• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    KOC256: Chodí sem asi 4 lidi, tak co od té ankety čekáš?
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Řekl bych, že problém s DS je na straně MVČR a odfláknutém přihlašování... To, že jsou dnes lidé všeobecně tupí a spokojí se s polofunkčními verzemi prohlížečů, je jiná věc. Vážně bych si rád ušetřil týden práce a měl jednu funkční verzi, ale bohužel taková zřejmě není. Na druhém PC naprosto stejná zkušenost.
    KOC256
    KOC256 --- ---

    Problémy s Operou, které stále dokola popisuje REDFOX

    6 hlasy od 6 respondentů

      REDFOX
      REDFOX --- ---
      Však ty datové schránky fungovaly až do 1. března, kdy byla poslední plánovaná odstávka. Pak něco změnili v kódu a od té doby to ve starších prohlížečích s Chromiem nejde.
      Však to můžeš otestovat sám na www.mojedatovaschranka s O49 (i 50-52..).
      HADIAK
      HADIAK --- ---
      REDFOX: tak preto pisem chrome, lebo je to to iste jadro. FX aj Edge su proste ine veci.
      a pisem vyskusat, nie pouzivat :)
      REDFOX
      REDFOX --- ---
      HADIAK: Všechno ostatní funguje, problém je jen s Operou. Chrome jsem nezkoušel, nejdou do něj instalovat doplňky z Opery.
      HADIAK
      HADIAK --- ---
      REDFOX: no to su zaujimave priznaky :) bych rozmyslal na tom kompe skusit aj cistu instalaciu OS, ci tam nieco nemoze byt zanesene potom sa podla toho zariadil.
      (jak som pisal, ovladace / hw / system - moze toho byt viac).
      btw novy chrome sa chova ako?
      REDFOX
      REDFOX --- ---
      HADIAK: Občas se nějaká stránka hned na začátku nenačte, načež pak nejdou načíst ani žádné jiné, ve stejném tabu nebo jiných.. většinou jde pak ještě ovládat rozhraní Opery - menu, nastavení, zavírání tabů aj., ale síť přestane fungovat (ve FF simultánně ok).
      Po vypnutí Opery zůstane viset v task manageru a musí se natvrdo ukončit.
      Refresh ikon - někdy se píše "icon flickering" - při startu Opery se smaže icon cache ve Windows, což má za následek, že se všechny ikony na moment změní na bílé a pak zas na původní. Jediné nezávadné verze Opery v tomto směru byly do verze 51 a pak v. 66. V novější už zas stejný problém.
      Zkoumal jsem ty datové schránky - nechápu proč v aktuální verzi webu není O49 schopna uložit si session ccokie - pak to ihned po přihlášení hlásí, že vypršela session. Možná to bude nějakou novější verzí javascriptu, který tahle Opera ještě neumí. Kdyby to udělali v php, nikdy by k takovým problémům nedošlo. Napsal jsem na Ministerstvo vnitra, ať tu novou úpravu zas vrátí na předchozí funkční, ale jestli na to budou reagovat, kdo ví...
      Je divné, že třeba v ještě starším FF 45 to nadále funguje.
      HADIAK
      HADIAK --- ---
      REDFOX: co znamena presne "refreshují ikony na desktopu"?
      a ze ti natvrdo zamrznu.. nemrzne ti este nieco ine? mas v poriadku HW / ovladace (aj od grafiky...)?
      ja mam teda 8 9r stary komp, ale nemrzne mi na nom nic. obcas prsty no :)
      REDFOX
      REDFOX --- ---
      Tak jsem po mnoho pokusech zpátky u O49 a nefunkčních datových schránek.
      Nové verze Opery občas natvrdo zamrznou a při spuštění refreshují ikony na desktopu (Win7). Zkoušel jsem 58, 62, 64 - 67 .. všechno stejná srajda.
      REDFOX
      REDFOX --- ---
      Stalo se vám někomu, že by se aktivní download nezobrazoval v seznamu stahování (ctrl+j)? Je vidět jen po kliknutí na ikonu jako popup.
      KOC256
      KOC256 --- ---
      Kvůli multiplatformí podpoře jsem před cca měsícem přešel z OPERY na nový EDGE. Rychlost, jednoduchgost a UI super, ale když jsem se začal pídit po tom, jak nahradit standardní funkce Opery, tak jsem v příslušném auditku dostal odpověď a to tu, že jsem moc náročný. Myslel jsem, že všechny ty rozšíření umí řešit právě ty skvělé drobnosti, které umí opera v základu...

      Můj post zde zde:
      [ KOC256 @ Google Chrome ]
      REDFOX
      REDFOX --- ---
      Zvláštní .. v Opeře 66 nefunguje na webu ivysilani.cz ovládání hlasitosti šipkami (up/down) na klávesnici, s výjimkou ČT24 v normálním okně. V Opeře 49 to fungovalo bez problémů na všech kanálech.
      HADIAK
      HADIAK --- ---
      MVEK: by to nevadilo, keby ta ikona nebola modra.
      MVEK
      MVEK --- ---
      HADIAK: No jo, fakt, tak to mea culpa, to mě nenapadlo, že tam je checkbox pro srandu králíkům.
      HADIAK
      HADIAK --- ---
      aha tak workspace 1 sa vypnut neda. len dvojka.
      HADIAK
      HADIAK --- ---
      MVEK: nj pravda, da sa "skryt".
      MVEK
      MVEK --- ---
      HADIAK: Já to zatím nevypínal, ale myslím, že si ji můžeš vypnout, stejně jako i další ikony z toho panelu. Našel jsem to, když jsem na novém stroji procházel nahrubo celé nastavení.
      HADIAK
      HADIAK --- ---
      pozeram,ze v novej opere je daka novinka; workspace.. zatial mi to vadi, lebo ta ikonka tomu svieti :)
      REDFOX
      REDFOX --- ---
      Dnes testuji různé verze od 65 do 67 a vždy se po různě dlouhé době používání vyskytne problém, že nejdou načítat žádné stránky a Opera se musí natvrdo ukončit v task manageru (Win7/32). Takže asi budu dál hledat směrem zpět, jestli najdu nějakou rozumně funkční verzi.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam