• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EENIGMAANYX Department of Political Science
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    AAHHWISEGUY: jsem to už na té wiki četl a jak jsem psal;)

    A jako chápu, že je to pěkně hnusná věta:)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    THORGRIM: huh to me chces docela hodne a pomalu mam chut napsat podobnou vetu jako ty, ze na to nemam cas, ale pokusim se...
    BIXO
    BIXO --- ---
    teda nechce se mi tu wiki cist, ale taky sem myslel, ze liberalismus a idealismus (a co termin utopismus???) jsou prekryvajici se pojmy, ktere oba vychazi ze (kdyz tady byl link na teorii her) principu ze kazdy ve hre muze ziskat...tak bych taky byl jedine vdecny kdybys mohl vystinout hlavni rozdily
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    THORGRIM: aha, chápu, ale nepřijde mi ten rozdíl tak velký jako oproti realismu

    nicméně, máš pravdu
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    AAHHWISEGUY: Je to možný, napiš plz. rozdíly;)
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    THORGRIM: nevim, Univerzita, rocnik a treba specializaci v ramci oboru (treba i budouci, nebo na ktere pracujete)...
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    THORGRIM: bohuzel, neni to to same...
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    AAHHWISEGUY: nástěnku proč ne, co tam všechno chceš?
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    AAHHWISEGUY: idealismus a liberalismus chápu v podstatě jako jedno...
    A to se mi právě na wiki nechtělo celý číst:o/
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    kua. obrazek se vklada html odkazem img src="link" a celek uzavres do tech zobacku
    AAHHWISEGUY
    AAHHWISEGUY --- ---
    BIXO: a je to,
    co si napsat na nastenku kde vlastne sme.... krome jinyho
    ad mez. vztahy, konstruktivismus sem uz jaksi nepochopil, to uz jsem moc nepobral...
    THORGRIM: tak to mas i liberalismus
    THORGRIM: http://en.wikipedia.org/wiki/Rational_choice_theory
    http://en.wikipedia.org/wiki/Game_theory
    BIXO: ehm, idealismus jako takovy neexistoval a neexistuje. vzniklo to jako konstrukt realistu vuci kteremu se vymezovali. smer ktery by jej nejblize vystihoval je konstruktivismus...
    BIXO
    BIXO --- ---
    THORGRIM: zas az takovej optimista nejsem:D
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    BIXO: o tom žádná... Jenže problém je ten idealismus přenést do stávajících struktur...
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    SELF_SABOTEUR: no tak diskurz:)

    ...Foucault's definition of discourse as “systems of thoughts composed of ideas, attitudes, courses of action, beliefs and practices that systematically construct the subjects and the worlds of which they speak...

    http://en.wikipedia.org/wiki/Discourse#Postmodernism
    BIXO
    BIXO --- ---
    ja si obecne myslim, ze idealismus (teda ne v jako teorie mezinaordnich vztahu:D) je hodne dulezitej;)
    SELF_SABOTEUR
    SELF_SABOTEUR --- ---
    BIXO: hej to se mi libi! "veci co se ve skutecnosti nestaly/, pokud jsou za realne prijaty, maji realne dusledky"... s tim souhlasim! proto si ale myslim, ze je pro politologii desne dulezity idealisti s virou v harmonii cloveka a bla bla bla :)
    BIXO
    BIXO --- ---
    SELF_SABOTEUR: vicemene to tak asi nejak bude. myslim, ze to ma stejny princip jako teorie, ze i nerealne veci(fenomeny, cinny, udalosti...) /- tedy veci co se ve skutecnosti nestaly/, pokud jsou za realne prijaty, maji realne dusledky s cimz se da imho souhlasit...teda jestli mi aspon trochu rozumite



    no ja sem taky zacatecnik, takze vsecko co tady placam brat s rezervou:D:D

    SELF_SABOTEUR
    SELF_SABOTEUR --- ---
    THORGRIM: jakej obecnej diškurz? :) vysvetlit pliz...
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    btw. mohl by mi někdo vysvětlit jaký je vlastně přesně vztah mezi teorií her a teorií racionálního výběru?
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    SELF_SABOTEUR: Si jako myslim, že jsi to napsal pěkně:) Ale není to tak jednoduchý, nejsou to jen sociální vědy, co tohle prosazují, ale i ten obecný diškurz žejo:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam