• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LIBORNSR
    LIBORNSR --- ---
    Zdravím všechny. Obracím se na vás s odborným dotazem jako laik :-) mám telefon LG G2 a poslední dobou už je dost znát starší verze androidu protože na tomto telefonu nelze od verze 5.1 aktualizovat. Tím chci říct ze telefon už začíná mít problém s některými aplikacemi a celkově je už o dost pomalejší než když jsem ho kupoval a software byl v té době aktuální.
    Je nějaký podrobný návod jak můžu do telefonu nahrát aktuální verzi? Opravdu návod pro laika. A pomůže to vůbec? Děkuji předem za vaše odpovědi
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TAP
    TAP --- ---
    IVUSHA: Simple gallery (duchovní nástupce quicpic) umí cosi, co se jmenuje "fix date taken value", což by mělo být použití exif. označíš dotyčný fotky, tři tečky a "fix date...", pak, pokud si seřadíš fotky dle data by to mělo sedět
    HELVETE
    HELVETE --- ---
    IVUSHA: Jestli si dobře pamatuji, tenhle SW https://ultracopier.first-world.info/ uměl spoustu věcí při kopírování souborů...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    IVUSHA: No a k tomu https://www.nyx.cz/index.php?l=user;id=HOUMLES;f=%3Fl%3Dtopic%3Bl2%3D1%3Bid%3D13855
    "nebo uplne nejlip jestli ty fotky jeste mas na kompu vcetne originalnich casu tak je zazipuj, nahraj na telefon a tam rozbal .. melo by to zustat zachovany" Potom se totiž nezmění čas změny.
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    já je dala všechny do compu a pak na novou sd kartu a tu strčila do telefonu. V compu maj dobrý datum pořízení a i když dám vlastnosti fotky v telefonu, tak je tam datum správnej, ale v galerii se zobrazujou blbě dle data změny.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    jestli není instalace Google fotek jednodušší.
    každý měsíc potkám uživatele. co se pyšní na to, že na jeho fotky se zlý Google nedostane, ale zálohované to jinak nemají a teď se najednou fotky neukazují...
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    RATTKIN: jasne, vzdyt ja nerikam, ze ne .. ale treba to slo pres PC, ze staryho a pak na novej .. popr. na tom starym telefonu by to slo taky zazipovat a poslat a rozbalit..
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HOUMLES: píše o kopírování ze starého mobilu, ne o počítači.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    RATTKIN: nj, vim, ale jestli ty fotky jeste ma v originale tak je to rychlejsi nez psat nekam na fora a cekat na odpoved jestli vubec nejaka takova app existuje :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    HOUMLES: ivus chce na telefon.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    RATTKIN: tak.. a google vi, ze mas rad zmrzlinu a bude ti ted targetovat ady :))
    IVUSHA: na android nevim, ale na kompu je toho hromada .. treba znamej irfanview to umi popr. http://www.nirsoft.net/utils/bulk_file_changer.html
    nebo uplne nejlip jestli ty fotky jeste mas na kompu vcetne originalnich casu tak je zazipuj, nahraj na telefon a tam rozbal .. melo by to zustat zachovany
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    IVUSHA: já si zálohuju fotky na google a tam je to podle data vyfocení. Dá se hledat i podle obsahu fotky (zmrzlina...)
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    poradíte mi někdo aplikaci, která mi seřadí fotky v telefonu dle data pořízení(dle exif) a ne změny? Zkopírovala jsem fotky ze starého telefonu a teď si to myslí, že v ten den byly všechny vytvořeny. Zkoušela jsem dle rad na netu najít na google store quick pic a to co jsem stáhla a nenašla nastavení dle exif. Mám android 7. Díky
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ANDREJKA: Ten formát ne, ale čas ukládání ovlivňuje velikost úložiště a dostupná RAM(spuštěné aplikace na popředí i na pozadí.
    Když si dáš zobrazit vodítka oříznutí, měla bys vidět co skutečně fotografuješ a zároveň jakou část senzoru nevyužíváš. Nastavení formátu totiž nedělá nic jiného, než že neuloží část snímku zachyceného senzorem přiblížení(pokud nemáš optický zoom) v důsledku také. Fotka je jenom menší a pak jde o to, zda je rychlejší uložit fotku celou, nebo oříznout a uložit výřez.
    Pokud jde o kvalitu. Já se na kompaktu zastavil na 14 MP. Víc nepotřebuji a většinou fotím do 5 MP. Na mobilu má největší vliv optika. Na památeční fotky to není, ale jako poznámkový blok to občas stačí.

    BTW Dítě a zrcadlovka nejdou IMHO moc dohromady. Většinu pokusů o nastavení a zaostření dítě úspěšně sabotuje. :-)
    LOVE_DALI
    LOVE_DALI --- ---
    zeptam jsem se znovu a zase hloupe. nevite, kde by se dala sehnat solo klasika Galerie aplikace? Ma tom tchynin Lenovu neni.. Diky
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ANDREJKA: Tipuji zahlcené úložiště/málo paměti.
    Digitál není polaroid. Místo stavění se na hlavu při krkolomných pozicích ořezávej výsledný snímek. On na ty nakloněné snímky nebývá nikdo zvědavý a když ve stejném čase uděláš lepší fotku/ několik lepších fotek máš to lepší, než nepovedenou fotku se správným výřezem. Jinak bezpochyby pomůže vypnout senzory pohybu v telefonu.
    Open Cameru mám. Ale fotoaparát je fotoaparát.
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    LOVE_DALI: Whats app neni určenej na tablety, ale "jen na telefony" takže k telefonu a pak používat přes web klienta...
    ATAN
    ATAN --- ---
    LOVE_DALI: nema cidlo pro jas. rootnout + twrp jde, proto jsem si ho objednaval. Zadny jiny tablet do 4000 rootnout nejde.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam