• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    HADIAK: Jde to i ve fullscreenu, ale jen se starší verzi Opery (třeba tou 49). V té ale pro změnu developeři na dálku vymazali DRM plugin, takže nelze přehrát chráněný obsah. Je to prašť jako uhoď.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    REDFOX: nj na fullscreene nejde. jebly prehravac.
    takym webom to napisem a/lebo ctrl w. a ked bez toho nemozes zit... tak iny browser. so vsetkymi ne/vyhodami, co to obnasa.
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    HADIAK: Mně to jde akorát u ČT 24 s videem v okně. Na celou obrazovku už ne a jiné kanály také nejdou.
    HADIAK
    HADIAK --- ---
    REDFOX: tak som skusil to vysilani a ovladat hlasitost sipkami mi ide (aspon teda ikona sa menila, nebudem si davat sluchadla kvoli nahodnemu videu :) )
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Kdyby aspoň nezamrzala ta její síťová služba, to mi vadí víc než kosmetické věci.
    Možná jste také zaregistrovali, že v nové verzi nejde na ivysilani.cz ovládat hlasitost videa šipkami na klávesnici.
    V O49 bez problémů.

    A co myslíte, že se řeší v Opera desktop team fóru? Většinou právě ty naprosto nepodstatné kosmetické vady.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDFOX:
    Třeba ti dva dají za pravdu...

    No viz můj příspěvek níže. Pokud chceš vědět, že Opera je nakonec celkem fajn, tak si zkus věc jakou je třeba Chrome... To postrádá jakoukoliv přidanou hodnotu a nejde ani doinstalovat. Pak budeš rád, že Opera refreshuje ikony...
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    KOC256: Chodí sem asi 4 lidi, tak co od té ankety čekáš?
    REDFOX
    REDFOX --- ---
    Řekl bych, že problém s DS je na straně MVČR a odfláknutém přihlašování... To, že jsou dnes lidé všeobecně tupí a spokojí se s polofunkčními verzemi prohlížečů, je jiná věc. Vážně bych si rád ušetřil týden práce a měl jednu funkční verzi, ale bohužel taková zřejmě není. Na druhém PC naprosto stejná zkušenost.
    KOC256
    KOC256 --- ---

    Problémy s Operou, které stále dokola popisuje REDFOX

    6 hlasy od 6 respondentů

      REDFOX
      REDFOX --- ---
      Však ty datové schránky fungovaly až do 1. března, kdy byla poslední plánovaná odstávka. Pak něco změnili v kódu a od té doby to ve starších prohlížečích s Chromiem nejde.
      Však to můžeš otestovat sám na www.mojedatovaschranka s O49 (i 50-52..).
      HADIAK
      HADIAK --- ---
      REDFOX: tak preto pisem chrome, lebo je to to iste jadro. FX aj Edge su proste ine veci.
      a pisem vyskusat, nie pouzivat :)
      REDFOX
      REDFOX --- ---
      HADIAK: Všechno ostatní funguje, problém je jen s Operou. Chrome jsem nezkoušel, nejdou do něj instalovat doplňky z Opery.
      HADIAK
      HADIAK --- ---
      REDFOX: no to su zaujimave priznaky :) bych rozmyslal na tom kompe skusit aj cistu instalaciu OS, ci tam nieco nemoze byt zanesene potom sa podla toho zariadil.
      (jak som pisal, ovladace / hw / system - moze toho byt viac).
      btw novy chrome sa chova ako?
      REDFOX
      REDFOX --- ---
      HADIAK: Občas se nějaká stránka hned na začátku nenačte, načež pak nejdou načíst ani žádné jiné, ve stejném tabu nebo jiných.. většinou jde pak ještě ovládat rozhraní Opery - menu, nastavení, zavírání tabů aj., ale síť přestane fungovat (ve FF simultánně ok).
      Po vypnutí Opery zůstane viset v task manageru a musí se natvrdo ukončit.
      Refresh ikon - někdy se píše "icon flickering" - při startu Opery se smaže icon cache ve Windows, což má za následek, že se všechny ikony na moment změní na bílé a pak zas na původní. Jediné nezávadné verze Opery v tomto směru byly do verze 51 a pak v. 66. V novější už zas stejný problém.
      Zkoumal jsem ty datové schránky - nechápu proč v aktuální verzi webu není O49 schopna uložit si session ccokie - pak to ihned po přihlášení hlásí, že vypršela session. Možná to bude nějakou novější verzí javascriptu, který tahle Opera ještě neumí. Kdyby to udělali v php, nikdy by k takovým problémům nedošlo. Napsal jsem na Ministerstvo vnitra, ať tu novou úpravu zas vrátí na předchozí funkční, ale jestli na to budou reagovat, kdo ví...
      Je divné, že třeba v ještě starším FF 45 to nadále funguje.
      HADIAK
      HADIAK --- ---
      REDFOX: co znamena presne "refreshují ikony na desktopu"?
      a ze ti natvrdo zamrznu.. nemrzne ti este nieco ine? mas v poriadku HW / ovladace (aj od grafiky...)?
      ja mam teda 8 9r stary komp, ale nemrzne mi na nom nic. obcas prsty no :)
      REDFOX
      REDFOX --- ---
      Tak jsem po mnoho pokusech zpátky u O49 a nefunkčních datových schránek.
      Nové verze Opery občas natvrdo zamrznou a při spuštění refreshují ikony na desktopu (Win7). Zkoušel jsem 58, 62, 64 - 67 .. všechno stejná srajda.
      REDFOX
      REDFOX --- ---
      Stalo se vám někomu, že by se aktivní download nezobrazoval v seznamu stahování (ctrl+j)? Je vidět jen po kliknutí na ikonu jako popup.
      KOC256
      KOC256 --- ---
      Kvůli multiplatformí podpoře jsem před cca měsícem přešel z OPERY na nový EDGE. Rychlost, jednoduchgost a UI super, ale když jsem se začal pídit po tom, jak nahradit standardní funkce Opery, tak jsem v příslušném auditku dostal odpověď a to tu, že jsem moc náročný. Myslel jsem, že všechny ty rozšíření umí řešit právě ty skvělé drobnosti, které umí opera v základu...

      Můj post zde zde:
      [ KOC256 @ Google Chrome ]
      REDFOX
      REDFOX --- ---
      Zvláštní .. v Opeře 66 nefunguje na webu ivysilani.cz ovládání hlasitosti šipkami (up/down) na klávesnici, s výjimkou ČT24 v normálním okně. V Opeře 49 to fungovalo bez problémů na všech kanálech.
      HADIAK
      HADIAK --- ---
      MVEK: by to nevadilo, keby ta ikona nebola modra.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam