• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    LUDO
    LUDO --- ---
    DANIELSOFT: zeby premazavanie historie po vypnuti?
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    nevie niekto ako nastavit aby sa podpis daval nad odpovedanu spravu?

    v podstate mam takyto problem:
    poslem email, dole sa mi pripoji podpis
    pride odpoved
    idem na nu odpovedat, napisem spravu, pod nou mam "skopirovanu" spravu na ktoru odpovedam ale podpis je uplne dole, lepsie by bolo keby bol tam, kde ja zacinam pisat odpoved
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Opera mi po svém vypnutí zapomíná navštívené odkazy a po novém startu mi všechny označuje jako nenavštívené. Dělají mi to dvě různé na sobě nezávislé instalace 11.52, jedna portable na Windowsech a jedna z balíčku v oficiálním repozitáři Arch Linuxu (nejdřív jsem po konzultaci s kamarádkou myslel, že je to tím, že je to ta portable verze, ale ta archová Opera je úplně normální instalace a dělá to taky). Dá se s tím něco dělat?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ahoj všem. Mám dotaz k mailům v Opeře. něco jsem Googloval, ale nemám v tom pořád jasno. Je nějaká možnost, přistupovat v opeře k mému mailu na hotmail.com přes imap server, resp. způsobem jako je tomu na imapu? Nemám rád webové rozhraní a když v Opeře přečtu a vyřídím mail, na mobilu mi pořád svítí nepřečtený a ani tam není zmínka o tom, že jsem již odpověděl... Napadá Vás někoho jak to pořešit?
    CIZIN
    CIZIN --- ---
    TEDDYMAN: Zkus Imagus, je bez těch otravnejch reklam a v google images mi normálně funguje.
    CARTMAN
    CARTMAN --- ---
    TEDDYMAN: me na tom teda vic sere ja je to pro lezly adware :(

    jiank v nastaveni toho pluginu je asi tuna hejblatek takze vypnout to pro google urcite pujde bohuzel neporadim ja to odinstalovat vzteky :(
    TEDDYMAN
    TEDDYMAN --- ---
    mam dotaz pouzivam extenzi Image preview popup, naprosto super vec, ale pri vyhledani obrazku v Googlu, tato extenze prilis dobre nefunguje, ale vysledene zobrazeni obrazku se snazi "zvetsi po najeti mysi samo", nevite jestli existuje naky zpusob jak zobrazit vysledek hledani obrazku z googlu ve starem rezimu ? nezkutecne me to otravuje. diky.
    MVEK
    MVEK --- ---
    ARKIN: My fault, myslel jsem, že to je chyba Opery, a ono se to zobrazí podle okna prohlížeče zmršené všude...

    (mně bylo divné, že by to tak zmršila, když Opera zrovna používá dobré algoritmy pro zmenšení i zvětšení obrázku)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    zkouším řešit fonty v Opeře pod Arch Linuxem - nejdřív se vůbec nevyhlazovaly a nyní jsem dospěl k tomu, že se sice vyhlazují, ale tučné písmo je příliš tučné

    nejdříve jsem postupoval podle vygoogleného arch linux fóra

    https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=802705

    podle rady tamní identity "eldarion" jsem vytvořil soubor .Xdefaults a tam nacpal nakonec

    Xft.antialias: 1
    Xft.hinting: 1
    Xft.autohint: 1
    Xft.hintstyle: hintfull
    Xft.lcdfilter: lcddefault
    Xft.rgba: rgb

    protože opera nepoužívá fontconfig a jeho soubor .fonts.conf

    fonty začaly vypadat koukatelně, akorát tučná písma jsou příliš tučná a tím pádem se hodně blbě čtou

    pak jsem zjistil, že Operu přece jenom můžu donutit k tomu, aby fontconfig používala, je k tomu option v opera:config

    - to kvůli tomu, že v .fonts.conf mám


    <match target="font" >
    <test compare="more" name="weight">
    <const>medium</const>
    </test>
    <edit mode="assign" name="autohint">
    <bool>false</bool>
    </edit>
    </match>

    což mi ve všech jiných prohlížečích onen problém "tučná písma příliš tučná" odstraňuje

    ne tak v Opeře. ať použiju to řešení z arch fóra, nebo ať zapnu fontconfig v opera:config, tučná písma jsou děsně špatně čitelná, což třeba na literárních serverech, které v nich vypisují celé nadpisy díla, hodně zhoršuje použitelnost

    vypadá to takhle

    nevím už, co bych měl kde poštelovat - nebo jsem někde něco přehlédl?

    (opera 11.52 z distribučního balíčku, icewm, xserver 1.7.5)
    INSECTTRIBE
    INSECTTRIBE --- ---
    MVEK: Lepe bych to nerekl, dekuji. Dnes neni zrovna muj vyjadrovaci den.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Objevil jsem takovou abnormální funkčnost, která někoho může zmást. Pokud máte s novějšími Operami aktivované zmenšení obrázku na obrazovku, může se vám stát, že se vám někdy nepovede ho klasicky zobrazit v plném zobrazení, protože klik na něj aktivuje skript, který ho naopak zavře, viz:

    photos.telestrekoza.com/Current_shows/Chuck/Cast

    Kterákoliv promo fotka se po kliknutí otevře asi v nějakém divu, ale další kliknutí ji zavře. Nicméně takhle jsem si mylně myslel, že ty fotky jsou v malém rozlišení a nekvalitní (mám malé rozlišení), a ejhle, stačilo zkopírovat url fotky a bylo to ok.
    MVEK
    MVEK --- ---
    INSECTTRIBE: Ne, že bych ti poradil, ale jinými slovy pro ostatní, taby, které otevřou rovnou nějaký odkaz (např. klik kolečkem na odkaz, nebo SHIFT+klik) chceš za aktuálním tabem, jako se ti to při tomto nastavení děje.

    Zatímco nový prázdný tab (resp. s domovskou stránkou) na základě gesta nebo CTRL+T chceš na konci.

    Hm, to by se hodilo, to je fakt. I kdyby na to otevření nového na konci řady byla jiná zkratka.
    INSECTTRIBE
    INSECTTRIBE --- ---
    HADIAK: Tj , ale to se pak okna, ktera se otviraji z nejaky stranky otviraji taky na konci fronty. Potreboval bych to prave nakombinovat. Nove taby vyvolane pomoci zkratky na konec fronty a taby vyvolane z nejaky stranky zaradit za tuto aktualni stranku ... (doufam ze to pisu spravne)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    INSECTTRIBE: preferenkie > advanced > tabs: open new tab next to aktive ODskrknut.
    INSECTTRIBE
    INSECTTRIBE --- ---
    Aktivoval jsem si funkci, aby se nove taby otviraly hned za aktivnim tabem. Potreboval bych ale funkcnost, kdy se uplne novy tab (po vyvolani ctr+t nebo mysi dolu) zaradi na konec fronty a ne hned za aktivni tab. U novych tabu, ktere jsou vyvolany ze stranky je razeni hned za aktivni tab zadano. Za kazdou radu diky.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TRIPLT:
    kamenujte spravce... popis mu realne jak k tomu dochazi a atreba vymysli jine nastaveni FW aby tomuto zabranili...
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    KOC256: trpi tim vic lidi... ale co jsme to tak ruzne zjistovali po nejakych forech tak nejakej "inteligent" rekl ze to neni mozne a basta... :-D a ze chyba musi bejt nekde jinde...

    Asi tyden z5 me to zablokovalo jen blbym prohlizenim skolniho webu bo tam meli nejakej zasek... a jak to furt loadovalo tak jsem to zase prekrocil... :-D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TRIPLT:
    a zkousel ses poptat jinych kolejistu nebo spravcu? Nebo jsi sam ze stovek studentu ktery tim trpi :o) ?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TRIPLT:
    hodina je dost no :)
    TRIPLT
    TRIPLT --- ---
    KOC256: na hodinu me to zabanuje... :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam