• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    SPM
    SPM --- ---
    RAINBOF: jako mohl bys ten drzak misto na sklo dat mrizku ventilace, tim ho v lete budes chladit a asi se to zlepsi. problem zase je v zime, kdy v tom aute topis, takze si naopak ten telefon s drzakem budes jeste ohrivat :-) a jeste debilnejsi jsou tyhle "podzimni" dny, kdy rano v tom aute topim a vecer chladim :-) to uz je na to mit tam ty drzaky dva :-D
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RATTKIN: Hlavně bych se úplně nespoléhal na to, co ukazuje aplikace Ampére
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    B3DA: ne, přijde mi to úplně stejné. manželka taky nic nepozoruje
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: qi nabíječka co má příkon 1A, ale nabíjí jen proudem 500mA druhá půlka skončí jako teplo. řešil jsem v kanceláři proč mi to nabíjí pomalu kdykoliv na mobil svítí slunce.
    chlazení nutné.
    kabely jsou taky kritické.

    další finta co jsem viděl u tabletu-nabíjí se dle aplikace Ampére proudem 250mA ale když nabíječku v zásuvce otočím, nabíjí se 750mA, dokáže mi to nějaký eletrikář vysvětlit?
    B3DA
    B3DA --- ---
    taky vám přijde, že po updatu na oreo se rychleji vybíjí baterka? (stejná sada appek, stejný používání, je to celkem znatelnej rozdíl.. Nexus 5x)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM:
    slušná duchařina.

    1.) microusb kabel je konstruován na proudy do 1A. pokud umí nabíječka víc musí to umět i kabel.
    2.) kabel používáním vpohodě spadne pod 1A roli hraje víc faktorů hlavně pak metoda připojení v konektoru.
    3.) qi nabíječky mají jběžně 1A nabíjecí proud
    4.) qi nabíječky netrpí problémy microusb konektorů
    5.) pokud se telefon používá často se při tom i zahřívá a to většinou způsobí i zmiňované pomalé nabíjení.

    co telefon v držáku chladit :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SPM: souhlasím. QI nabíjení má hodně slabou účinnost, říká se asi 50% a při rychlejším nabíjení se mi hřeje telefon i nabíječka. fungovalo by to pouze v proudu vzduchu z klimatizace
    SPM
    SPM --- ---
    E42: podle me v aute jeste vic limitujici nez ten kabel je teplotni stav okolo. jak je ten telefon na skle, tak staci jenom trosicka slunicka a uz se to slusne pece, na co telefon reaguje tim, ze omezi nabijeni. co je ted hnusne, tak se mi to bez problemu (ciste kabel) nabiji; v lete to pomalu nemelo cenu ani pripojovat. u Qi bych se bal, ze to bude jeste o trochu horsi, pac tim ze to proti kabelu bude mit horsi ucinnost, tak to bude na tom telefonu generovat jeste vic tepla...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    nevedel by jste nahodou o nejake apce co by vyzkousela ciste predni repro? dekuji
    E42
    E42 --- ---
    E42: Mám tohle:
    Itian C1 Qi Wireless Charging Transmitter Car Holder with Car Charger-$19.33 and Online Shopping | GearBest.com Mobile
    https://m.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_69364.html
    E42
    E42 --- ---
    SMOKY: Podle mojí zkušenosti je víc než nabíječka samotná limitující přívod proudu do ní, tzn. zdroj a v autě hlavně kabel. Když dokážeš nabíječku nakrmit na vstupu a dokážeš telefon umístít správně proti cívce, bude se nabíjet dostatečně. Já mám špatnej kabel a Nexus 6 nastavenej tak tak (sotva se vejde) a při zapnutý hlasový navigaci s vypnutým displejem se tak akorát udržuje, možná i slabounce dobíjí.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Pouzivate nekdo v aute drzak s bezdratovou nabijeckou ? Potreboval bych neco, co bude stihat dobijet baterii SGS8 (nebo ji alespon udrzovat na stejne urvoni dobiti). Tahle "Samsung EP-HN910IBE" by to mela zvladat, ale uz se neprodava a Samsung zadnou nahradu nema.
    MARI
    MARI --- ---
    E42: Moc díky! Už jsem to našla a chytnul se. Haleluja!
    E42
    E42 --- ---
    E42:
    Sign in using App Passwords - Google Account Help
    https://support.google.com/accounts/answer/185833
    E42
    E42 --- ---
    MARI: Vyřešíš to tak, že si v Google settings na webu vygeneruješ pro tu appku speciální heslo, které obejde 2fázové ověřování. Je to legacy možnost pro aplikace, které 2f. nepodporují. Už jsem to dlouho nepoužíval, takže přesněji neporadím, ale jsem si dost jistej, že to půjde.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MARI: systémovou appku "email" pokud myslíš tu od vestavěnou googlu, tak ta už je asi rok ukončená, v novějším androidu už vůbec neexistuje. s tou bych neztrácel čas.
    imap je v gmailu a funguje to až na sdílené složky docela dobře.
    MARI
    MARI --- ---
    DRAGON: Já bych právě chtěla mít oba účty v jedné appce. Já si spíš myslím, že problém je v tom dvojím ověřování. Jakmile to zruším, vše funguje. Když to znovu nastavím na dvoufázové, chce to heslo a odmítá ho příjmout.

    Ten druhej účet v Gmail appce je mi ale záhadou...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    MARI: aha. tak proc nepouzivat kazdou appku na jiny account? a az budes mit vic casu, tak udelej factory reset a nastav si celej telefon od znovu, proste tam mas neco blbe zaskrtnutyho, aspon tipuju.
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    MARI: Jak jsem psal - klient Nine. Umi tohle vse plus dost sikovnych veci navic. Ale je za penize.
    MARI
    MARI --- ---
    DRAGON: Já ale neřeším Gmail appku, jak jsem psala, tak ta funguje. Chtěla jsem tu systémovou appku "Email", na kterou jsem zvyklá, protože v ní mám svůj druhý (a používanější mail ze své domény a svého hostingu a který mi prozměnu nejde přidat do Gmail appky).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam