• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Opera 52 offers faster ad blocking and cool new animations - Opera Desktop
    https://blogs.opera.com/desktop/2018/03/opera-52-offers-faster-ad-blocking-and-cool-new-animations/

    Toto může být zajímavé... jen nevím jak to použít :D
    Select multiple tabs and copy page addresses

    Odkaz na changelog nefunguje:
    https://blogs.opera.com/desktop/changelog-for-52/#b2871.30

    Nejvetsi blbost a promrhana energie:
    New animations for errors! OMG!
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    MVEK: To je divný, v poslední RC verzi je vše v pohodě.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    MVEK: Díky. Myslel jsem si to, byl to zřejmě nějaký "méně inteligentní" Španěl, hlavně že mi píše tyhle commenty pod můj doplněk na addons.opera.com; škoda, že ho nemůžu vymazat.
    MVEK
    MVEK --- ---
    REDFOX: Tomu tvrzení ani moc nerozumím. Každopádně jestli záložkami myslí taby, tak těch mám asi 20 otevřených stále ve stejném pořadí.
    Jestli myslí bookmarks, tak co jsem namátkou koukal do složek pod Other bookmarks, nejsou seřazené podle abecedy, v Speed Dial taky ne.
    Akorát je možné, že se mi doseřadily podle abecedy samotné složky pod Other bookmarks, nicméně to není jisté, o řazení jsem se tam snažil odjakživa sám a ručně jsem dával řadit.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Nedávno mi nějaký maník tvrdil, že Opera 51 automaticky (!) třídí všechny záložky podle abecedy. Mohli byste mi někdo pls potvrdit, jestli je to pravda? Díky.
    MVEK
    MVEK --- ---
    KEVIN00: Hm, tak v 51.0.2830.55 ten bug stále přetrvává. Nepamatuji si, co jsem měl za verzi předtím, ale včera mi probíhala instalace a ve firewallu se k internetu hlásil nový proces opera.exe, tak to asi byl update:-).
    MVEK
    MVEK --- ---
    KEVIN00: Jasně, to tedy bude asi workaround na sessions, jinak to vypadá jen na cookies, proto jsem to asi včera nenašel.
    A celkově dík za objasnění.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    MVEK: Jediné nastavení je v sekci Soukromí & Bezpečnost

    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    REDFOX: Je to bug, který je ještě ve stable verzi, ale v nové beta verzi je již odstraněn. Upozorňoval jsem na to ještě v beta verzi na Opera Desktop Team blogu, ale do stable verze se podle komentáře chyba "přenesla". V poslední beta verzi je již problém odstraněn.
    MVEK
    MVEK --- ---
    REDFOX: Dík, hm, no jako u fór je to na houby, ale jen jedno takhle používám, kde holt ten refresh udělám.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    MVEK: Nedávno někdo psal na Opera fóru, že od Opery 50 se weby načítají primárně z diskové cache, zatímco starší verze je načítaly rovnou ze serveru, jak je imho správně. Nastavit se to nikde nedá.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Nedaří se mi najít nastavení cachování (načítání obsahu z webu vs. cache).

    Přitom někdy v posledním roce se muselo chování Opery změnit, že mi u pinned tabs nenačte aktuální obsah po spuštění, ale musím dát F5 (což je jinak defaultní chování ve FireFoxu, kde jsem na to ale byl zvyklý, v Opeře ne). Nedaří se mi ale najít, jestli je to nastavitelné. Tak jen kdybyste to náhodou někdo někdy zkoumal, jinak se s tím sžiju.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: ja "1" a "2" :) ale ked som bol lenivy mat druhu ruku na klabosnici, tak som to ovladal myskou takto.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK: Asi jsi byl jediny kdo taby takto prepinal :).
    Pouzivam Ctrl+Tab.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: "minimalizovanie" tabov ako keby? to dakedy mala, teraz mi to nefunfuje. alebo stale neviem co myslis :)

    v starej opere ak si stlacil prave mysitko a tocil si koleckom, tak sis prepinal okno s tabami.

    ja som si par krat zatvoril a uz sa tak "bojim", ze aj ostatne okna co zatvaram si 2x davam pozor kam klikam :/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    HADIAK: Klikem na tam ti skoci vem uplne nahoru, druhym klikem zapatky kde jsi byl.

    Confirm mi nechybi, operu jsem si omylem nezavrel snad nikdy.

    Co myslis prepinani tabu pomoci mysi?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    KOC256: co je "klikanie na tab se skoky", plz? :)

    a co chyba? tak napr exit confirmation window :)
    prepinanie tabov pomocou mysi...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00: No o tom to je. Veci ktere mi nechybi ale pak jsou skvete...

    Kopirovani pri oznaceni, prepocty, ted to klikani.
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Přemýšlím, jestli mi mimo Tab stackingu ještě něco chybí. Možná té postranní liště co vyvoláš pomocí ctrl+shift+s by mohli dát víc možností nastavení a hlavně možnost přesunout na pravou stran. Protože připnutá "integrovaná postranní lišta" je pekelná :D
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    Asi jediná výrazná nová fičura je to klikání na TAB se skoky. Včera jsem si řekl WTF, ale dneska to už používám... Dává to smysl :)

    Pořád mi chybí TAB STACKING! :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam