• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    Ahojte, mám dotaz:

    Předevčírem jsem upgradoval na Operu 11.60 (build 1185) a přestalo mi to dělat cosi, na co jsem dlouhodobě zvyklej. Mám, stejně jako nejspíš vy, odjakživa nastavený, že když do adresovýho řádku napíšu "g xyz", tak to na Googlu vyhledá výraz "xyz". Mám toto nastavený jak e = eBay, w = Wikipedia atakdále. Problém je, že si to přestalo pamatovat poslední hledaný výrazy. Byl jsem zvyklej, že jak jednou něco vyhledám, tak se mi to tam pak nabízí až do doby, než vymažu cache a historii, ale to najednou přestalo. Musím všechno psát znovu, nepamatuje si to nic. Kde se co má zapnout v nějakým configu? Nehrabal jsem na to, vyplo se to samo.
    Díky.
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    konecne nieco urobili s emailovym klientom, imho celkom fajn zmena
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    PAYAXY: spis to chteli vydat pred tim, nez budou Vanoce, aby byl klid
    PAYAXY
    PAYAXY --- ---
    NECROMAN: nejaka nedopecena ta 11.60 :( bugy v Google aplikacich jako Gmail, to je pro me dost zavazne selhani validace
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NECROMAN: tak jsem si stahl aktualni verzi File SHaring a uz to jede i v Opere 11.60
    Most downloaded applications in the last 7 days - Opera Unite applications
    http://unite.opera.com/applications/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ELESDY:
    Jen tipuji...
    prave mysitko na strance -> Upravit mistni nastaveni -> Pripojeni a tam:
    Identifikace prohlizece
    Odesilat udaje o predchozi navstivene strance
    Povolit presmerovani

    Pripadne nechaja chyba certifikatu

    Muze toho byt hodne. Toto me jen tak z prvni napadlo...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Opera 11.60 RC
    Opera Desktop Team - Tunny Release Candidate
    http://my.opera.com/desktopteam/blog/2011/12/02/tunny-rc
    MVEK
    MVEK --- ---
    O to víc mě naštve (no už tehdy), když Opera spadne a z nějakého důvodu přijdu o ty otevřené taby, ale to se stávalo spíš dříve, kdy nešlo "košem" obnovit zavřené okno, jen taby v aktuálním oknu. Že jsem si omylem zavřel okna ve špatném pořadí, když jsem šel vypínat, nebo chtěl Operu zrestartovat kvůli cache a vytížení paměti.
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Co mám nový počítač, tedy více paměti a 2 jádra, od Vánoc, tak už taky mám Operu skoro pořád puštěnou:-). Ale ještě před rokem to tedy pro mě mělo význam.
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    Odpověděla bych a), b) i c), zapnu ho když ho potřebuju, ale to je od zapnutí do vypnutí PC ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---

    Prohlížeč zejména využívám způsobem

    41 hlasy od 41 respondentů

      KOC256
      KOC256 --- ---
      Kdyz jsme u toho, napadla me anketka pro oziveni...
      KOC256
      KOC256 --- ---
      MVEK:
      MVEK:
      já taky si věci na vyřízení otevírám do TABů... to tak snad dělá každý a to co jsme psal byly jen možnosti... nepostavil bych se za ně. Ale taky ja Operu zavírám jen s CRASHem a nebo restartem PC (jednou do měsíce). jinak mi běží pořád - toto i nesouhlasně reaguje na tvoji připomínku o poklepání na jeden HTML soubor z disku... Opera (obecně prohlížeč) je primární program který mi běží furt. Ale když nic máš možnost kliknout pravým a otevřít v jiném browseru čí přetažením ve Win7 na tlačítko na hlavním panelu možná s tím taky půjde kouzlit...
      MVEK
      MVEK --- ---
      Spíš bych měl trošku podobnou, jinou poznámku. Bylo by fajn, možná by to nebylo špatné nadhodit vývojářům, kdyby bylo možné spustit prázdné okno Opery. Resp. poklikám na html soubor, otevře se jen okno s ním, a ne se všemi taby z minula.
      Ale bylo by těžké pak rozlišit, co si má pamatovat, když to okno uknčím, že tohle ne, i když si v tomto okně otevřu další stránky. Aby mi nepřepsala poslední uloženou relaci.
      MVEK
      MVEK --- ---
      U těch Win bych se také přikláněl na stranu méně zbytečných operací,protože tam se tomu dá těžko vyhnout a ve firmním prostředí se sítěmi je to pak často pěkné zdržování.

      Ale u Opery je to fak, sice taky mám otevřeno běžně 10 tabů nebo i víc, ale tak prostě po zapnutí na pomalém připojení všechny pozastavuji.

      Jinak ano, chápu, že není nejlepší si dávat věci na vyřízení do otevřených tabů, ale zas tak mě to přeci jen donutí to někdy udělat. Dát to do oblíbených u mě znamená počkat, až ta stránka nebude fungovat, a tak se to "vyřídí":-), protože v Olbíbených si nejsem schopen udělat pořádný pořádek a používat je cíleně.

      Ale je dobrá připmínka, že je možné si uložit session, a tam nacpat ty záložky, které potřebuji často, pohromadě, ale ne po každém zapnutí.
      KOC256
      KOC256 --- ---
      KOKES:
      a co druhý pohled.

      Proč se tab načítá až ve chvíli kdy na něho kliknu a musím na to čekat? Proč se nenačte na pozadí dříve?

      Proč se prověřuje dostupnost síťového disku až ve chvíli kdy ho už chci otevřít. proč se nenačte na pozadí...

      Netvrdím že to jsou moje bvýkřiky ale je třeba přemýšlet kompromisně a ne extrémně na některé straně...

      Proč máš otevřených 30 tabů? Proč ty méně potřebné si nedáš do oblíbených nebo do jiné relace opery?

      Každá věc není jen černá nebo jen bílá... Každá mince má dvě strany ;-)
      KOKES
      KOKES --- ---
      TRIPLT: taky bych uvítal, kdyby prohlížeč (nejen opera) načítal jen to, na co kliknu. Otevřu např. stránku s velkejma obrázkama a načítá se celá. můžu jít na kafe.
      mám v prohlížeči 30 tabů a načítaj se po spuštění všechny. proč?
      podobný je to s windows, otevřu "tento počítač" a on prohledá všechny disky, cd a síťový připojení a zoufale se tam snaží cokoliv spustit:-(
      proč se nenačte jen to, na co kliknu? to je nějaká programátorská megalománie?
      to jen takový povzdech nad současnou technikou. Asi nejvíc mi vyhovuje konzole:-)
      DANIELSOFT
      DANIELSOFT --- ---
      LUDO: advanced -- history -- empty on exit vypnuto, to jsem zkoušel
      LUDO
      LUDO --- ---
      DANIELSOFT: zeby premazavanie historie po vypnuti?
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam