• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JESSIEATREIDESNárodní knihovna ... CHCEME TO NA LETNÝ!!!
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    JESSIEATREIDES: V diskusi pod článkem se o něm píše:
    Tušíte někdo, zda se jedná o toho Petra Cibulku, který se jako ryba ve vodě pohybuje v podsvětí Lidového domu a který byl svého času hlavním organizátorem 7 miliardového Internetu do škol???? Zkraje devadesátých let začal jako majitel motorestu Rohlenka, prý se tam tehdy dost střílelo, no a po tom slavném Indošovi se objevil mimo jiné ve správní radě AMU.
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    JORERU: a to, že nejlepší obranou je útok, Ti ještě nikdo neříkal?
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    WITTGENSTEIN: za ČSSD
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    JAMES_DICK: opakuji, že HŠH porušili rovněž podmínku, a to zasádní: uložit fondy tak, aby i v případě výpadku energií a v nejteplejších letních dnech byly zachovány podmínky stanovené v tabulce přiložené k zadání. tyto podmínky jsou naprosto zásadní, aby mohly knihy vůbec být uchovány.

    a těžko může čekat někdo kombinující ve svém návrhu plagiát dvou význačných nedávných počinů někoho jiného, že bude UIA vybrán jako vítěz. toť vše.

    donekonečna se bude papouškovat: kaplický dal fondy pod zem, porušil zadání. a nikdy už nebude říkat: tihle, tihle a tihle rovněž porušili zadání, protože umístili fondy pod skleněnou čočku. a tihle zase umístili do blízkosti fondů hlavní rozvody kanalizace a vodovodu. dalších X projektů je k uzívání nezajímavých - a cílem soutěže UIA je najít ARCHITEKTONICKÉ řešení, ne jakýkoliv barák...



    WITTGENSTEIN: ten člověk je úplný debil. vůbec nic neví a na poslední chvíli se snaží přihřát polívčičku sobě i primátorovi ČSSD...
    JAMES_DICK
    JAMES_DICK --- ---
    JESSIEATREIDES: ja nepsal,ze by to meli hsh vyhrat. ja te jen upozornoval na to,ze inspirace v jine stavbe neni tak ocividne a jasne poruseni podminek, ktereho se dopustil tebou tak opevovany johan. tot vse.
    VANEK
    VANEK --- ---
    JESSIEATREIDES: Aha, mně to vlevo přišlo nějaký malý... a vizualizace překvapivě detailní :-)
    JORERU
    JORERU --- ---
    Jinak by mě potěšilo, kdybyste přiměli tuto diskuzi [ ARQUITEKTURA // kdo chvilku stal, uz stoji opodal ] neodkazovat na tento mnou spravovaný klubík jako na pr... alias prdel (jasně, může jít o Prahu, pramici nebo prapradědečka). Nevim proč tak intenzivně, ale vadí mi, že odkaz v záhlaví celkem seriózní diskuze se odkazuje na můj bohulibí skutek (aby se dalo debatovat o knihovně na jednom místě a ne ve všech možných diskuzích paralelně) jako o prdeli. Pokud mě to bude štvát ještě nějakou dobu, tak buď diskuzi na někoho, komu je to jedno, převedu nebo jí smáznu.
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    JAMES_DICK: hranice mezi "inspirací" a kopírováním je poměrně křehká... doopravdy si myslíš (podobně jako HŠH), že měl vyhrát projekt, který není původní?
    JORERU
    JORERU --- ---
    JAMES_DICK: tady se musím jessie zastat. hovoří celkem jasně o přínosu architekta (či celého studia).

    Jinak vaše debata je sice zábavná, ale doopravdy bych trochu ubral z emocí. Kaplického knihovna se mi líbí rád bych do ní chodil a navíc byl ušetřen těch nechutných politických tahanic. Včetně zdejší diskuze.
    JAMES_DICK
    JAMES_DICK --- ---
    JESSIEATREIDES: v podminkach snad bylo neco o zakazu inspirace,kdyz jsme u toho?
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    VANEK: to vlevo je Cloud Gate v Chicagu, autor Anish Kapoor (mimochodem, s Kaplickým spolupracoval na projektu stanice metra v Neapoli), vpravo návrh HŠH na novou Národní knihovnu v Praze.

    na obrázku pod tím je vlevo návrh HŠH na interiér NK v Praze, vpravo realizovaný interiér Fosterovy Bibliothek Berlin.

    HŠH jsou v přední linii architektů stěžujících si na neregulérnost soutěže ;oD
    FRANCIK
    FRANCIK --- ---
    A ještě
    Blob či neblob
    Sestřih debaty o návrhu nové knihovny Václava Kaplického z kina Perštýn.
    VANEK
    VANEK --- ---
    JESSIEATREIDES: A to je co, ten "oblázkový" návrh?
    FRANCIK
    FRANCIK --- ---
    Anketa k debatě o nové budově Národní knihovny

    http://www.youtube.com/watch?v=iNsJv5zxBnE

    Nejlepší jr pvšem tento názor: "No protože to vubec nepatří do Prahy, nehledě na to, že je to naproti Spartě. A Sparta je chrám a tady takovádle bordel tam. Vubec. Nexistuje."
    :DDDDDDDDDDDDDDDD
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    lol ;o)))
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam