• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KOKES
    KOKES --- ---
    MVEK: podle mě opera uvolňuje RAM až po vypnutí, co vím, když jsem ji na pomalejším kompu vypl hned začal minutu hrabat disk a když jsem nečekal a hned vypl win, čekalo mě po spuštění že byla nekorektně ukončena.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    MVEK: To mě zajímá. O jakým skrytým využití paměti mluvíš?
    MVEK
    MVEK --- ---
    Na RAM nemá vliv samotný počet tabů, ale i to, kolik jakých tabů bylo otevřeno předtím. Zejména po brouzdání po různých galeriích nebo chatech to dokáže vylézt do závratných výšin. A klesá to pomalu nejistě. Mně třeba Opera zabírá od včerejška 1 GB, ale večer to bylo 1,3. Kdybych ji zavřel a otevřel, budu tak na 600 MB.

    A nejhorší je, že skutečný záběr paměti je ještě vyšší, ale to správce běžně neukazuje.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: ale logo pekne!
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Jakože ve "staré" opeře mám těch tabů 8 a v nové 1, ale takový rozdíl... ?

    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: v dokonale aplikaci neni treba nic nastavovat :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TOMAS3333:
    takto oznacuji vzdy vyvojovou verzi... :)
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    KOC256: Opera Next? what did i miss?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak jsme si nainstaloval tu Operu NEXT... prvni co jsme udelal je ze jsem "vlezl" do nastaveni kde jsem si chtel nejak pretahnout nastaveni ze stavajici opery :) Tak mi tu nerikejte ze vsechno je cajk :D

    EXTAZYK
    EXTAZYK --- ---
    NECROMAN: no me treba na FB v opere nechodi videochat, to uz jako opera poresila?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN:
    jako KKcko nepouzivam ale neni zrovna KK ten prohlizec, ktery byl nejmene doporucovan protoze tam vsechno nefungovalo ?
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    upgrade z 11.62 na 11.64 mi opravil "crash on exit" na Linuxu. super.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    uz se to blizi:
    Facebook už nedoporučuje Chrome. Místo něj nabádá k použití Opery | ExtraWindows
    http://extrawindows.cnews.cz/facebook-uz-nedoporucuje-chrome-misto-nej-nabada-k-pouziti-opery
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    to uz si asi facebook vedenie duplo!

    :)
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    OCTOPUSS: Prozatím to ani jednou nespadlo a všechno funguje. Nechápu co se děje... Ale nezlobím se :P
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Dalsi spekulace na tema, zda Opera bude odkoupena?
    Is This Why Jon S. Von Tetzchner Left Opera?
    http://www.favbrowser.com/is-this-why-jon-s-von-tetzchner-left-opera/#disqus_thread
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Tak jsem se odhodlal i k importu mailu. Tip pro ostatní: pokud máte v koši 10k zpráv, je dobrý ho vysypat, jinak to bude chroustat pět minut :))
    Napřed trochu zmatek z mírně jinýho vzhledu a tápání nad základním nastavením, ale nakonec to vypadá funkčně. Zrovna mail až donedávna prý vůbec nešel.
    Prozatím to vypadá nadějně.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    OCTOPUSS: Správný browser by __měl být__ bez problémů, až na hranici neviditelnosti; vidět má být stránka (to říkám u vědomí toho, že některé browsery umí všechno*, jen to browsení webu jim moc nejde).
    WRONSKI
    WRONSKI --- ---
    Mně občas krásně vytuhne na youtube.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Mail jsem nezkoušel. Všechno ostatní funguje bez problémů. "Všechno ostatní" je ale hodně subjektivní, protože já používám prohlížeč tím nejzákladnějším způsobem. Žádný pluginy, žádný gesta, nic.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam