a paměťové cache v Opeře.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    mozno je to aj vec nastavenia; napr velkost historie, moznost pamatania si stranok v historii a take veci... ?
    a imho jej vadia dynamicke stranky (chat etc)...
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    MARTIK: tak jsem zkusil čistou instalaci a ta je v pohodě. Při browsení zabírá hodně ram, ale po zavření tabu se paměť zase uvolní, netřeba restartovat celou Operu.. Takže jsem si to sám něčím zaneřádil..
    LUDO
    LUDO --- ---
    MVEK: tam nejde o to, ze Opera zabera vela v RAM. Ked mam obcas otvorenych vela tabov tak to pochopim, ze nebude zaberat 200MB

    ale ked tie taby pozatvaram a surfujem dalej na nejakych 2-3 tak ona sa ta pamat neuvolnuje a zabera stale viac a viac
    ADAM
    ADAM --- ---
    TOMAS3333: díky. hledal jsem něco takového v preferences. vypadalo to nadějně, ale bohužel pro quickreply nefunguje :-((
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ad paměť a Opera, no na některých systémech se chová jinak, paradoxně hůř na těch starších:-(. Ale myslím, že FF taky běžně běží na víc jak 600 MB paměti (i když on problém je spíš ten, že ve sloupci využití paměti nebo RAM, nebo jak se to ve Správci úloh ve Win jmenuje, se ukáže jedna hodnota, ale Opera si rezervuje mnohem více, viz to, že když si sečtete všechny procesy, nedají vám skutečné využití paměti, které může přetékat RAM, a být tedy swapováno).
    MVEK
    MVEK --- ---
    KEITHHSTER a další: Vida, když jsem si an to stěžoval, že někdy s verzí 11.xx se mi tento problém vrátil, když asi rok byl klid, tak se všichni tvářili, že nic, leda jim někdy zlobila proxy apod.

    Tak jsem už podezříval, jestli to není providerem jako takovým - O2. Nikoliv rychlostí nebo způsobem připojení (šlo o ADSL, takže ztráta paketů by měla být výjimečná).
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    ADAM: skus pozriet do accounts.ini a nastavit
    Remove Signature On Reply=0

    netusim ci to bude fungovat ale skusit mozes :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    TOMAS3333: asi jsem to blbě formuloval. já VÍM, že to tam ten podpis nedává. poslat email sám sobě jsem už zkoušel :-)


    potřebuju vyřešit to, aby tam podpis opera dávala...

    - je to dlouhodobá záležitost, už se na to snažím přijít několik let :-)
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    ADAM: skus si poslat mail sam sebe a uvidis
    ADAM
    ADAM --- ---
    prosím vás. umí opera v "quick reply" emailu vložit podpis? 

    mám v podpisu emailu docela důležité informace a zároveň velmi často využívám "quick reply".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam