• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHfree community ☮ & traveller places
    LAFLY
    LAFLY --- ---
    Ola plánujeme 24.7-7.8. Road trip do Itálie, začít chceme v bergamu a pak na jih. Sháním sqatty co by nám dali info o dane oblasti popřípadě pokud víte/znáte místo na kempeni u moře kde nikomu nebudem vadit ani trochu ohne, budu vděčná za jakékoliv tipy/triky/návody....diky ze se chce někdo podělit :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    BOHOUR: jinak bacha po evropském vzoru, kdy zákaz nákladních aut znamená cokoli krom osobního tedy i těch do 3,5t včetně pick-upů a pod, tak na severním pobřeží Itálie a i Slovinska se začíná objevovat i značka parkování aut do 4metrů... A taky se množí zákazy nočního parkování obecně na místech za poplatek, kde to třeba bylo v noci nejen povoleno, ale ještě zadara
    BOHOUR
    BOHOUR --- ---
    MAJKL09: dik omrknu,,
    MAJKL09
    MAJKL09 --- ---
    BOHOUR|46179977}: Ahoj doporučuju tuhle aplikaci najdeš tam jak free fleky tak placený státní. http://park4night.com/ a dà se nastavit i vejska auta... po Evropě ji dost používám v Čechách je to zatim horší.
    TSOH
    TSOH --- ---
    TIKKTEKK: co do zajimavostí jsem čerpal hlavně z knihy Karpatské hry ( Miloslav Nevrlý ).. určitě pročti.. spousta mist už neni takova jak popisuje, ale vybrat se urcite da...
    TIKKTEKK
    TIKKTEKK --- ---
    TSOH: tipy na zajímavý místa v Rumunsku a Bulharsku by mě zajímaly, chystám se tam v srpnu.. můžeš napsat víc detailů? Díky
    TSOH
    TSOH --- ---
    DOCTOR23: jo tak to jsou vseobecne znama mista...
    ---
    treba tam bude i nejaky volne pristupny termal... nejake pekne zatopene lomy, nebo nejake prirodni zajimavosti (v Rumunsku jsem treba byl na tech věčných ohních, kdy ze zeme uniká metan co hoří... sedís u ohne, kecáš s lidma... neprikladas :), ve vnitrozemi v podhůří jsou ve vesnicích třeba slané potoky...

    DOCTOR23
    DOCTOR23 --- ---
    TSOH: Polsko: Mazurská jezera, poloostrov Hell, evropská poušť v Lébě, přístav Gdaňsk,
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    BOHOUR: AU! O auditko vedle!! = )

    Sorry vsem za OT a jdu pryc.
    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    Čauda, sorry za blbej dotaz ale sem na pomalym netu a nemam moc cas to tady prolejzat do minula... = /

    Poradil by někdo pěkný místa na přenocování na trase pha-dresden-berlin-rostock? Idealne u vody a co nejmensi zajizdka ale to chci samo moc.. = D
    Nebo by pomohl odkaz na takovou tu fesnou google mapu s free flekama, nejak ji nemuzu dohledat..

    Predem dik moc!
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    TSOH: hmm... nechat si od surferu podepisovat bumazky... asi dobra pruda :-/
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: ostrov Lastovo byl asi 30 let uzavreny pred turismem... strategicka poloha a pouze pro mistni a vojaky... tak se tam neotisk tolik zub casu, kdy jinde najezdy turistu jak kobylky okupuji pobrezi a jejich dalsi potrebou jsou spusty obchodu se zbytecnostma... mestecko je tam nadherne... jen par obchodu... mesto ma puvodni tvář... stare kamenne domy a spousta z nich jsou puste (asi pred 8 lety co jsem tam byl) architektura je tam specificka tim, ze ostrov ma sve komíny - fumarát... ( http://static8.depositphotos.com/1151579/1019/i/950/depositphotos_10192958-Chimneys.jpg ) nejake info treba i zde... http://www.dromedar.cz/evropa/chorvatsky-ostrov-lastovo-balzam-na-dusi/ . Na ostrove je jeden kemp nebo i moznost nejakých hotelu... je tam spousta zatok kde jsou krasne samoty u kterých kotvi stare rybarske lodky a kdyz jsem tram prijel tak nikde ani noha... proste klid.. pokud by jsi tam zajel urcite nebudes litovat... a na ostove maji a delají sve víno... mista kde vino pestují jsou zajimava tim, ze kameny jsou vysbírány a z nich postaveny takové jakoby mohyly nebo věže aby půda byla volná pro pestování vína...
    TLOUDEV: jako myšlenka dobry, ale z toho pro ,system, nekape vata ne ? nejsem si jist zda by toto reseni uspokojilo chtíč policajta tě skásnout....
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    TSOH: hmm... co na to couchsurfing?
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: i tak, co tam je vlastně tak moc k vidění na těch ostrovech? Kromě stupidníchj floydů. Jedem autem tak ten trajekt taky nebude zadarmo.
    TSOH
    TSOH --- ---
    nemá někdo typy na nějaké zajímavosti v Polsku ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAESTRO_007: tedy jako stonehenge... Stavba taky nádherná, ale v dnešní době ohraničená trojůhelníkem silnice, rychlostní silnice a dálnice, za dvěma ploty a vypadá to tam jako na parkovišti u nákupní zóny
    TSOH
    TSOH --- ---
    MAESTRO_007: no prave na tom Lastovu, ale to jsem spal na ploche střeše starého zrušeného přístavu kousek od nějakého bárku kde jsem večer seděl... nějaký místňák me evidentne napráskal a prislo bengo v civilu... takze tak trochu i moje blbost - mel jsem si dat houpaci sit nekde do oliv a bylo vse v klidu.. ale ten ostrov je fakt nadhernej... malo lidi a klid...
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    CUKI: Plitvicky jsou krasne, ale lidi je tam miliarda skoro porad... chce to fakt jako prujezdni bod na dve hodiny brzo rano
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAESTRO_007:
    sezóna je proto že bude volno na C+M a Husa. Takže měsíc je 18dní dovolený. Jinak bych tam v tuto dobu taky nejel. Jedeme hlavně do Slovinska na Chorvatsko moc čas nemáme, někdy příště třeba jo. Ale je to přes 1000Km zajíždka a to je dost. Nejsem honič kilometrů, pokud se v průměru každej den posuneme o 100Km je to až až.

    Pokud ty Plitvice jsou tak jak říkáš tak tam asi moc nemusim. Nerad bych se zklamal jako na Stonehenge. Kde jsem byl alespoň na kole a ta cesta až tam byla super.

    V chorvatsku jsem byl naposledy asi před patnácti lety a když jsem tam byl poprvé tak to v těchto místech ještě dost vřelo, asi jsem si neuvědomil že už je to nějakej ten pátek, jen jsem se tam chtěl podívat :-(

    Bovec máme v plánu, Kupari je dobrej typ, takový místa můžu :-) škoda že tak na jihu.
    Na Snuj a Knin juknu dík za typ



    TUKI: jj díky dost zajímavý, třeba tady v našem Krasu taky někde spadne strop závrtu :-) ...a nebude to přímo pod mým domem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam