• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    REDFOX: Použité filtry jsou ZDE. Samozřejmě stačí filtry nahrát do uBlocku/ABP, pokud jej používáš. Ovšem IMHO jako vylepšení blokování reklam v prohlížeči dobrá volba.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Na tohle si stačí nainstalovat do ABP jeden filtr, není potřeba zapínat ad blocker v Opeře.
    MVEK
    MVEK --- ---
    PRAASHEK: No, tak podle toho se načetly jen ty pinned, a pak jeden ze zbytku, naprosto netuším, proč zrovna ten jeden:-).
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    MVEK: to poznáš podle toho animovaného symbolu, který se protočí postupně na všech tabech po spuštění opery.
    MVEK
    MVEK --- ---
    PRAASHEK: Zvláštní, jsem docela přesvědčen, že se mi taby pořád načítají až po otevření. Výjimkou jsou asi ty pinned. Třeba teď po hodině musím čekat ať klůiknu na kterýkoliv ze svých asi 60 otevřených (já vím, zlo). A mám to na SSD, takže zpomalení disku a nějaká cache to nebude.
    ADAM
    ADAM --- ---
    aha
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    aha, očividně to tak dřív fungovalo a v poslední době to změnili na to postupné načítání...
    'Delay Loading of Background Tabs' not working! | Opera forums
    https://forums.opera.com/topic/16975/delay-loading-of-background-tabs-not-working/6

    geez proč v každém prohlížeči něco zjebou? :)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    hm..
    Delay loading background tabs

    We prioritize making Opera a fast browser and implement a lot of improvements to make this happen. If you want your browser to start up quicker, consider delaying background tabs from loading. Check this box (under the On startup heading) and only the active tab from your previous session will load when Opera starts up. The content in your background tabs will load when you view them.

    takže by to opravdu mělo fungovat tak, že se taby načtou až když na ně najedu. ale dělá to opravdu to, co popisuju (začne to taby načítat všechny postupně)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ADAM: ale není to tam :) v defaultu je tam "Delay loading of background tabs", což způsobí, že se taby po spuštění browseru načítají postupně a ne všechny naráz. když to odšktrnu, tak se načtou všechny zároveň. ale to, co potřebuju, tam prostě nikde nevidím
    ADAM
    ADAM --- ---
    PRAASHEK: v opere to je myslim taky v defalutu. a urcite to je v nastaveni
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    ehm, umí opera, když se mi spustí se všema tabama z minula, aby se přímo načetl jenom ten tab, který je otevřený a jakýkoliv jiný až teprve když je aktivní? to co má firefox vlastně v defaultu, jestli mi rozumíte
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    nova verzia opery, nova verzia snaptoolu; uz vie blurovat, pridavat sipky... :)
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Já taky. Každopádně provozovateli e-shopu jsem to nahlásil, jsou začínající obchod. Tak třeba to odhalí. Sice jsem tester, ale vnucovat se jim nebudu:-).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK:
    pokud ti napise ze vsechno je OK, tak bych cekal ze nejaka interkace mezi webem (serverem) a prohlizecem probehla...
    MVEK
    MVEK --- ---
    Náhoda je blbec... nesetkal se tu někdo s problémem s Operou, nějakým e-shopem a platební bránou Stripe? Na jednom webu se mi před pár měsíci povedlo zaplatit přes Stripe ok, a teď ne, on se tváří, že je vše fajn, e-shop taky, a přitom peníze se nestrhnou z karty a objednávka není zaplacená.
    U stejného účtu a karty jsem ve FF uspěl.

    Stoprocentní otestování to není, je tu ještě jedna možnost, a to že v té Opeře jsem totiž omylem dal uložit své údaje o kartě, zatímco ve FF jsem odmítl jejich načtení pro mail a vyplnil je znovu ručně, takže to na konec může být čistě chyba Stripe a ne prohlížeče.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK: Vsak ja taky mluvil o ni.
    MVEK
    MVEK --- ---
    KOC256: Já nehodnotil celou Operu, ale celou tu novou featuru, že není k ničemu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    48.0.2685.50 (PGO)
    Opraveno to nasopbne otevirani novych zalozek.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MVEK:
    Na zaklade teto jedne kladne vlastnosti bych nehodnotil program jako celek...
    Ale kdyz jsme u te velikosti tak i vystrizky s velikosti maji problem. Zjisteno pri delani velkeho vystrizku na velkem monitoru...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam