• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Pokud na web prijdes napsanim adresy do adresniho radku tak nemas refferera a nevim o webu ktery by na tomto stavu nefungoval...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Ježišmarká, copak já vím proč? Protože některý weby jsou tak prasácky napsaný, že vyžadujou sledování.

    zkoumám FF, protože už mě Opera sere tak, že ji nechci dál používat.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Proc by mel prestat fungovat?
    Proc zkoumas FF?

    Nejak ztracim souvislosti...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    CALIBOS: Bohužel pak fakt některý weby přestanou fungovat. Fakt bych ty internety zakázal...

    P.S. Dneska už mi došla trpělivost, a začal jsem zkoumat Firefox. Když odhlídnu od nutkání blít nad stylem nastavení, je nějaká možnost, jak oblíbený změnit alespoň částečně do takový podoby, jakou mají v Opeře? V Mozille asi fakt hulí sušený jačí trus místo pořádnýho fetu, protože něco takovýho jsem v životě neviděl.
    LUDO
    LUDO --- ---
    CALIBOS: tak som si to schvalne vyskusal, a teda neviem co ma moj provider za NAT ale nezistilo to ABSOLUTNE nic :D



    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    Chrome i IE předchozí web automaticky odesílá mimochodem. Zvláštní je, že Chrome odešle jenom hlavní doménu (www.google.com), IE i Opera odešle kompletní cestu.
    V Opeře tohle vypínám jako první, nechci aby někdo sledoval můj pohyb.
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    OCTOPUSS: sledování pohybu, vyhodnocování úspěšnosti reklamy na nějakém serveru atd atd...
    Dá se to docela jednoduše otestovat na testech anonymity... když z googlu kliknete na nějaký web a máte to zaplé, tak se tam objeví stránka googlu. Viz první odkaz (a tam HTTP_REFERER):
    https://www.google.com/search?hl=cs&q=http://checker.samair.ru/
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    LUDO: A k čemu je to dobrý?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Ber to spise tak ze v opere to muzes vypnout. Ostatni prohlizece to proste posilaji. A je to tam odjakziva... Zadna novinka...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LUDO: Dodám, že tohle dělají všechny prohlížeče defaultně, jen Opera to umožňuje nastavovat. Mimochodem, když to vypneš, některé obrázkové servery ti přestanou fungovat, protože se tímhle "chrání" proti linkování obrázků odjinud.
    LUDO
    LUDO --- ---
    OCTOPUSS: no v podstate aj ano :) http://en.wikipedia.org/wiki/HTTP_referer

    Ked kliknes na ten odkaz na wiki tak Opera k HTTP poziadavku pripoji adresu tohto nyxackeho klubu a wiki tak vie, ze si sa na nu dostal z nyxu.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Co znamená "send referrer information"? Nějaká další forma sledování kam na webu lezu? Je to ve 12 přímo v nastavení.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Tak jsem to nedal ... přístup k záložkám je sice trochu zdlouhavější, ale dal by se tak nějak akceptovat. Ale nemožnost vytvořit složku ve složce je opravdu iritující. Mám záložky ve stylu Složka HW - RAM - /výrobce modulů/ - odkazy na recenze, oc a to je jen jeden příklad. Jistě nemusím popisovat co nastane, pokud to vše je v jedné složce ... to bych nedal ani kdybych začal požívat alkohol :/
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    tak to je opravdu peklo. to jsem docela rad, ze jsem to prozatim vubec nezkousel
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    OMNISLASH: jo, přesně tohle si říká spousta lidí teď :-)
    Plán vidím jasně, držet se 12.16 jak dlouho to půjde a bude bezpečné... Vzhledem k tomu, že se vývojáři Opery celkem snaží, tak budu doufat, že za rok dva bude použitelná verze.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    KEVIN00: možnost vnoření do složky, složku ve složce nelze vytvořit

    LOL
    To je ještě horší než jsem myslel :D
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    OMNISLASH: Neexistuje v prohlížeči správce záložek. Veškeré záložky, které chceš mít uloženy mohou být umístěny pouze ve SpeedDialu (možnost vnoření do složky, složku ve složce nelze vytvořit) či v tzv. úschovně (uschovávají se zde odkazy na tebou uložené stránky).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KEVIN00: doma mam stale Operu 12 a az na obcasne problemy s Flashem beha stale v pohode.
    V praci mam Chrome, ktery na tech mych asi 20 bookmarku staci.
    Rad bych v praci presel na novou Operu, ale zatim to porad vypada jen jako nejak etechnologicke demo.

    OMNISLASH: jo, zadne bookmarky, jen "Stash", coz ma si fungovat jako "seznam videi, ktere semi libily na YouTube". Take se uchovavaji, ale skoro nikdo se do toho seznamu nikdy nediva.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    stale o tom ctu, ale stale tomu nejak nerozumim. jak jako nema bookmarky? jsou nejak spatne organizovane? preci neni mozne, aby v roce 2013 nemel prohlizec bookmarky vubec zadne
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    NECROMAN: Já s tím nyní bojuji, musím je tam všechny ručně nahrcat, což je tak na 15 let :D

    BTW Funguje jako ve staré Opeře, že když přenesu bookmark.db a bookmark.db-journal na jiný počítač, tak tam budu mít stejné bookmarky ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam