• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHfree community ☮ & traveller places
    ANIKEVESTIFEX
    ANIKEVESTIFEX --- ---
    CLOWN: respekt..
    BIGTRAGED
    BIGTRAGED --- ---
    CLOWN: TEKKIT: Nemoh jsem si pomoct a plusík jsem dal oboum. Oba máte svým způsobem pravdu. Co se týče tebe Clowne, k tomu se nedá říct nic jiného než závist. To přesně je je směr kterým se chci já ubírat, být sobestačný, celý život se učit a být takovej ten typ všeuměla. Jen máš oproti mě asi 20 let náskok, né že bych byl úplnej neschopnej moula. Na druhou stranu i můj život mě vybavil aspoň jakž takž. Jsem docela sečtělej, což si hodně považuju (ikdyž dneska lituju že devadesát procent z těch stovek titulů co jsem čet byla jen "braková" literatura), mám slušnej všeobecnej přehled (tuším však že to ty taky, hádám ale, že spíš zase v praktickejch věcech) .... A ono i to základní a středoškolské vzdělání je fajn, jen škoda, že jsem na to tak kašlal. Jen jsem teda vyrůstal v tom, že s mou hlavou ze mě bude manažer, podnikatel, prostě velký zvíře .... chtěl jsem všem dokázat, že jsem lepší. Dneska si svý štěstí představuju jinak, vydal jsem se tak trochu tvou cestou, ikdyž mnohem méně radikálně. Za co jsem ale neskonale vděčnej je, že jsem měl možnost se rozhodnout - vybrat si tu cestu kterou půjdu. Což bych s dětstvím v maringotce měl jen těžko. Rozhodně by ty možnosti byly dost zůžený. A tady bych zase vyzdvihl Tekkitovu větičku co se mi moc líbila: "Právě vy (lidi co žijou komunitním způsobem života) by jste měli chápat jak je důležitý aby měl každej možnost žít tak, jak mu to vyhovuje - najít si vlastní cestu!"
    CLOWN
    CLOWN --- ---


    Max Romeo & The Upsetters - One Step Forward - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=2NHNIgYRKVQ
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    TEKKIT: Chapu tvuj pohled na vec, nikdy jsi asi podobnou vec nezazil, nebo neprozil, ja vyrost v komunite a alternativnicestou, presne jak rikas mi rodice mne hnali jejich snem a nerespektovali tu pravdu ze ja treba v budoucnu budu chtit delat neco jineho. Mi rodive zemne chteli mit umnelce, toho nejlepsi, nahnali si do hlavy ze jsem talet po nich jelikoz jsou oba umnelci. Ale ja jim nato sral a utikal jsem pred tim, kdyz mne bylo sest let tak jsem musel opustit krasnej zivot bez problemu na cestach po evrope, z jednoho divadelniho festivalu na druhej, poznal jsem miliony lidi, od posraneho Klauze az po Milose Formana. A ucil jsem se jak vyrabet veci ze dreva, zeleza, jak malovat, natirat, sekat travu, starat se o zvirata a o prirodu a nemit sny velkejch aut a baraku z bazenem, ale naopak maringotka byl muj sen od malicka a ten fakt ze se o sebe umim postarat bez vnejsiho systemu. Ale skola me uplne zkomplikovala vse co jsem se dote doby naucil, rodicum hrozilo vezeni pokud by mne vzdelavali doma, a to moje babicka a deda byli vysokoskolsti ucitele. A zadna alternativa v te dobe nebyla, takze jsem musel na normalni zakladku mezi "normalni" deti, kteri vetsina znich v te dobe neopustili republiku, nebo nevideli more. Asi si nedokazes predstavit jak to pro mne bylo narocny a bolestivi tam kazdej den chodit, za devet let zakladky jsem vystridal ctyri, jen kvuli tomu ze mne sikanovali, nadavali do bohema, hippika, cikana a podobne, a to jen proto ze jim to rodice navykladali (nebavte se snim on je bohem, hippik), ja sam ani nevedel co to znamena.
    Takze jsem dopad tak ze jsem si zacal vymejslet a trebas po prazdninach kdyz se mne ucitel zeptal co jsem delal o prazdninach tak ja bych mu nakecal vse mozne aby mne nezavidel to ze jsem celi prazdni procestaval na motoru v LT po festivalech evropy s circusem, protoze by tomu stejne asi neveril. Dneska se lecim s patologickeho lhare, a to jen proto ze mne normalni sytem nevzal mezi sebe. Rodicum to za zli mit nemuzu, jsou to moji rodice a ja je mam rad a respektuju je pro vse co pro mne udelai.

    A to ze nemam stredni skolu mne vubec nesere, a radsi bych ani tu zakladku nemnel, stejne ti tam rvou do hlavy jen lzi a ucej te okradat.

    Mne je ted 26 a sam jsem si dokazal sehnat bit, platim najem, dane, mam asi sest karticek ktery mne dovolujou delat ruzny veci, od staveni cirkusovejch stanu, rizeni vselijaky kolovy masinerie, jsem proffesionalni ucitel lyzovani a snowboardingu, umim Kitovat na mori, ridit plachetnici, svaret, postavyt zed, vymnenit motor v nakladaku, vym jak zapojit solarni panely, nebo si vyrobyt alternativni elektrinu, umim si vyrobit bionaftu, umim ulovit zvyre stahnout kuzi a uvarit si ho aniz bych se otravil, dokazu prezit 3 mnesice v prirode bez civilizace mobilniho telefonua internetu, umim mluvit trema zakladnima recma sveta. Nevim asi bych moch pokracovat jelikoz se kazdej den ucim, bohuzel mam i minusi jako treba nevazim si materialnich veci a penez, coz uz mne parkrat dostalo specialne v komunitach radoby alternatycnich lidi.

    Skolu nesnasim, ridim se instinktem, ucim se zivotem a diky tomu mam uz druhym mnesicem plat 2500 liber mnesicne a to ve financni krizi, snazim se nasetrit penize a vratit se do cech a natrit vsem tem trapakum co maj dluhy u banky na dalsich tricet let, a brecej ze jim pada jejich milionovej barak na hlavu, protoze jediny co vedi je co se naucili ve skole.

    Nikomu nic tlacit do hlavy nechci, ale je to tak jak to cejtim a vidim, je jasny ze mne sere ze musim kazdej den do prace, a ridit auto, tankovat na shelce a nakupovat v tesku, uz mne ta hippi UTOPIE unudila, a malem jsem se zblaznil, ted se snazim probrat z toho tripu a dokazat si sam co jsem.

    A kazdodeni universita zivota mne tam dostane, mam plany a sny a zanima jsi jdu, a nepotrebuju ktomu papir, creditni kartu, mobila, 50" plasmovou televizi splachovaci zachod. ....... Ja se chci sam o sebe postarat a mit pisny rodice na sveho syna ze dela spravnou vec.....

    Sorry za uvolneni, dlouho jsem se takhle nevilevil...... Predchozi sprava byla jen reakce a rada ze skusenosti. Je to vec kazdeho jak si dite vychova, priznavam mi rodice udelali nejaky chyby ale ja jim zato dekuju, protoze asi bych nebyl kde ted jsem.

    SR SR SR a prosim nezavidte mi, neni co, dost jsem se posledni tri roky dusevne trapil, premejslel jsem o sebevrazde, a podobnejch picovinach. Jdete si za svim srdcem a vzdycky se vam cesta nejak otevre a nekam vas ty zivotni cesty dostanou, zivot je moc kratkej na to si ho neuzit.......
    VKLF
    VKLF --- ---
    DITKA: kdyz nevis jak, tak to nedelej ne? na co to lamat pres koleno?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    CLOWN: Tenhle názor je tak (mírně řečeno) "kontroverzní" že k tomu nedokážu mlčet i když jsem v této diskuzi jen náhodou a o životě v komunitách a travelingu nic nevím...

    1) "opcas mi prijde ze jsou chytrejsi nez normalni deti" - to jako hodnotíš podle čeho? že tobě to přijde?:)) To je jenom tvoje subjektivní vnímání na základě tvého rozhledu a pohledu na svět - což bez urážky neznamená nic. jestli celý dětství poslouchají tlachy dospělejch mezi dodávkama, tak možná jsou vyspělejší, ale nějakej standardizovanej test by jim asi úplně nesednul...

    2) "do budoucna ti stejne vzdelani bude k hovnu" - základní a střední škola neni vzdělání, ale úplnej základ. Elelmentární znalosti různých oborů (historie, biologie, matematika...) jsou to co tě povyšuje nad otroka. Podívej se proboha na úrovně života v zemích s nízkou gramotností!!!!

    3) "Kamarduv syn mozna neumi poradne pocitat a psat ale zato uz 10 letech dokaze opravit centralu..." Tak to je pecka teda! A napadlo tě někdy že kluk třeba jednou nebude chtít "opravovat centrálu a mixovat na gramce"? Trochu mi to připomíná jeden článek z americkýho středozápadu: prostě dědek s fotrem pěstujou kukuřici celej život, no tak ty budeš taky pěstovat kukuřici - jednoduchý jak facka. Na co bys chodil do školy - to je k hovnu...Důležitější je vědět kdy zasejt, pohnojit a sklidit...Ale co když by kluk chtěl třeba programovat??? Nebejt celej život v nějaký prdeli v Ohiu??? Tak smůla, protože fotr ví co je pro něj nejlepší neasi. Co když mu nakonec zbyde jen ta varianta jít někam kde jsou turisti, hodit na zem klobouk a vytáhnout trumpetu?:((

    Právě vy (lidi co žijou komunitním způsobem života) by jste měli chápat jak je důležitý aby měl každej možnost žít tak, jak mu to vyhovuje - najít si vlastní cestu! Pokud dětem "odepřeš" základní a střední vzdělání, tak jim tu šanci výběru výrazně limituješ. Já nevěřim že se někdo po 18 letech života v komunitě najednou rozhodne začít od základky znova (čest vyjímkám)a udělá si třeba medicínu (i přes inteligenci a talent)! To už jsou zavený dveře...

    Rozhodnout si o svým životě sám a žít třeba ve stoce je každýho právo, ale má právo rozhodnout to i za svoje děti?
    DITKA
    DITKA --- ---
    YBUKO: díky za reakci! No, ona to vlastně zatím ani komunita nebude - budeme 3 jednotky s bydlením a fungováním v pronájmu - ale beru to jen jako odrazový můstek a začátek něčeho většího! (proto to možná ani nepásne přímo sem do diskuze, ale fakt jsem lepší nenašla :-)). No a šlo mi o to, na co se zaměřit při stanovování nějakých pravidel... tedy, možná mě poženete, páč když si to po sobě čtu, vypadá to jak obyčejné spolubydlení :-D Ale nemá to být obyčejné spolubydlení!!! Chceme hledat další lidi, najít parádní místo, být soběstační... ale je to běh na dlouhou trať
    DITKA
    DITKA --- ---
    pls, kdo žijete nějak takto komunitně - nebo s tím máte zkrátka zkušenost - poradili byste, co je třeba pořešit, naplánovat, domluvit, než takto začnete fungovat...? Jakože co vám přijde důležité, aby to mohlo fungovat...

    Nebo mě pls odkažte jinam. Ale nějak jsem nenašla vhodnější diskuzi.
    MAGGI_ON1
    MAGGI_ON1 --- ---
    Ahoj, nějakej typ na fungující komunitu blízko moře. Spojit příjemné s užitečným. Trocha té pomoci a rekreace. Díky za typy.
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    LOJZAK: posta ;)
    LOJZAK
    LOJZAK --- ---
    _PINKY: jj Maroco az Zapadni Sahara
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    Neprojizdel jste nekdo posledni dobou zapadni Afriku?
    MYKO
    MYKO --- ---
    nechysta se nekdo na vejlet z Prahy na Rainbow?
    KCE
    KCE --- ---




    DECODEKL
    DECODEKL --- ---
    KOMAS: kurvaaaa, a kam se prestehovali zevlaci? do caños?
    SOCKOVAN
    SOCKOVAN --- ---
    KOMAS: Doufam ze tahle oáza klidu ještě nákej cas prezije, hrotej to tam kolik let furt a zatim se jim mistnaky vyhnat nepodařilo tak se budu modlit, aby tomu bylo i nadále a ja se tam jeste nekdy mohla podivat za kamaradama...
    KOMAS
    KOMAS --- ---
    NOMAAD: no Pigfield porad zije, v patek zbourali plot co tam postavily aby z toho mohli udelat placeny parkoviste, prislo se totis na to ze plot i parkoviste bylo nelegalni:))) Ten stavebni plan se konkretne tyka pozenku co je naproti Pigfieldu pres silnici coz nic nemeni na tom, ze je to prasarna.
    SAB23
    SAB23 --- ---
    Mam 2 mista z Brna na rainbow ... dnes odpodlede
    Pripadne dej eho na 724861869
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    Ach jo,tak už i Na Pigfield došlo....
    KOMAS
    KOMAS --- ---
    No to je mozna pravda, ale porad je to to nejmensi co clovek muze udelat.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam