• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    MVEK: find in page dat do vyhledávačů? O co jde?
    WOODMAKER
    WOODMAKER --- ---
    KOC256: no jasně, když klikám na "další" a ono se při klikání schovává, jakoby se mu to nelíbilo, že na to klikám ...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    nejlepsi doplnek ktery pro operu byl a oni ho odstranili :(

    https://addons.opera.com/addons/extensions/details/image-preview-popup/

    Stahl jsem nejakou radoby nahradu ale je to strasna mrdka...
    MVEK
    MVEK --- ---
    HADIAK: Dané fórum nepovoluje ani font, a tak každý správce místnosti to řeší různě, když něco chce.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    tak sa zda, ze 4 a viac big za sebou spravia v opere neplechu.
    ale.. nie je rozumnejsie pouzit font size=+XX ? jeden tag, funkcny... bez problemov (ale ano, bug nahlasit).
    MVEK
    MVEK --- ---
    Tady je ještě reprezentativnější ukázka.

    Stačí ubrat 2 BIG elementy, a je to ok, takže mu vadí 5 elementů BIG za sebou:-), nebo 5 ukončovacích tagů, kdoví.
    MVEK
    MVEK --- ---
    (Pozn. tu výseč stránky na té adrese nechám nějaký ten měsíc)
    MVEK
    MVEK --- ---
    Takže teď už se snad pár lidí najde, kteří se přidají k hlášení problému stránky, ať je nás víc a je ta chyba vidět.

    Nebo snad ten odstavec "Kapitánův deník..." nemáte na tom posledním odkazu příliš velký?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Ok, zkuste si to tady: ořezaná verze.

    Tady je validace zelená.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    1146 nasukat na tak kratku stranku... daky buggenerator?

    ne fakt, skoda casu sa zapodievat dakym "big" elementom, ked je tam tisicka errorov.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    MVEK: Ty chybky jsou, že je špatné ukončování tagů, že jsou některé elementy obsahem jiných elementů, ve kterých nejsou dovolené, apod. Aneb přesně ty věci, které způsobí, že prohlížeče stejné zdrojáky vidí s různým DOMem :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    HADIAK: Sorry, ale ty chyby jsou většinou prkotiny, a nestěžuji si na rozhozený layout, ale na nesmyslné zvětšení písma.

    Btw. ten web je archaický.
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    HADIAK: Přesně, prostě jsou nějaké stránky úplně blbě a to, že to zrovna opera interpretuje špatně fakt není její chyba... To je to co mne štve na HTML5, že to defakto znovu dovoluje tyto zvěrstva, ale snaží se je řešit aspoň tak, aby byly ve všech prohlížečích stejně... Prostě vývojář takového webu by měl dostat přes prsty...
    MVEK
    MVEK --- ---
    SLUPKA: A co je na něm špatně? Vnořit do sebe třeba 5 BIGů není špatně, o logice (a ta tu je, ten server neumožňuje správcům používat style nebo nadpisy v záhlaví fóra, ale big tag ano) se nebavíme.

    No a třeba chybu přehlížím, kde ji vidíš? Já vidím všechny elementy BIG správně ukončené.

    Nadpis "2x20 Horizon" je v několika BIG elementech, správně ukončený.
    Nadpis "Nové obzory" podobně.

    Odstavec začínající "Hvězdné datum 10.01.2153..." nemá být v BIG, a přitom se mi zobrazuje stejně velký jako ostatní, viz screen.

    Pak je tam ještě text "popis 2x20 Horizon" v 3x BIG, ale opět správně uzavřený.


    Výsledek:
    INSECTTRIBE
    INSECTTRIBE --- ---
    MVEK:
    TOMAS3333: Diky, zkusim patrat co se to u me deje
    SLUPKA
    SLUPKA --- ---
    MVEK: Vždyť přímo ve zdrojáku je docela dost bigů, rozhodně ten zdroják je špatně...
    MVEK
    MVEK --- ---
    Po aktualizaci mi nefunguje správně zobrazení jednoho fóra na jiném diskusáku, můžete to někdo další ověřit, netřeba registrace?

    StarNET - Enterpreise - konkrétně záhlaví fóra je obrovské. Koukal jsem do zdrojáče, tam je vše ok, jsou tam elementy BIG, ale těmi jsou obalené jen jednotlivé nadpisy, správně ukončené.

    Ale podle Opery a její Dragonfly jsou tam dva BIGy, které obalují celé záhlaví, jsou ukončení až za ním. To je nesmysl.

    Už jsem to nahlásil přes menu Opery, ale pokdu nejsem jediný, tak by bylo fajn, kdyby nás bylo víc. (v 11.52 to bylo ok)
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    INSECTTRIBE: nezda, u mna stale rovnako ako v starsej verzii
    MVEK
    MVEK --- ---
    INSECTTRIBE: Nevím, já používám jen jednu, která používá tah (nový tab, zatímco zpět a vpřed tah nepoužívají), a tam asi nezdá.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam