• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOScollege drop-outs (+práce při studiu, samouci, kolikrát jste nedokončili vysokou? jaký je rekord ? jaký to mělo důvod?)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    No nic, tak zkouškový je v plným proudu, tak jsem zvědav na čerstvé drop-outy...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: ... a to je možná náš největší omyl... :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NAVARA: to je mozna pravda, ze dnesni decka maj lepsi moznosti, jenze nemaji ty zkusenosti jako my - stary bardi co pocitace poznali v 80's ;0) ja uz
    taky nebudu nikdy programatorskej genius, ale porad se egoisticky domnivam, ze za tu dobu o tech pocitacich vim vic nez nekteri ostatni...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    (tedy, mluvím o tom, co jsem si myslel před 20 lety, když jsem poprvé viděl něco počítač a že se pro něj píše něco jako program.. :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: to je jinak. já si kdysi myslel, že dělat compy je vlastně něco úžasného a jedinečného. fakt mě nenapadlo, že IT se rozvine tak masově... on takový pokles cen HW mohl předpokládat málokdo... myslel jsem si, že programovat bude umět pár lidí, a ona je to na jednu stranu pravda... ale na druhou stranu, používání počítačů na úrovni power usera (tedy ne programování, ale nějaké jiné sofistikované využití) začíná být něco jako řízení auta (na druhou stranu - to se také na VŠ neučí... a ani automechanik není žádný VŠ obor...)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    to mate dobry, ze ste vedeli co chcete delat. me az nekdy kolem 25ti doslo, ze nic jinyho nez kompy neumim a ze mi nic jinyho ani nezbejva.... :) a muj problem je, ze penize me vydelavat nebavi, ale bohuzel je potrebuju...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    _BENNY: no já nevím, bezstarostný studentský život mě přišel u řady lidí především jako život kdy měli hluboko do kapsy.. proto jsem měl vlastní firmu, abych měl nějaké příjmy, a mohl vést bezstarostný podnikatelský život... :-) ovšem pak jsem se zase vždycky nějak sám před sebou vymluvil, že "firma má větší prioritu než škola" (což byla samozřejmě blbost, já ve skutečnosti flákal...)
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    ono studium na VS ma svoje puvaby jen pro nekoho. nekoho bavi plnit instrukce shora, jinej ma rad bezstarostny studentsky zivot, dalsi je rad ze se chytl alespon na te skole, kde ma jakous takous autoritu jako nikde jinde... jenze pro cloveka, ktery uz od svych 13ti let presne vi co chce delat (realizovat svoje myslenky v praxi, vydelavat penize, mit praci jako konicek) uz tolik ne.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HVJ3R: ale mě to v té práci celkem i jde, zatímco v té škole.. nevím, nějak jsem řešil hlavně jak ji co nejrychleji dodělat, a to nakonec vždycky obnášelo nechat se z ní vyhodit.

    NAVARA: njn, jenže já se naivně domníval, že studovat to co už umím, by mohlo být výhodou (teda já v té době programovat neuměl, ale to jsem pochopitelně ještě nevěděl...)
    HVJ3R
    HVJ3R --- ---
    XCHAOS: Tak to ja jsem taky takovej zevl... nejak se mi nechtelo ucit, kdyz me porad nekdo z prace buzeroval :) Ze skoly nikdo neprudil, heh.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NAVARA: v informatice nejsou žádný holky ! a v Opavě to bylo dálkový studium, tam sice byly ženský, ale většinou vdaný... a já jsem na tohle měkkej...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NAVARA: jo, přesně tak.

    ale to SQL je zajímavé. já prostě tehdy ještě nevěděl, kolik programátorské práce si můžu dobrou formulaci SQL dotazu ušetřit. možná kdyby mi to tehdy nějak názorně předvedli... no ale oni to možná na té přednášce předváděli jak to může být užitečné, ale já o to přišel, protože jsem tam nechodil... nebo možná na první přednášce předváděli SELECT, INSERT a DELETE, já usoudil, že to už umím, a přestal tam chodit, když se dostali k těm mocnějším příkazům...

    asi je problém i v tom, že tehdy mě to programování ještě bavilo, takže mě nepřišlo důležité si nějakou programátorskou práci ušetřit. dneska mě víc baví tlachat na diskuzních fórech a programuju víc pro peníze a míň pro zábavu... takže hledám způsoby jak si ušetřit práci při psaní programu...

    jinak s tou seminárkou si nemůžu stěžovat.. mě se na většině pozdějších VŠ jako seminárku dařilo ukecat projekt, na kterém jsem tehdy pracoval mimo školu, protože byl dostatečně komplexní aby to uznali. s tímhle jsem takový problém neměl... spíš jde o to, že firmu žene dopředu, že mě pořád nějací zákazníci bombardují maily a telefonáty že něco nefunguje, a já to musím řešit. kdyby mi na VŠ někdo bombardoval e-maily s termíny zkoušek a telefonicky mě připomínal, že mám ráno zítra vstát a jít na tu a tu přednášku, protože je důležitá, tak by to možná fungovalo...

    v zásadě já nejsem apriori proti VŠ... já bych si jen potřeboval zaplatit nějakou "osobní studijní sekretářku" (nebo sekretáře), aby za mě řešila takové ty věci jako na které zkoušky je potřeba se učit a na které se není potřeba učit, sehnala mi někoho kdo mi to doučí když tomu konkrétně nerozumím, telefonicky mě ráno budila a připomínala, že ten den nesmím propásnout důležitou přednášku kde budou vykládat něco čemu fakt zatím nerozumím, apod. (takhle teda víceméně skoro už fungovalo dálkové studium v Opavě... no, taky se tam platilo školné, že jo... a tam jsem se taky dostal skoro až do konce...problém bylo, že po mě nakonec chtěli fakt něco spočítat, no... a jám mám jako programátor prostě určitou stavovskou hrdost: od počítání jsou počítače...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NAVARA: no ok, ale kdo všichni ? musíme se tedy nějak sjednodit, zkoordinovat, zjistit jak si zadat navzájem takové úkoly, kterými bychom udělali dojem sami na sebe i jeden na druhého navzájem a pak si zjistit jak teda dodělat nějakou tu VŠ, když to už budeme umět...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    jedno takové téma: na co jste na VŠ zvysoka kašlali, ale pak jste zjistili, že je to vlastně užitečné ? a litovali jste toho, že na VŠ jste tomu nevěnovali větší pozornost ?

    já jako programátor/informatik musím říct, že nejvíc lituju toho, že jsem si na MFF nepřivstal (buď ráno, nebo od internetu v labu... nevím přesně jestli to bylo ráno nebo odpoledne) na přednášku z SQL.

    tehdy jsem si myslel, že pokud vůbec budu potřebovat SQL, tak si stejně celý život víceméně vystačím se SELECT, INSERT a DELETE, a tu přednášku jsem z nějakého důvodu ignoroval.

    teď jsem se propracoval k SQL příkazům, ve kterém je současně LEFT JOIN, GROUP BY, COALESCE a SUM ... AS (a podle toho se dělá ORDER BY), a popravdě... i když sice není těžké to vygooglit, tak mě to donutilo přehodnotit svůj tehdejší přístup k té přednášce...

    na druhou stranu, můj problém s přednáškami je ten, že když mi nalévají do hlavy něco, co v ten daný moment nepotřebuju, tak mě to neuvěřitelně nudí a štve. když se mám něco naučit kvůli tomu, abych si tím usnadil práci, tak s tím nemám problém. mám ale problém s dodržováním jakýchkoliv termínů všeho druhu ... prostě odkládám všechno, co mi nebaví (i když je to něco, co mi vlastně baví, ale můžu místo toho dělat něco, co mi baví víc...)

    můj problém s nedokončením VŠ byl hlavně psychologický: já se skutečně nejsem schopen dokopat udělat něco, co mám zadané nějakou vyšší autoritou, přijde mi to nudné a zbytečné, a i pokud to udělám, tak neexistuje nejmenší naděje, že bych tím na někoho udělal jakýkoliv dojem... (natož pak na sebe...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VRATENKA: no, to spíš po zkouškovým... a zejména po letním... a pak zase v říjnu... :-)
    VRATENKA
    VRATENKA --- ---
    XCHAOS: ted bude zkouskovy, tak se to tu treba zase trochu rozviri.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    aha, tak v tom pripade je to deja vu. chyba v matrixu.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: no ty už si ale hlásil.... neříkej, že si až tak vyhulený ufo, že si to nepamatuješ... [ VYHULENY_UFO @ college drop-outs ] :-) ...no ale pravda, já se v těch auditkách která spamuju taky trochu opakuju...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    hlasim 2roky FEL CVUT, pak 3roky VOS a pak hura pracovni proces
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    nějak nám tady umírá diskuze, takhle si to všichni unbooknou, kdo to ještě neudělali.. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam