• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    TOMAS3333: tak treba file sharing v Unite jsem pouzival bezne - jak jinak jednim kliknuti nasdilet slozku, ktera bude dostupna na webove adrese? FTP server je hromada nastavovani, overovani portu, prav uzivatelu, atd..
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    NECROMAN: spravne, widgety a unite bol krok vedla
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Opera konci s podporou Widgetu a Unite od verze 12 :(
    Opera Developer News - A bright future for Opera extensions; end of the road for Unite apps and Widgets
    http://my.opera.com/ODIN/blog/2012/04/24/end-unite-apps-and-widgets
    MVEK
    MVEK --- ---
    A já zjistil, že opravdu limitovat Operu v diskové cachi je stále k ničemu. Nevlezl jsem do té složky, co jsou cache a ikony apod. A téměř vše jsem vymazal, bylo toho od prosince asi 3-4 GB!
    ADMIX
    ADMIX --- ---
    Opera 11.62 na win7 ma skvelou implementaci gestur - udelam dolu-doprava - close. Opera mi v napovede (kdyz pridrzim pravy tlacitko) ukaze dolu-doprava "Close". Pustim tlacitko, a provede se Forward :D
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Novy build Opery 12 ma podporu pro vstup z webkamery - celkem 400 bodu v HTML5 testu :)
    Opera Desktop Team - Camera support
    http://my.opera.com/desktopteam/blog/2012/04/17/camera-getusermedia-support
    MVEK
    MVEK --- ---
    Neví někdo, proč často dám CTRL+F, napíšu text a ono mi ho to nenajde, přitom je ve stránce xkrát? Zkouším i escape a kliknout do stránky a znovu a nic.

    Jedině tečka pak funguje. A po té mi to třeba už funguje i na CTRL+F
    OTZ
    OTZ --- ---
    MVEK: bylo zakázaný jejich zobrazování no..:)
    MVEK
    MVEK --- ---
    OTZ: Kromě klasiky jako zazálohovat si kompletní profil, a pak zkusit čistý (vymazat ten současný), mě napadá taky něco jako přepnutí stylů apod. Zkuste vyhrabat volbu Author/User mode a přepnout, zda se neobjeví.
    OTZ
    OTZ --- ---
    kámošovi se v opeře nezobrazujou pole pro vkládání textu na stránkách..wtf? nepřihlásí se na nyx, na youtube, google ani jinde nejde vyhledávat apod..

    Version 11.62
    Build 1347
    Platform Win32
    System Windows 7
    E42
    E42 --- ---
    ad E42
    Psal jsem to před víc než rokem, neobjevil se od té doby nějaký ještě elegantnější nástroj na import kontaktů z GMailu do Opery? Představoval bych si webovou službu, která by se k GMailu přihlásila přes standardní API a z kontaktů vygenerovala contacts.adr, který bych si přímo uložil do Opery.
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: tak jsem to pseudo-vyřešil (workaroundil) tím, že jsem v opera:config vypnul položku "Show Crash Log Upload Dialog" - takže crash při exitu sice proběhne, ale neštěkne po něm ani pes a neotravuje mě to blbý okno (jeden crash report jsem jim už myslím poslal -aspoň doufám- a tyhle jsou pak úplně stejný)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TOMAS3333: Přičemž to funguje trochu jako shellscripty, IIRC: ampersand ( & ) znamená "pokud se předchozí povede provést", pipe ( | ) znamená "pokud se předchozí nepovede provést" (viz link v TROFOZOIT).
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    TROFOZOIT: ampersand! dik, funguje
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    TOMAS3333: Musíš si najít jak zní přesně ty dva příkazy a dáš mezi ně &.
    Otázkou ovšem je, jestli se oba příkazy týkají stejného elementu.

    Předpokládám, po hledání v seznamu že by to bylo asi nějak:

    up ctrl shift=Mark as read & Select next unread

    Ale mail vůbec nepoužívám, takže netuším jestli to funguje.
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    viem ze v Opere idu napisat celkom zlozite prikazy ako klavesove skratky alebo mouse gestures, neviem vsak ako. Nevie niekto ako sa daju na jednu skratku namapovat 2 prikazy, aby sa najprv previedol prvy a hned za tym druhy? Snazim sa namapovat ctrl shift up aby oznacilo spravu ako precitanu a preslo na dalsiu spravu v maily/rss
    THE_BALROG
    THE_BALROG --- ---
    Prosím vás,

    je nějaký způsob, jak používat Google vyhledávání podle obrázku i v Opeře?
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    Ahoj, setkali jste se někdo u Opery 11.61 či 11.62 s pádem při ukončení na Linuxu?

    Mám Arch Linux 32 bit, icewm. Spadne to na SIGSEGV, ale naštěstí pouze když dám ukončit Operu a samotné browsení je v pohodě, tak je to spíš jenom otrava, že musím vždycky počkat a odkliknout to okýnko o crashi.

    Včera jsem upgradoval z 11.61 na 11.62 - browser je subjektivně rychlejší (což je dobrá zpráva) ale crash je furt stejný.

    Google mě neustále odkazoval na nějaká pofiderní kouzla s GTK dialogem, které když zkusím, tak se změní grafický vzhled dialogů a menu v Opeře, ale problém přetrvává. Nějaký pointer co mám ještě zkusit? Btw na Operu jsem přešel teprve relativně nedávno.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Někomu jsem nahrával skript od Jakuba Roztočila (hlavička zachována), který jsem jen lehce upravil.

    Smysl: změnit napsané adresy jako prostý text na odkazy.

    skript pro automatické odkazy

    A návod: vlezte v menu do Preferences-Advanced-Content, tlačítko JavaScript Options... Dole cesta do složky, kde jsou skripty pro Operu. Tam se nakopíruje tento soubor a vše by mělo fungovat automaticky.
    Dole v souboru lze upravit volání setAttribute a položku style si upravit dle libosti, jak mají vypadat tyto odkazy. Mně totiž nestačilo, že mají tooltip, tak jsem jim přidal ten formát kapitálek, abych to na první pohled rozlišil.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Opera 11.62 for Windows changelog
    http://www.opera.com/docs/changelogs/windows/1162/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam