• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    HOUMLES: ale byl to oser. kdyz jsem se tam dovolal (potřeboval jsem rootnout phone, protoze jsem chtel obmovit jeden dulezitej soubor se zalohou), zenska na drate nemela nejmensi predstavu, co po nic chci a mlela nesmysli. Az jsem si nakonec rejpnul, jestli tam neni technickej support :). nakonec jsem to vyresil jinak. mezitim jsem se registroval a taky hnus. bordel. nakonec jsem napsal maila na mezinarodni support a tam to po par dnech nasel nekdo schopnej, a tak jsem nakonec klic dostal..
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LOVE_DALI: jj tos to asi stihnul, stacilo mit telefon koupenej do konce kvetna tusim nebo aspon poslanou zadost o unlock .. telefony prodany od cervna uz nejdou
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    HOUMLES: tak to jsem stihl jen tak tak. zhruba pulka kvetna. ale klice heste mam, ze bych to zkusil? :)
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LOVE_DALI: ja mel za to, ze od letosniho cervna je huawei komplet zamknutej? psali to na vsech newsech
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    CHILDINTIME: jo privacy je dalsi vec, ale to uz jsem si vzyk ze 90% lidi netrapi :)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    bootloader se da odemknout, pokud si s nima lognes ticket. Delal jsem to na P9 lite :)
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LAUNCHER: ja ti verim a taky ti to nijak nenutim, jenom rikam, ze tu jsou i jiny lidi a pro ty tenhle telefon proste neni .. hw ma super o tom zadna, ale ja bych ho proste mit nemoh z tehle duvodu... kazdej jsme jinej no

    jinak treba ad ty zalohy, ja mam docela malo aplikaci (oproti jinym lidem co znam) a tak dobra pulka jeste nativni zalohy neumi .. ale samozrejme zas je to o tom co clovek pouziva a co je schopnej si naklikat zpatky bez zaloh a od ceho zalohu nepotrebuje...
    ale je treba fajn obnovit ze zalohy bankovni aplikace popr. auth generatory se seedama bez toho aniz bych travil znovu cas vsema autorizacema
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Uz o me vsechno vi CIA kvuli memu Gmail a FB, zaroven BISka kvuli Gmail, FB a pohybech na uctu. Takze jestli se o me po nakupu Huawei jeste hromadu veci dozvi MSS, tak to myslim v poradku preziju ;-)
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    a taky se zda, ze ty originalni systemy jsou docela neprijemny, porad to nekam neco posila..tady ten typek to celkem zkoumal, jsou tam i dalsi novejsi vlakna: https://twitter.com/fs0c131y/status/1051204370543648770?s=21
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOUMLES: "Druha pulka" uzivatelu, jakoze 50pct kupujicich, fakt ani smykem nejsou lidi, ktery chtej sachovat s ROMkou :-)

    K tomu co ja chci (coz Tebe nemusi zajimat):
    + Plny zalohy nepotrebuji, vsechno uzitecne (+- vsechny data) se mi davaji do cloudu implicitne, zalohy binarek nevim k cemu by mi byly
    + Cisty ROMky jsou super, tez bych ocenil (neni deal breaker pro me)
    + Nejrychlejsi aktualizace v dobe treble zas tolik nedocenim, staci fungujici treble. Druhak priznejme si, ze za rok stejne budu mit novej telefon.
    + Nahravani hovoru je fajn, ale na to nepotrebuju cistou ROMku. Netusim jak na tomhle telefonu, ale zda se ze treba na P20 Pro to rozchodit jde:

    [GUIDE] Activate Genuine Huawei Call Recordi… | Huawei P20 Pro
    https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/how-to/guide-activate-genuine-huawei-call-t3786562
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LAUNCHER: jasne, jsi proste consumer, ale pak je tu druha pulka uzivatelu (power useri), kteri z toho telefonu chtej vic...
    plny zalohy
    cisty romky
    nejrychlejsi aktualizace
    nahravani hovoru
    atd.
    ... a tem nedava huawei na vyber
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    HOUMLES: To je mi tak burt, jako malo co. Jakozto vytizenej clovek fakt nepotrebuju marnit cas s honenim ROMek.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    LAUNCHER: bohuzel obrovska nevyhoda je zamcenej bootloader a tim padem jsi odkazanej pouze na vyrobce... tipuju tak max jedna nova verze androidu a to jeste s x mesicnim spozdenim :( o security updatech nemluve
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Zda se, ze Huawei splnilo me divoke sny o premiovem velkem telefonu s dobrym fotakem:

    Huawei Mate 20X

    * 7.21" OLED bez zahnutych okraju, notch jenom water drop
    * Tri zadni kamerky, z toho zda se dokonce dve neshitove:
    - 40 MP, f/1.8, 27mm (wide), 1/1.7", PDAF/Laser AF
    - 20 MP, f/2.2, 17mm (ultra-wide), 1/2.7", PDAF/Laser AF
    - 8 MP, f/2.4, 80mm (telephoto), 1/4", 5x optical zoom, OIS, PDAF/Laser AF
    * Rychly Kirin 980 chipset + 6GB RAM
    * Android Pie (skoda ze ne bez bordelu, ale co uz)
    * Podpora pro stylus - bohuzel ne s mistem v zarizeni, ale koupim vic stylusu - do kanclu, domu, do bundy a preziju
    * 5000 mAh baterie, rychle USB-C dobijeni, bezdratove dobijeni, moznost bezdratove dobijet jine zarizeni
    * Gorilla Glass jsem bohuzel nedohledal, ale Mate 10 mel zda se GG5, tak snad bude tohle tez ok. Pokud ne, tak holt telefon nacpu do co nejbezpecnejsiho pouzdra.
    * Stereo speakers (foukaji v landscape nalevo/napravo)

    Ac preferuji ciste Androidy, tak jdu do nej, takhle velky OLED display, s dobrou kamerkou a dobry HW okolo, fakt chci :-)

    Huawei Mate 20 X Quick Look: This Thing is Gigantic
    https://www.youtube.com/watch?v=JY5eE2-ZWk0&t=4s
    XAJA
    XAJA --- ---
    WABICEK: dik
    ERGOSUM: tiež ďakujem.no prave, pozerala som na pár s najvyššími hodnoteniami, ale prišlo mi, že sú dosť "vlezle" a vyžadujú príliš veľa oprávnení.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    XAJA: Záleží jestli chceš aby byla maximálně integrovaná do systému a sama otevírala aplikace a adresy ke kódu, nebo měla minimum práv.
    Když maličko přeženu, jestli má hned zboží koupit / darovat tvé úspory, nebo se pokaždé ptát, zda a v čem chceš tu stránku otevřít.
    Já našel
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qrcodereaderapp
    XAJA
    XAJA --- ---
    Taká blbá otázka, ale: akú čítačku qr kódov odporúčate? Resp. čo by mala vedieť, na čo pozor
    NEON5
    NEON5 --- ---
    Jak je to s usb-c a sluchátkama? Když pořídím redukci na 3,5mm jack a propojím se sluchátkama, bude fungovat mikrofon na kabelu sluchátek, případně tlačítko na zvedání hovorů, atp?
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    JEREMIUS: nebo si koupit oboustrannou flashku, co má jak USB tak micro-usb či usb-c.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JEREMIUS: jo půjde. Jen si ohlídej jak bude flashka naformátovaná. Na NTFS je potřeba ještě mít další aplikaci/plugin do Total Commandera pro Android
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam