• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    KEJML
    KEJML --- ---
    Máma by chtěla taky ten dotykovej telefon, asi jedinej požadavek je, aby to "hezky fotilo" a aby "nebyl těžkej" - v tom se jí zdá v pohodě můj Nexus 5X se 136 gramy. Jinak s tím asi nebude dělat nic moc, telefonování, sms, možná se naučí na tom používat Facebook, cenově tak do 5 tisíc.

    Vyniká v týhle cenový kategorii nějakej telefon svým foťákem? Na (alespoň bezpečnostní) aktualizace v tomhle segmentu někdo nekašle? Nokia vypadá, že se o ty telefony starat chce, jak jsou na tom ostatní?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: plastový telefon na dřevěném stole to asi dělat nemůže? nevím co mám měřit. dotykovou vrstvu?
    B3DA
    B3DA --- ---
    RATTKIN: ok, diky, jdu hledat breberky asi
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    RAINBOF: uz jsem to zazil na shit nabijecce s prusakem diky kondenzatoru. Je to zvlastni ale jak sel brum tak mobil menil nabijeci proud do baterie ... Nevim jak je to mozne ale meril jsme to takovym tim merakem na USB a opravdu
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: no možná máš někde v rozvodu uhnilou 0 (nebo ta nabiječka) a na jednu stranu to prostě chytá skrze dekl telefonu :) zkusil bych měřit kryt proti 0 v zásuvce...
    ABDULAH
    ABDULAH --- ---
    RATTKIN: cim jsi meril tech 250 a 750mA?
    BASIK
    BASIK --- ---
    Vyuzil bych Qi diskuze - nechcete nekdo The Air Dock 2.0? Vali se mi tady nevyuzitej, co mam N5x (s adapterem do autozasufky, mount je "Standard mount for smooth surfaces").
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: no nemyslím že to pomůže snížit teplotu. jen odvést teplo to jsou různý věci ideál je když si mobil myslí že kolem je 15°C :) tak jsem to myslel.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: já jsem pro úchylárny, ale není jednodušší usb větráček?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN: už chvíli přemejšlim nad nějakou úchylárnou s peltierem.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    předpokládám, že baterie si měří svoji teplotu a podle toho nastavuje nabíjecí proud. viděl jsem tablet v 6°zimě nabitý za hodinu, ale v létě klidně 3 hodiny
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RATTKIN: Je to nejakym zpusobem urcenej odhad, ale urcite ne akrualni nabijeci proud
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    RATTKIN:
    ja se ale nebavim o prikonu ale o vykonu tohle nezamenovat :) ale máš pravdu protože mam rád čísla něco doplním. jako zdroj jsem vybral specifikace v eshopu. nabíječka:
    Bezdrátová nabíjecí stanice, QI standard, bílá | Sunnysoft
    https://www.sunnysoft.cz/zbozi/083PDN-001/bezdratova-nabijeci-stanice-qi-standard-bila.html
    třeba jsem vytahnul tohle.
    příkon 1200mA (6W)
    výkon 1000mA (5W)

    a teď sranda
    a nabíjecí obvod mobilu.
    Receiver pro bezdrátové nabíjení, pro Samsung Note II, QI standard, bulk | Sunnysoft
    https://www.sunnysoft.cz/...ceiver-pro-bezdratove-nabijeni-pro-samsung-note-ii-qi-standard-bulk.html
    prošel jsem X těch QI nabíječek a skoro všechny mají vstup 1000mA a výstup 650mA (3.3W) to znamená že 2.7w je teplo a taky že účinnost je kolem 50%

    No a teď otázka kolik bere mobil když máš spuštenu navigaci :)

    BUNDA
    BUNDA --- ---
    RATTKIN: to se špatně počítá, protože nabíjecí proud klesá s stoupajícím nabitím baterie. Při úplně vybité je maximální a nad nějakých 80% obvykle minimální. Ale na orientační kontrolu je Ampere použitelný.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SMOKY: proč ne?
    doba nabíjení odpovídá zobrazenému proudu
    SPM
    SPM --- ---
    RAINBOF: jako mohl bys ten drzak misto na sklo dat mrizku ventilace, tim ho v lete budes chladit a asi se to zlepsi. problem zase je v zime, kdy v tom aute topis, takze si naopak ten telefon s drzakem budes jeste ohrivat :-) a jeste debilnejsi jsou tyhle "podzimni" dny, kdy rano v tom aute topim a vecer chladim :-) to uz je na to mit tam ty drzaky dva :-D
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    RATTKIN: Hlavně bych se úplně nespoléhal na to, co ukazuje aplikace Ampére
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    B3DA: ne, přijde mi to úplně stejné. manželka taky nic nepozoruje
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    RAINBOF: qi nabíječka co má příkon 1A, ale nabíjí jen proudem 500mA druhá půlka skončí jako teplo. řešil jsem v kanceláři proč mi to nabíjí pomalu kdykoliv na mobil svítí slunce.
    chlazení nutné.
    kabely jsou taky kritické.

    další finta co jsem viděl u tabletu-nabíjí se dle aplikace Ampére proudem 250mA ale když nabíječku v zásuvce otočím, nabíjí se 750mA, dokáže mi to nějaký eletrikář vysvětlit?
    B3DA
    B3DA --- ---
    taky vám přijde, že po updatu na oreo se rychleji vybíjí baterka? (stejná sada appek, stejný používání, je to celkem znatelnej rozdíl.. Nexus 5x)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam