• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MAKROUSEK: prstem to jde velmi dobře, ale musí být dobrá čtečka, která vezme prst na první pokus,a musí být na dobrém místě kde se to pohodlně zmáčkne.
    to vypadá na problém s telefonem, ne problém android pay.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    RATTKIN: A navic se musi jako zamykani nastavit otisk prstu, vzor nebo PIN. Tedy i kdyz jsem si kartu zaregistroval, Google mi ji zase vymazal, protoze kvuli takovyhle picovine nebudu mrhat svym zivotem na slozity odemykanj telefonu.
    JIMX
    JIMX --- ---
    RATTKIN: ČSOB ma appku s podporou prstu, včetně potvrzování plateb v IB z PC a plateb přes NFC dávno před tím, než se mluvilo o tom, ze vůbec bude android pay u nás :-)
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    RATTKIN: mbank účet mám spící. udělal jsem si ho protože mi nabídli tuším pětikilo za založení. vyzkoušel jsem a fakt ne.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    RATTKIN: ja po mnoha letech od mbank odesel, otresna banka, strasnej web, hrozny sluzby, platis uz opet skoro i za bezny veci, nikdy vic.

    jinak dik za seznam vyhod, mne to moc vyhodny neprijde, ja sem asi spatna cilovka. Navic odmitam poskytovat informace o googlu o tom, co vsechno kupuju a platim. To uz je na mne moc.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    RATTKIN: moneta má podporu pay taky a nejsou to takoví mamtáci jak mBank.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    DRAGON:
    - do 500 kč je třeba zapnout obrazovku. Nad 500 kč se navíc musí udělat unlock, což u čtečky prstu je velmi jednoduché. I jen nutnost zapnutí obrazovky odstraní nebezpečí, že ti kartu někdo načte v metru z kapsy.
    - karta se nedá zkopírovat/vyfotit/odezírat, protože číslo nikdo kromě google nezná
    - při platbě kartou přijde notifikace, kde je mapa, kde k platbě došlo (kdyby člověk měl druhý mobil, nebo tablet)
    - kartu jde zablokovat jako celý mobil přes device manager
    - můžu mít víc karet a přepínat si je
    - rovnou se použije věrnostní karta, zatím u nás asi jen velké usa řetězce
    - google má všechny data, které při nejbližší příležitosti zneužije evil způspobem - zřejmě.

    hoši pojďte k mbank, ta má i novou aplikaci, která konečně podporuje prst.
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    škoda že airbank vyrábí nějaké vlastní řešení NFC plateb. asi aby si tam procpalo reklamu na rohlík nebo podobnou blbost...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    DRAGON: Vyžaduje unlock mobilu, na rozdíl od tupého NFC tagu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    a v cem je presne vyhoda android pay pred stickerem z banky, kterej mam v mobilu?
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    Tak mBank mam taky, tak vyzkousim :)
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    PISKVOR: Mam stock Galaxy S8+... takze jen ta banka chybi.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    jám mbank a už jsem platil asi 15x v pohodě.
    občas to nejde, nevím proč, takže kartu radši s sebou. Pošťákovi jsem bloknul visa terminál i pdačko, tak jsem mu než to nabootovalo vařil kafe ;-)
    celkem to prodejny i hospody chápou, asi nejsem první. Jediná kritika systému jde od kolegů v práci, co mají kepl.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GEKONZPRAHY: Banka, telefon, a zřejmě i ROM musí být stock bez rootu.
    GEKONZPRAHY
    GEKONZPRAHY --- ---
    BADHORSE: To ale musi podporovat i tvoje banka, ne? Treba ja s rajfkou mam smulu...
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    jenom hlasim ze jsem normalne ted zaplatil skrz android pay za nakup v albertu
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    Nejaky tip jak v CR na Samsung Gear 3 rozchodit platby? Andoir Pay (s rootem) jsem na S7 rozjel, Samsung Pay ne (ani v mobilu, takze pak ani v hodinkach).
    E42
    E42 --- ---
    MADCAT: Hmm, to vypadá celkem podobě. Fakt je, že ten můj Z3C je z druhý ruky a v servisu mi tvrdili, že displej je měněnej za neoriginální, což by to vysvětlovalo. Ale narazil jsem na zmínky o stejném problému i u telefonů s originálním displejem (viz např. https://talk.sonymobile.com/...ia-z3-Compact-top-and-bottom-Touch-screen-not-responding/td-p/1075538 ).
    MADCAT
    MADCAT --- ---
    E42: Relativně čerstvě na Doogee F5 - kolem dokola celýho displeje. Je to i viditelný okem - takový světlý čárky a body po okrajích. Projevovalo se to tak, že telefon trpěl na ghost touches v určitých místech, takže se mi furt dokola spouštěly nějaký aplikace, nebo to psalo jiný písmena než jsem mačkal atd. Digitizer se na to dá koupit za pár stokorun, ale musí se to celý rozdělat, a to se mi nechce.
    B3DA
    B3DA --- ---
    E42: naposled na starých palmech s resistivnim digitizerem..
    E42
    E42 --- ---
    Pro zajímavost, setkal jste se někdo s postupným odcházením dotykové vrstvy od horního a spodního okraje displeje? Já to mám konkrétně u Xperie Z3C, kde to podle Googlu není ojedinělé. Virtuální ovládací tlačítka se hůř mačkají a notifikační lišta už skoro nejde stáhnout (obcházím to zatím přes overscan nastavený v ADB).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam