• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Jestli myslíš synchronizaci, tak ta už je v provozu. To kopírování/převod měn při označení textu je celkem návykové, taky mi chybí. A to jsem ve Vivaldi asi hodinu :D
    Pocitově mi přijde trochu pomalejší než-li Opera a ta mezea mezi panely listů a horním krajem prohlížeče je oči trhající :D :D Jinak jsem zatím celkem spokojen :)
    KEL
    KEL --- ---
    KOC256: sdílení řeší jejich snapshot verze. Funguje to dobře.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    ja ho mam nainstalovany a chybi mi tam sdileni mezi prohlizeci na vice PC...

    U O jsem si uz hodne zvykl na kopirovani pri vyberu textu a na prevod men. TO mi tam fakt chybelo :)
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Tak se zkusím "překlopit" na Vivaldi. Zkoušel ho někdo v dlouhodobějším horizontu? Má to cenu, mám se připravit "na tik v oku" z nějaké featury? :D
    TAX
    TAX --- ---
    MVEK: vubec.
    MVEK
    MVEK --- ---
    TAX: Používáš nějaké pluginy na všech těch inkriminovaných počítačích?
    TAX
    TAX --- ---
    KOC256: jo, normalni stranky, zadny bordel. o to je to divnejsi...
    KEVIN00: dik za tip, provedu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TAX:
    stalo se mi to jako redirect na jedne asi kdysi normalni adrese...

    Je to asi urcita adresa ne? Nebo ti to delaji i nejake normalni stranky?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    TAX: Já bych preventivně projel kompy RISTem. Provozuji prohlížeč na 3 strojích ... vlastně na dvou, jeden je pod linuxem, tak tam je možnost zavšivení trochu nižší ... a nemám s takovýmto chováním problém.
    TAX
    TAX --- ---
    zadam adresu stranky a tohle se mi tam vetre. vterka styl a adresa vypadaji krajne podezrele... a setkavam se s tim na kompech doma i v rachote...


    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Že by se konečně "za chvíli" dalo vypnout otravné přidávání sponzorovaného obsahu do Záložek a Speed Dialu: https://www.cnews.cz/opera-56-dev-adresni-radek-nabidka-rychly-pristup/ :)
    V poslední beta verzi konečně vrátili boční menu pro nastavení. I když stejně vzhled Chrome nastavení je ... slušně řečeno šílený.
    TAX
    TAX --- ---
    KOC256: hodne bidne zpusoby.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Já ne, já tam uprostřed mám asi poxté zase Glami.

    HADIAK: A co hledáš? Níže jsem psal ještě ve staré verzi o Personal News (je to v tom levém panelu, kde jsou Bookmarks nebo Speed Dial nebo Flow). Tam si přidáš jako nový source klidně RSS.

    Ale nová verze se očividně vrací ke kořenům a zobrazuje existenci zdrojů přímo v adresním řádku vpravo. Třeba tady se mi nabízí Atom zdroj této diskuze.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    jj, zjavne kazdemu :) nedavno sme to tu tusim aj spominali, tiez nieco pridala... no z niecoho zit musia, ale preco to robia natajnasa - to mi je nesympaticke.

    ps; kde najdem to RSS? v options pri hladani 'rss' to nic nenajde /advanced mam zapnute.
    ADAM
    ADAM --- ---
    TAX: taky doprostřed...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    TAX:
    úplně stejně ale na konec... Reklama? :D
    TAX
    TAX --- ---
    ta defka mi do speed dialu foukla link na reserved? hezky doprostred, abych si jej tak snadno nevsiml??
    MVEK
    MVEK --- ---
    HADIAK: Já myslím, že ji přidali někdy rok po uvedení. Měl jsem tam vlastní web pro kontrolu, že RSS funguje asi už dva roky. Ale až teď jsem si řekl, že vlastně těch webů kontroluji hodně a je to ztráta času hledat, kde jsem skončil, že by se RSS hodila, navíc jsem znovuobjevil možnost vytvořit si hlídací psy na výsledky hledání na Google i jako RSS.
    Ale ouha, to, kde jsem skončil nevypadá, že bych v té Opeře viděl...


    Jako o RSS se moc nemluví, ale přijde mi, že se skoro všude automaticky furt dává a nenapadá mě, co by ho nahradilo. Díky hromadám spamu mailové přehledy asi už ne. FB apod. pomalu už také ne, protože je to filtrované těmi sociálními sítěmi... Takže co?
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    MVEK: nova opera ma rss citacku? wow, ani neviem.
    mal som inak pocit, ze rss pomaly vymiera.
    MVEK
    MVEK --- ---
    Zdá se mi to, nebo ta RSS čtečka v současné Opeře je taková provizorní (srovnávám s verzí 12.x, od té doby jsem RSS v podstatě nepoužíval)?

    Mám výrazný problém s jedinou věcí - nepoznám, které zprávy jsou nové. Protože má sice skupinu "Most recent" což nevím, co znamená, ale našel jsem hned pod ní třeba 2 hours ago, a přitom to jsem neměl puštěný jediný počítač s Operou, takže jsem o nich nemohl vědět.
    (Absenci nějaké možnosti třídění nebo přejmenování zdrojů pominu, chápu, že je to okrajová funkce.)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LBW: To urcuje stranka. Me se treba na zive.cz zapne az kdyz pres neho prejedu.
    LBW
    LBW --- ---
    Touch - jak vypnu automatické přehrávání videa?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam