• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    IRON_STORM
    IRON_STORM --- ---
    KOKES: no všechny pluginy, které jsem viděl, že to dělají, si obrázky nejdřív celé stáhnou a pak je skryjí (jako třeba tenhle https://chrome.google.com/...ore/detail/wizmage-image-hider/ifoggbfaoakkojipahnplnbfnhhhnmlp?hl=en).. nenašel jsem žádný, který by si stáhl jenom hlavičku obrázku aby znal rozměry toho obdélníčku, ale zbytek dat stáhl až po kliknutí
    KOKES
    KOKES --- ---
    Ahoj, opera kdysi mela addon nebo vlastnost, ze loadovala obrazky onclick. natahla se stranka a misto obrazku byly prazdne obdelniky, na kliknuti se zobrazil konkretni img.
    Nepodarilo se mi najit addon, ktery by to delal dneska. Nevite/nepouzivate neco takoveho?
    jediny, co jsem nasel, byl button, ktery zakaze/povoli load vsech img na cele strance, coz nechci.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    STABLE 63.0.3368.35
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    KOC256: jeste od toho 28. kvetna neprislo ani do chromaka
    MVEK
    MVEK --- ---
    REDFOX: To je obecně zajímavá rada pro případ podezřelého vývoje kolem nějakého doplňku. Z událostí kolem různých produktů jsem ale tak nějak dospěl k dojmu, že dneska už ani nejde nainstalovat ručně addon. Bez tedy nějakého dalšího hackování Opery.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    MVEK: Pokud záměrně zůstávám u nějaké starší verze Opery, předělávám si některé addony z webu do "neškodné" podoby tím, že z manifestu odmažu link na aktualizační server, addon zabalím, originál smažu a znovu jej nainstaluji.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Doufam ze se stackovani vrati i do opery!

    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    LUDO: Díky za upřesnění :)
    LUDO
    LUDO --- ---
    KOC256:
    KEVIN00: Chromium je open-source browser ktory pouziva na vykreslovanie jadro Blink

    takze ktorykolvek browser ktory stavia na Chromiu, pouziva na vykreslovanie Blink, vratane Vivaldi
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KEL: KEL: Teď koukám, že na Wiki píší engine Blink, ale na Vivaldi blogu Chromium. Z Wiki asi pramení má špatná informovanost.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00: Polud vim, tak Opera je chromium a Vivaldi ma sve jadro.
    KEL
    KEL --- ---
    KEVIN00: Vivaldi je chromium
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    KOC256: Vivaldi ne? Dodnes jsem žil v domnění, že funguje také na Blinku jako Opera.
    KEL
    KEL --- ---
    KOC256: Vivaldi ano
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KEVIN00:
    Vivaldi ne ne?
    Jinak jsem se dival co se kde na internetech pise a nejspise to nepujde. Bylo to rozdeleno kvuli zvyseni vykonu a stabilite...
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    Umožňuje to vůbec jádro? Opera/Vivaldi/Chrome jsou postavené na stejném "podvozku". Pokud to neumí "podvozek" IMHO nebude to umět žádný z prohlížečů.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BAT:
    Pardon. Ja to myslel tak, ze vychozi je 1 tab = 1 proces. Tak jsem spise polemizoval nad tim, proc by tam byl parametr.

    No ze jsi zvykly... A kdyz to bude jinak, tak to poznas? Nejak te to omezi?
    BAT
    BAT --- ---
    KOC256: Rikas, ze jeden proces na vsechno je vychozi chovani? Tak to je presne to co chci a na co jsem se ptal :-)
    Chci browser, kterej bude spoustet pouze jeden proces, nezavisle na tom kolik tabu a ruznych webu otevru.
    A chci to protoze jsem na to zvyklej a je to tak pro me komfortnejsi (vzhledem k tomu jak browser pouzivam, je potencialni vykonostni rozdil nulovej).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BAT:
    To je vychozi chovani. Nevim proc by jinak byl parametr.

    BTW: to mas nejakou plecku a nebo proc to chces?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    BAT: O jiném podobném parametrů nevím. Snad někdo poradí nebo se zkus podívat v Opera fóru.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam