• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DRAGON: DRAGON: Sounds legit! ;-)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ja myslim, ze je to docela logicky. pred odchodem dat to musi projit branou, kterou muzes managovat. Normalne se to pta na jakejkoliv odchozi a prichozi paket. Muzes je zakazovat a povolovat a ukladat pravidla. Rekl bych, ze funkcionalitou bezna fw, co mate nainstalovanou na pocitaci funguje na stejnym principu. Odchozi data nikam nechodi a nic se nikomu neposila (dle data counteru).
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    PISKVOR: pro kontrolu provozu od firewallu...
    nerozumím tomu 100%, neptej se mě na detaily. tohle je všechno, co vím... fw vytvoří tunel, kterej může uškrtit pro jednotlivý aplikace. Google jestli chceš vědět víc :-)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    OVECKA_MJ: Nerozumím. Loopback tunel? K čemu je to dobrý, resp. proti čemu?
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    RATTKIN: to není tunel pryč. To je lokální tunel... ta vpn má začínat a končit v tvym telefonu. od verze androidu 6 je na to nativni podpora
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: tak pisou ze je to sifrovany, predpokladam ze nekecaj
    jinak ale mne je to ukradeny, jestli nekdo cte moje data, dulezity mam e2e kryptovany, zbytek me nezajima .)
    CHEVALIER
    CHEVALIER --- ---
    Ahoj.
    Mám THL5000. Chtěl bych nainstalovat novou ROM. Na stránce http://www.needrom.com/download/cm-13-0-1-2/ ovšem autor píše:"WARNING !!!! THIS ROM CAN NOT BE INSTALLED IF YOU HAVE A STOCK FORMAT IN YOUR PHONE."
    Ani s translátorem z toho nejsem moc moudrý. Víte někdo?
    Děkuji.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    a to jako vážně posíláte celý svůj provoz nějaké appce někam pryč? bezpečnostní riziko to nebude, appka je určitě plná zelených ikon visacích zámků?
    INANNA
    INANNA --- ---
    Je možné nějak dostat poznámky z telefonu samsung galaxy prime core, když přestal jít dotykový display? Vlastně mne zajímá, lze android rootovat bez dotyku displeje?
    Ptám-li se na špatném místě, dejte vědět, kde se zeptat.
    POKE10002
    POKE10002 --- ---
    BUNDA: já nevím, proto se ptám :) aplikace jako taková netelefonuje, nicméně muže mi někdo zavolat když koukám na video nicméně jiné komerční aplikace / hry také nemají práva na telefonování a také když hraju mohu zvednou telefon nebo napsat sms takže práva k tomu asi nejsou potřeba, čistě selsky mi to přijde jako práva navíc ale ptám se protože nevím
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    POKE10002: nebude to kvůli ztlumení zvuku při telefonování a zvukové notifikaci sms, kalendáře apod.?
    POKE10002
    POKE10002 --- ---
    RATTKIN: Google X (Music, Games, News, atd.) aplikace nepoužívám, myslím obecnou Music, přehrávač hudby a Video, přehrávač videí. Mají od výroby práva na telefonování, SMS, Kalendář, atd.
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    DRAGON: v tu chvíli ti nejspíš ten FW prostě nejede. Takže apps, který jsi vyloučil budou mít přístup na net.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    OVECKA_MJ: muze to byt nejake bezpecnostni riziko nebo si te hlasky nemam proste vsimat?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    POKE10002: já mám u Google play music přidělené pouze práva na storage. jaky music myslíš? u Google play videos nemám zatím oprávnění udělené žádné
    POKE10002
    POKE10002 --- ---
    Ahoj, obecný dotaz, netušíte někdo proč musí mít takové inbuild android aplikace jako je Videos nebo Music nutně práva na telefonování? Díky za info
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    DRAGON: ne, ptám se jen tak z legrace, abych zmátl protivníky se stejnou otázkou :-)
    ano, no root fw používají VPN na tunelovaní provozu, aby ho app mohla ovládat.
    možná musíš spustit tu app po restartu
    WOJTISHEK
    WOJTISHEK --- ---
    DRAGON: pokud chápu tu appku dobře, tak celá běží na základě VPN, takže pravděpodobně ano, může to být tím.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    OVECKA_MJ: mam, NoRootFirewall. To muze byt tim?
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    DRAGON: podivej se do logcatu, tam bude ktera apka ten toast poslala
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    DRAGON: nemáš nainstalovaný nějaký firewall?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam