• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    DRAGON: AXTHEB: tohle by teoreticky mělo fungovat i z terminal emulatoru na telefonu, třeba tenhle
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DRAGON: Nemám. Navíc bych to pouštěl z linuxu, tj. zcela jiné podmínky
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AXTHEB: prosimte a ty xiaomi mas? mne ten adb pise "error: no devices/emulators found"
    ovladace na xiaomi na tento konkretni model nevidim...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AXTHEB: jj, zrovna na to koukam, fakt debilove... musis na to aktivovat Mi Acount a ten potvrzovaci kod nechodi ani jako sms ani jako email. Mi jebne, fakt. Co je to zas za firmu. Dobrej telefon zkurvenej malickostma.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DRAGON: potřebuješ adb shell a pak
    settings put secure spell_checker_enabled 0

    Možná to potřebuje roota, nějaký debug oprávnění nebo tak něco, v xiaomi jsou kokoti.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON: uz vim, co to je, to neni Gboard, ale Spell Checker. Nevite jak to vypnu?
    na Xiaomi R4X. Nasel sem to v menu, ale tam neni on/off, jenom volba jazyka
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    mel bych dotaz a nedari se mi jej vygooglit:
    potreboval bych, aby mi to nezobrazovalo menu, ktere sem vyznacil zelene, at mi klidne G-board nabizi varianty (modre horizontalni menu), ale to zelene potrebuji vypnout. Ono totiz to zelene neukazuje tu variantu, kterou ja chci (v tomto pripade "někdo") a strasne blbe se mi dostava na ten stav, ze kliknu na "k" a dam back a prepisu "e" na "ě".
    Nevite nekdo, cim to vypnout pls?

    nastaveno to mam takto:

    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ANDREJKA: Osobne by jsem vykopiroval fotky ven, udelal reset telofonu a az po nastaveni telefonu zpet by jsem zpatky nakopiroval fotky. A samozrejme nechat preformatovat datovou kartu s testem povrchu na chyby.
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    a dotaz na někoho s xperií xz, nebo něčím podobným.. zkoušeli jste sundavat tu "nálepku" s nfc logem u přední kamery? po opatrném pokusu moc nevypadá, že by to šlo nějak snadno.. každopádně bych se toho rád zbavil, protože mi tam díky té nálepce nedoléhá fólie na display..
    8BB76E1
    8BB76E1 --- ---
    ANDREJKA: možná zkusit jinou kartu.. moje xperia zr mi během krátké doby dvě karty zničila. až současná adata tam drží už tři roky.
    (paradoxně, když jsem googlil, našel jsem topic na xda, kde někomu zas odešla adata, a fungovala mu ta, co odešla mně.. někdy prostě určitá kombince telefonu a karty nefunguje dobře..)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    takze Apex... dik
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    DRAGON: nejde neni to theme.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    prosimvas, nekdo s Xiaomi, tusite jak vypnout to jejich ikonkovy theme? Rad bych aby menu vypadalo jak klasickej android, nevite jestli to jde?
    diky
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    HONCKA: zkus DW dialer... Je tu uz dlouho a naucil se toho fakt hodne.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HONCKA: na webu píšou, že na pixelu to ukazuje company
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HONCKA: ja mám taky pocit že se firma u uložených kontaktů nezobrazuje, to je divný.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    TOOMIX: Nokia 8 (čistý android)
    RATTKIN: Když volá neznámé, tak to zobrazí, ale v drtivý většině mě volají zákaznící, co máme ve firemním adresáři, outsourcuju IT pro SBS a je mi trapný se ptát každýho druhýho, z který firmy volá.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HONCKA: Google dialer to nezobrazuje? když volá neznámé číslo , tak to firmu dohledá na internetu, nevím jak je to když je firma vyplněná u kontaktu
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    HONCKA: tohle má MIUI v základu, co je to za telefon?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Můžete mi doporučit nějakou telefoní aplikaci, která umi zobrazi, když někdo volá kromě jména i organizaci? Mám asi 800 firemních kontaktů z cca 60firem a potřeboval bych vědět, když mi někdo volá z které je firmy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam