• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: no možná máš někde v rozvodu uhnilou 0 (nebo ta nabiječka) a na jednu stranu to prostě chytá skrze dekl telefonu :) zkusil bych měřit kryt proti 0 v zásuvce...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    RATTKIN: cim jsi meril tech 250 a 750mA?
    BASIK
    BASIK --- ---
    Vyuzil bych Qi diskuze - nechcete nekdo The Air Dock 2.0? Vali se mi tady nevyuzitej, co mam N5x (s adapterem do autozasufky, mount je "Standard mount for smooth surfaces").
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: no nemyslím že to pomůže snížit teplotu. jen odvést teplo to jsou různý věci ideál je když si mobil myslí že kolem je 15°C :) tak jsem to myslel.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: já jsem pro úchylárny, ale není jednodušší usb větráček?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: už chvíli přemejšlim nad nějakou úchylárnou s peltierem.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    předpokládám, že baterie si měří svoji teplotu a podle toho nastavuje nabíjecí proud. viděl jsem tablet v 6°zimě nabitý za hodinu, ale v létě klidně 3 hodiny
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RATTKIN: Je to nejakym zpusobem urcenej odhad, ale urcite ne akrualni nabijeci proud
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN:
    ja se ale nebavim o prikonu ale o vykonu tohle nezamenovat :) ale máš pravdu protože mam rád čísla něco doplním. jako zdroj jsem vybral specifikace v eshopu. nabíječka:
    Bezdrátová nabíjecí stanice, QI standard, bílá | Sunnysoft
    https://www.sunnysoft.cz/zbozi/083PDN-001/bezdratova-nabijeci-stanice-qi-standard-bila.html
    třeba jsem vytahnul tohle.
    příkon 1200mA (6W)
    výkon 1000mA (5W)

    a teď sranda
    a nabíjecí obvod mobilu.
    Receiver pro bezdrátové nabíjení, pro Samsung Note II, QI standard, bulk | Sunnysoft
    https://www.sunnysoft.cz/...ceiver-pro-bezdratove-nabijeni-pro-samsung-note-ii-qi-standard-bulk.html
    prošel jsem X těch QI nabíječek a skoro všechny mají vstup 1000mA a výstup 650mA (3.3W) to znamená že 2.7w je teplo a taky že účinnost je kolem 50%

    No a teď otázka kolik bere mobil když máš spuštenu navigaci :)

    BUNDA
    BUNDA --- ---
    RATTKIN: to se špatně počítá, protože nabíjecí proud klesá s stoupajícím nabitím baterie. Při úplně vybité je maximální a nad nějakých 80% obvykle minimální. Ale na orientační kontrolu je Ampere použitelný.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SMOKY: proč ne?
    doba nabíjení odpovídá zobrazenému proudu
    SPM
    SPM --- ---
    RAINBOF: jako mohl bys ten drzak misto na sklo dat mrizku ventilace, tim ho v lete budes chladit a asi se to zlepsi. problem zase je v zime, kdy v tom aute topis, takze si naopak ten telefon s drzakem budes jeste ohrivat :-) a jeste debilnejsi jsou tyhle "podzimni" dny, kdy rano v tom aute topim a vecer chladim :-) to uz je na to mit tam ty drzaky dva :-D
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RATTKIN: Hlavně bych se úplně nespoléhal na to, co ukazuje aplikace Ampére
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    B3DA: ne, přijde mi to úplně stejné. manželka taky nic nepozoruje
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: qi nabíječka co má příkon 1A, ale nabíjí jen proudem 500mA druhá půlka skončí jako teplo. řešil jsem v kanceláři proč mi to nabíjí pomalu kdykoliv na mobil svítí slunce.
    chlazení nutné.
    kabely jsou taky kritické.

    další finta co jsem viděl u tabletu-nabíjí se dle aplikace Ampére proudem 250mA ale když nabíječku v zásuvce otočím, nabíjí se 750mA, dokáže mi to nějaký eletrikář vysvětlit?
    B3DA
    B3DA --- ---
    taky vám přijde, že po updatu na oreo se rychleji vybíjí baterka? (stejná sada appek, stejný používání, je to celkem znatelnej rozdíl.. Nexus 5x)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM:
    slušná duchařina.

    1.) microusb kabel je konstruován na proudy do 1A. pokud umí nabíječka víc musí to umět i kabel.
    2.) kabel používáním vpohodě spadne pod 1A roli hraje víc faktorů hlavně pak metoda připojení v konektoru.
    3.) qi nabíječky mají jběžně 1A nabíjecí proud
    4.) qi nabíječky netrpí problémy microusb konektorů
    5.) pokud se telefon používá často se při tom i zahřívá a to většinou způsobí i zmiňované pomalé nabíjení.

    co telefon v držáku chladit :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SPM: souhlasím. QI nabíjení má hodně slabou účinnost, říká se asi 50% a při rychlejším nabíjení se mi hřeje telefon i nabíječka. fungovalo by to pouze v proudu vzduchu z klimatizace
    SPM
    SPM --- ---
    E42: podle me v aute jeste vic limitujici nez ten kabel je teplotni stav okolo. jak je ten telefon na skle, tak staci jenom trosicka slunicka a uz se to slusne pece, na co telefon reaguje tim, ze omezi nabijeni. co je ted hnusne, tak se mi to bez problemu (ciste kabel) nabiji; v lete to pomalu nemelo cenu ani pripojovat. u Qi bych se bal, ze to bude jeste o trochu horsi, pac tim ze to proti kabelu bude mit horsi ucinnost, tak to bude na tom telefonu generovat jeste vic tepla...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    nevedel by jste nahodou o nejake apce co by vyzkousela ciste predni repro? dekuji
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam