• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    CIZIN
    CIZIN --- ---
    TEDDYMAN: Zkus Imagus, je bez těch otravnejch reklam a v google images mi normálně funguje.
    CARTMAN
    CARTMAN --- ---
    TEDDYMAN: me na tom teda vic sere ja je to pro lezly adware :(

    jiank v nastaveni toho pluginu je asi tuna hejblatek takze vypnout to pro google urcite pujde bohuzel neporadim ja to odinstalovat vzteky :(
    TEDDYMAN
    TEDDYMAN --- ---
    mam dotaz pouzivam extenzi Image preview popup, naprosto super vec, ale pri vyhledani obrazku v Googlu, tato extenze prilis dobre nefunguje, ale vysledene zobrazeni obrazku se snazi "zvetsi po najeti mysi samo", nevite jestli existuje naky zpusob jak zobrazit vysledek hledani obrazku z googlu ve starem rezimu ? nezkutecne me to otravuje. diky.
    MVEK
    MVEK --- ---
    ARKIN: My fault, myslel jsem, že to je chyba Opery, a ono se to zobrazí podle okna prohlížeče zmršené všude...

    (mně bylo divné, že by to tak zmršila, když Opera zrovna používá dobré algoritmy pro zmenšení i zvětšení obrázku)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    zkouším řešit fonty v Opeře pod Arch Linuxem - nejdřív se vůbec nevyhlazovaly a nyní jsem dospěl k tomu, že se sice vyhlazují, ale tučné písmo je příliš tučné

    nejdříve jsem postupoval podle vygoogleného arch linux fóra

    https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=802705

    podle rady tamní identity "eldarion" jsem vytvořil soubor .Xdefaults a tam nacpal nakonec

    Xft.antialias: 1
    Xft.hinting: 1
    Xft.autohint: 1
    Xft.hintstyle: hintfull
    Xft.lcdfilter: lcddefault
    Xft.rgba: rgb

    protože opera nepoužívá fontconfig a jeho soubor .fonts.conf

    fonty začaly vypadat koukatelně, akorát tučná písma jsou příliš tučná a tím pádem se hodně blbě čtou

    pak jsem zjistil, že Operu přece jenom můžu donutit k tomu, aby fontconfig používala, je k tomu option v opera:config

    - to kvůli tomu, že v .fonts.conf mám


    <match target="font" >
    <test compare="more" name="weight">
    <const>medium</const>
    </test>
    <edit mode="assign" name="autohint">
    <bool>false</bool>
    </edit>
    </match>

    což mi ve všech jiných prohlížečích onen problém "tučná písma příliš tučná" odstraňuje

    ne tak v Opeře. ať použiju to řešení z arch fóra, nebo ať zapnu fontconfig v opera:config, tučná písma jsou děsně špatně čitelná, což třeba na literárních serverech, které v nich vypisují celé nadpisy díla, hodně zhoršuje použitelnost

    vypadá to takhle

    nevím už, co bych měl kde poštelovat - nebo jsem někde něco přehlédl?

    (opera 11.52 z distribučního balíčku, icewm, xserver 1.7.5)
    INSECTTRIBE
    INSECTTRIBE --- ---
    MVEK: Lepe bych to nerekl, dekuji. Dnes neni zrovna muj vyjadrovaci den.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Objevil jsem takovou abnormální funkčnost, která někoho může zmást. Pokud máte s novějšími Operami aktivované zmenšení obrázku na obrazovku, může se vám stát, že se vám někdy nepovede ho klasicky zobrazit v plném zobrazení, protože klik na něj aktivuje skript, který ho naopak zavře, viz:

    photos.telestrekoza.com/Current_shows/Chuck/Cast

    Kterákoliv promo fotka se po kliknutí otevře asi v nějakém divu, ale další kliknutí ji zavře. Nicméně takhle jsem si mylně myslel, že ty fotky jsou v malém rozlišení a nekvalitní (mám malé rozlišení), a ejhle, stačilo zkopírovat url fotky a bylo to ok.
    MVEK
    MVEK --- ---
    INSECTTRIBE: Ne, že bych ti poradil, ale jinými slovy pro ostatní, taby, které otevřou rovnou nějaký odkaz (např. klik kolečkem na odkaz, nebo SHIFT+klik) chceš za aktuálním tabem, jako se ti to při tomto nastavení děje.

    Zatímco nový prázdný tab (resp. s domovskou stránkou) na základě gesta nebo CTRL+T chceš na konci.

    Hm, to by se hodilo, to je fakt. I kdyby na to otevření nového na konci řady byla jiná zkratka.
    INSECTTRIBE
    INSECTTRIBE --- ---
    HADIAK: Tj , ale to se pak okna, ktera se otviraji z nejaky stranky otviraji taky na konci fronty. Potreboval bych to prave nakombinovat. Nove taby vyvolane pomoci zkratky na konec fronty a taby vyvolane z nejaky stranky zaradit za tuto aktualni stranku ... (doufam ze to pisu spravne)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    INSECTTRIBE: preferenkie > advanced > tabs: open new tab next to aktive ODskrknut.
    INSECTTRIBE
    INSECTTRIBE --- ---
    Aktivoval jsem si funkci, aby se nove taby otviraly hned za aktivnim tabem. Potreboval bych ale funkcnost, kdy se uplne novy tab (po vyvolani ctr+t nebo mysi dolu) zaradi na konec fronty a ne hned za aktivni tab. U novych tabu, ktere jsou vyvolany ze stranky je razeni hned za aktivni tab zadano. Za kazdou radu diky.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TRIPLT:
    kamenujte spravce... popis mu realne jak k tomu dochazi a atreba vymysli jine nastaveni FW aby tomuto zabranili...
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    KOC256: trpi tim vic lidi... ale co jsme to tak ruzne zjistovali po nejakych forech tak nejakej "inteligent" rekl ze to neni mozne a basta... :-D a ze chyba musi bejt nekde jinde...

    Asi tyden z5 me to zablokovalo jen blbym prohlizenim skolniho webu bo tam meli nejakej zasek... a jak to furt loadovalo tak jsem to zase prekrocil... :-D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TRIPLT:
    a zkousel ses poptat jinych kolejistu nebo spravcu? Nebo jsi sam ze stovek studentu ktery tim trpi :o) ?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TRIPLT:
    hodina je dost no :)
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    KOC256: na hodinu me to zabanuje... :-D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TRIPLT:
    pak to musis jeste doma stihnout zapnout ;-)

    Pripadne kdyz to zapnes na koleji... to te nejak zabanuje nebo jen na 30sec mas nejaky utrum ci tak neco ?
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    KOC256: no... 1x tydne kdyz odjedu na vikend domu tak to uplne vypinam... ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TRIPLT:
    Tak tak casto nerestartuj... Ja mam operu zaplou porad a rastartuji jen kdyz to vyzaduji aktualizace... zbytek resim rezimem spanku.
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    KOC256: mno to nevim na jakem casovem useku... pruser je ze semtam se to asi pretizi :( omezil jsem ty pocty na polovinu tak uvidim co z toho bude... :-)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TRIPLT:
    300 v jakem casovem useku? kolej bude asi na cesnetu takze kazdy par kilovy soubor bude vyrizen okamzite... tzn ze treba do 2sec zvladnes 16*MOC pripojeni :)

    Mi to delalo v galerce na strankach kde jsem mel 300 nahledu a server si myslel ze jsem nejaky hacker ci co :)
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    HADIAK: tj, ale tak nam by to meli blokovat nejak od 300 pripojeni... :o) snizim na polovinu a uvidim...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam