• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Asi se neubráním vývoji a budu muset přejít z opery 12.16 (Linux) na novou Operu Next. Marně ale hledám nástupce pro vestavěný mail klient a Opera Dragonfly. Co místo toho používáte vy?
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    FI_YOU: Dík!
    Teď už jenom kdyby šlo nějak globálně vyřešit to, že mi opera při vyhledává "%s", místo toho, aby tam dala hledaný výraz.
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    PAPRIKODLAK:
    - vypnout Chroperu
    - prejit do "\Program Files\Opera Next\20.0.1387.24\resources\"
    - v souboru "default_partner_content.json" smazat veskery obsah, ulozit

    Google sice zustane i nadale, ale ostatni zmizi.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Nevíte, jestli je způsob, jak z nové Opery vyházet ty výchozí vyhledávače? Akorát mi tam zabírají písmenka, které používám pro jiné.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    TROFOZOIT: V novy Opeře mám většinou 50+ oken a nemam problém. Ale to sem neměl ani ve starý. V dnešní době snad 3 giga zabrany paměti nikoho nesere. Spis mám problém s rozlišením, na full ho display se mi nevejde tolik záložek, kolik bych potřeboval.
    TROFOZOIT
    TROFOZOIT --- ---
    PAPRIKODLAK: Ano, to je problém správy paměti, kterou má nová Opera stejný jako Chrome.
    Nechte si ho otevřený s > 3 taby pár hodin a začne být dýchavičný. Představa že by zvládl mých běžných 30 po celý den je akorát legrační. Nová Opera bude mít stejný problém. Prohlížeč hnije od jádra.
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    KOC256: Obcas nefunguje ani se zapamatovanym heslem, musim nacist novy tab. Nedokazu si predstavit, ze donedavna chybela moznost VYBERU uctu pri loginu . To musela byt odysea :)
    "Open link in new tab with long click" byl prvni addon, ktery jsem hledal. Hned pote "Hoover free" (image pop up), a "Search in background tab" u nejz je moznost nastaveni klavesove zkratky otazka zivota a smrti :)
    Z chybejicich vlastnosti postradam na prvnim miste keyboard shortcuts.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    FI_YOU: Ten password manager me zatim sere nejvice. Neni to tak dokonale jako v 12.x a je spousta mist kde si ty hesla proste nechce pamatovat - nenabidne ulozeni.

    Ten prvni addon zkusim. Nechapu jak bez tohoto nekdo dokaze zit :)
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    stale to je lepsie ako vytukavanie loginu...
    FI_YOU
    FI_YOU --- ---
    HADIAK: oprava :)

    Doted jsem pozoroval a obdivoval vasi odvahu pri prechodu na novou Operu, mate muj respekt :) O vikendu jsem nainstaloval novou Next 20, po dnesni aktualizaci build 20.0.1387.30.
    U predchozi verze (20.0.1387.24) jsem mel problemy s password managerem, pozorujete nekdo stejny problem? Pri prihlasovani mi obcas vyskocila hlaska "wrong password". Pomohlo jedine zavreni tabu a jeho obnoveni z historie nebo otevreni ciste noveho tabu. Deje se to i u nejnovejsiho buildu.

    Co se tyce prvotnich dojmu - do levelu poweruser jsem mel vzdy celkem daleko, i kdyz mi chybi zasadni tahaky opery:
    - vlastni tlacitka (nejvic chybi wand button - ten Mozillovsky zpusob je naprd. Pokud mam na strance vice uctu, jsem nucen je vybirat/prepinat pomoci klavesnice. S kouzelnou hulkou jsem na klavesnici sahat nemusel)
    - vlastni nastaveni klavesovych zkratek
    - s tim spojene vyvolani zavrenych tabu (Ctrl+Shift+T fakt boli) a chybejici rozbalovaci tlacitko s jejich historii
    - bookmarks
    - skiny
    - Opera link - doposud se mi podarilo synchronizovat pouze Speed Dial a Search Engines

    I pres to vsechno se zda Opera 20 jiz pouzitelna, rozdil v rychlosti je znacny!! a od instalace nove verze jsem 12.16 zatim nepouzil. Na oddeleny mail si pomalu zvykam. K preziti a pocitu funkcnosti mi pomaha par uzitecnych rozsireni:

    Open Link in New Tab with long click https://addons.opera.com/en/extensions/details/open-new-tab/?display=en
    Open/Search marked text in (Background) Tab https://addons.opera.com/en/extensions/details/open-in-background-tab/?display=en
    Make Links https://addons.opera.com/en/extensions/details/makelinks/?display=en
    Hoover Free https://addons.opera.com/en/extensions/details/hover-free/?display=en
    Image Autosizer https://addons.opera.com/en/extensions/details/image-autosizer/?display=en
    To-Read Sites https://addons.opera.com/en/extensions/details/to-read-sites/?display=en
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    FI_YOU: v next uz ide vyberat cez gui ak ma clovek viac uctov pri logine? no parada :)
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    KOC256: Už jsem i googlil, jestli není nějaký opera overhaul pro nějaký browser, ale nic jsem nenašel.
    Používám novou Operu na notebooku, ale pořád tam chybí dost základní fičury, jako třeba možnost otevřít obrázek v kontextovém menu obrázku.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PAPRIKODLAK:
    tak vypada to ze se to nepohodne s tim online nacitanym obsahem...

    Pokud s tim mas problem a neni to urcite problem tveho PC tak proste tu operu vymen :) Co ti vice poradit?
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    KOC256: Ok. Tak třeba Tumblr?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PAPRIKODLAK:
    Tak FB je prasarna... to bych tu vubec netahal... :)
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    KOC256: Hlavní problém je v tom, že s více otevřenými taby je zasekaná. Nejvíc je zasekaná, když někoho stalkuju na FB a sjíždím timeline z vrchu dolů. Po chvíli se při každém kroku kolečka na chvilku zasekne.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    No nevím kde nová opera získává co se týče RAMky. Mám otevřené tři nenáročné TABy...

    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    THESTOUPA: Jo, je v pohodě. I když si Opera veme hodně, tak mi to nevadí, protože i přes to mám zabranou jenom polovinu RAM. Akorát je taková trochu nestabilní, no. Ale nevím, čím přesně to je. Ale řekl bych že mám dost výkonu na to, aby to nebylo hardwarem.
    THESTOUPA
    THESTOUPA --- ---
    PAPRIKODLAK: no, ja si stale na starenku nemuzu stezovat - v RAMce to sice ma 3GB, ale ja tu tech tabu mam asi 100. a jedu na jednom monitoru, takze s videama zadny problem nemam.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    A v poslední době se mi začalo stávat, že se mi video načte, akorát na špatném monitoru. Stránka se načte na sekundárním, video se ale objeví na primárním. Spraví to obnovení stránky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam