• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MIXXXParamaniac ::dont walk, go fly (also for hang-gliders)
    DIDA
    DIDA --- ---
    4PTO: Nádhera. Já minulý týden na Skalce: https://www.youtube.com/watch?v=eVhDZ8CcReI
    4PTO
    4PTO --- ---
    Poprvé na Kobale, vpravo pod kumulem Krn
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    ZIGI: Prej muzes, kdyz dodrzis pravidlo neletat nad mesto a pristavat na plazi muzes az po sedme vecer
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    WICKPICK: tam uz se zase muze litat? mel jsme pocit, ze to zakazali pred lety.
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    4PTO: Monako slet :-)
    4PTO
    4PTO --- ---
    WICKPICK
    WICKPICK --- ---
    4PTO
    4PTO --- ---
    QUIP: jj to je přesně to co myslím, jestli u toho speedfly křídla jsou potřeba skilly z pg, ale co je skill na pg? chytat klapance a různý předstřely, kyvy..
    No a otázka je, jestli je to potřeba u speedrunu/rychlýho sletu v bezvětří,..byť u stromů/skal..

    musím to zkusit, rogalo pro mě je a bude lepší na přelety, ale není tak hravý a hlavně...na něm nejdou *barel rolly :D

    *ZIGI díky za link, dobrej podcast
    GOZER1
    GOZER1 --- ---
    4PTO: Podle me je vhodnejsi skill ze skydivingu, to kridlo je tomu vic podobny a vic se za to taha...
    QUIP
    QUIP --- ---
    4PTO: Ja osobne si myslim, ze je lepsi nejdriv klasicky PG a pak speedfly, i kdyz jsem to nikdy nezkousel. Z jednoduche logiky - vsechno tam musis umet rychleji, nez na klasickem kridle. Diky vetsimu plosnemu zatizeni to min klape atd., ale zase to porad leti rychleji, lita se s tim bezne mnohem bliz terenu atd. takze clovek by uz mel mit nejak natrenovany reakce, aby nepremyslel nad tim, co ted zrovna musi udelat, ale aby to proste instinktivne udelal.

    ...ale kazdy je sveho stesti strojvudcem :D
    4PTO
    4PTO --- ---
    ZIGI: oka, toho Jakuba si dám. Rychlejší starty a přístání je ku prospěchu právě :))) když vidím jak startujete, na dva kroky kolikrát, tak kroutím hlavou, zvýklý to s rogalem hlavně rozpálit co to jde :))
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    4PTO: Ad speedflying - doporucuji poslechnout tohle - https://cloudbase-hunters.cz/podcast-jakub-rott-vse-o-speedflyingu/ - zastava nazor, ze PG k tomu nepotrebujes. Na druhou stranu, podobnej podcast na CloudbaseMayhem s nejakym frantikem byl presne opacne (nejdriv PG a pak az Speedfly)… takze je to asi fuk :-) Prej to neklape, jen starty a pristani jsou trochu rychlejsi :-)

    Jinak teda letos litani nejak nevychazi. Jak psal pan Q, tento tyden bylo v planu Rakousko (Schladming), ale predpoved je znacne proti. Jsem tu od nedele a letovo fakt neni (jo, vcera bylo par padaku na Bischlingu, lokalne, ale to sem supel na jinej kopec s rodinkou). A takhle to nejak vedeme od zacatku sezony :-(
    Jo a taky jsem zjistil, ze litani se uplne neprotina s novorozenym synem :-)
    4PTO
    4PTO --- ---
    borci, jak je to s malejma speedflyovejma křídlama? lítáte to? přijde mi to jako forma PG kterou bych zvládl a byl to fun... chce to skill z normálních velkých křídel nebo to s tím nemá nic společnýho protože "jen" slety?
    QUIP
    QUIP --- ---
    4PTO: Kobalu zavidim, tam je to fajnovy. My to zase kvuli pocasi (a zavade na expedicnim vozidle) odpiskali :(
    Nase litaci trio je prazsky.
    4PTO
    4PTO --- ---
    aby se neřeklo :D
    4PTO
    4PTO --- ---
    a vy jste tu všichni pražáci? od zítra do pátku budu asi na Javorovým, pokud nevyrazíme do Greifu
    4PTO
    4PTO --- ---
    QUIP: já by ted poprve na Kobale a paráda.
    QUIP
    QUIP --- ---
    4PTO: Snad posledni tyden cervence do Rakous, ale v dnesni dobe je vsechno nejisty.
    4PTO
    4PTO --- ---
    lítáte někde? nechysáte se nikam ven?
    4PTO
    4PTO --- ---
    ZIGI: stejnej stoupak jen opacna strana
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    mimochodem, ideální příležitost vyzkoušet SkySight - https://xalps.skysight.io/ (free po dobu trvání X-Alps, omezeno samozřejmě jen na Alpy (a Šumavu)

    pokud by Vás zajímalo, co to umí, tak tady v rámci podcastu na Cloudbase Mayhem video od autora

    Matt Scutter explains the Soaring Forecasting Platform SkySight
    https://youtu.be/WIMyB_h0lGc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam