• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    NAILER
    NAILER --- ---
    OVECKA_MJ: Nexus 5, tam není ani Android 7 :-)
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    NAILER: Google povídá něco o beta program enroll... Nemáš to zapnutý? Link z reddit https://www.google.com/android/beta?u=0
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    NAILER: dela mi to taky - vzdal jsem to ...
    NAILER
    NAILER --- ---
    Nexus 5: něco mi na pozadí baští data jako Android OS, za minulej měsíc to udělalo 1 GB (a to při ceně $5/100MB není úplně dobrý). Zapnul jsem background data restriction, ale jede to furt. Mobil je +- na wifi (občas s dost slabým signálem), ale nedaří se mi najít, co by to mohlo bejt. Takhle to vypadá po 2 dnech po resetu, je vidět, že toho spotřebuje zdaleka nejvíc. Nějaký nápady, jak to vystopovat?


    (https://photos.app.goo.gl/x3xJlfs4EaRu2JT12)
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    MIKROM: https://www.alza.cz/lenovo-phab-plus-6-8 Dale zkouseno na Xperia Nejaky A myslim a Lenovo P9, Xperia Z3 myslim a jeste par dalsich s QUALCOMEM :-( a NIC kurvaaa ...
    HULIK
    HULIK --- ---
    ABDULAH: Jak říka MIKROM, funguji jen na Qualcommu.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    ABDULAH: z vlastní zkušenosti ta kamerka funguje na chipsetu od Qualcommu bez chyby, ale na MediaTEKu v čínských telefonech nikoliv (i když mají náhodou OTG a flešku vidí). Na mediateku je jen černý "obraz".
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    Prosim Vas na androidu 4.11 na starem LG tabletu - tatuv mi beha kamera co jsem si koupil. Inspekcni kamera z ebay za par buck. Na kompu beha jak v linuxu tak windows. Ale na mem Lenovo Phablet ta svine proste nebezi ani co jsem zkousel jine telefony s novejsim androidem 5.1 a 6. Proste ne - pripojim ji na redukci a nic. Fleska a vse OK ale tohle ani tuk. Zkousel jsem ruzne aplikace na externi kameru a nic - jen sviti ale nefunguje. Neresil jste to nekdo? Zuzla moc nepomohl. Dekuji
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    ZUZU: Jak někdo říkal - 16GB iPhone (iPad) je hodně málo. Fakt hodně málo. 32GB už je v pohodě. 64GB naprosto v pohodě.
    Já mám iPhone 6+ 64GB a Nexus 5X 32GB a oba - místa dost a dost. Ale taky mám iPad mini Retina 16GB a tam furt něco mažu, protože prostě místo chybí.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    FALCO: jasny, ne vsecko uhlidas... taky pouzivam waze a to posila kde co, ale proste o tom vim a souhlasim s tim.. coz se neda srovnat s tim kdyz vybalim telefon z folie a sotva to zapnu tak to reportuje do ciny :)
    ad ten fw, treba netguard dokaze bloknout fakt komplet celej system a ty selektivne vyberes jakej proces presne muze na jaky ip a port.. neobejde ho ani apka s rootem
    FALCO
    FALCO --- ---
    HOUMLES: jako dá se tomu jít naproti ale když používám navigaci tak nemám šanci uhlídat kde všude se sdílí moje poloha, jako jeden z příkladů. Aplikační vrstvu nespasis. Člověk by pak byl nucen jen telefonovat a psát sms. Navíc nevím jestli lze podchytit třeba informal network scan na částečnou polohu vysílačů jako další příklad. Ale dobře vědět že do určité míry se s tim bojovat dá.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    btw dneska uz se da android provozovat uplne bez googlu s microG
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    FALCO: to neni az takova pravda... aosp romky jsou cisty a zbytek jisti aplikacni firewall popr. xposed+xprivacy pro ty co uz nejsou na nougatu
    FALCO
    FALCO --- ---
    HOUMLES: imho většine lidí co si kupuje smartphone musí být soukromí trochu ukradené
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    BLACKSOURCE: jestli reagujes nad ten preinstalovanej backdoor od distributoru tak to jo, to se muze stat kazdymu, ale celkove je miui prolezly uz od stocku a je to znamy uz x let.
    si nainstaluj mitmproxy a budes koukat co to posila vsecko do ciny :)
    a samozrejme nejde jenom o miui, vicemene jakakoliv cina je v tomhle hrozna, ale i samsung a sony jsou pekny svine...
    vsecko je to jenom o tom jestli ti na tvym soukromi zalezi nebo ne. lidem, kterym je to u prdele si kuoujou telefon podle ceny nebo podle toho jaky dela selfie...
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    ZUZU: mně právě vyhovuje to, že každá instalovaná aplikace je na ploše. Hned vidím, jestli tam nemám něco navív
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    PETGRIDUS: ne to zrovna ne. :) ...každopádně díky zatip.
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    ZUZU: asi ti bude chybět paměťovka
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    PETGRIDUS: stojí to za tu cenu? :) a nelíbí se mi, že už je to větší a že to nemá dualsim...
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    time for Nexus 5X
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam