• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LEXXA:

    CEC mam projitej jen obecne, zda se ale ze nebeha. Nebo nevim jako ho odchytavat.


    Ja bych rad dosahl setupu kdy mam ovladac,
    1.) kterym muzu ovladat androida. idealne si tam namapovat nejaky aplikace ale kdyz to bude mit zdrojaky nabastlim si to sam.
    2.) kterej se bavi s tv (coz uz dela ted)

    typicka situace:
    Treba vecer si pustim audiobook a jdu spat. Tv je vypla ale android prehrava a kdyz vytuhavam tak to vypnu.

    problem je s tim ze cec neni podporovanej takze jsem vymyslel osli mustek ze bych to vypinal pres gpio na TV proste tak ze bych si na tlacitko namapoval skript.

    Obecne klavesnice je neprijemna i v tom ze proste tam nemas funkce ovladace jako mute, volume +/-, power/on-off coz jsou veci co udelas po pameti.

    hry a zbytek je jasnej.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RAINBOF: cec jsi zkoumal? android ho sice moc neumi ale co ty vis...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ERGOSUM:
    Fakt nechci.
    Chci jeden ovladac na TV i na android. klavesnice je proste velka a je to proste kompromis. XBMC je pak tragedie.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RAINBOF: tak to ovladej jen numerickou klávesnicí.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    aha, sry... nejak mi nedoslo, ze nejsou jenom telefony :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ERGOSUM:
    HOUMLES: jo presne tak. Mam rock64 v nem android. rad bych dosahl stavu kdy budu moct pouzivat dalkac.
    ja klavesnici & mys mam ale je to nepohodlny a velky.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    RAINBOF: HOUMLES: Ono by to nějak jít mělo. Protože v mnohých televizorech je také android a ovládají se. Nicméně je fakt, že co jsem zatím viděl, tak všechny aplikace používají mobil(nebo tablet) jako ovladač.
    Možná ti pomůže
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.da2da2.hardwaretest
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.exatools.sensors

    Upřimně. Na zapínání/vypínání je lepší bezdrátová klávesnice + myš. Data jsou lepší kabelem, nebo WiFi.
    HOUMLES
    HOUMLES --- ---
    RAINBOF: chapu spravne, ze chces "necim" ovladat ten android? .. o tom jsem nikdy neslysel, bezne se ty IR porty pouzivaj prave obracene na ovladani televizi apod.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    prosim jak na androidu pouzivat infraport ? mam hw s infrakem ale nejak nevim jak do nej dostat lirc aby vypinal/zapinal ci na nej android reagoval.
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    Na zenstine Samsung S7 Edge, je porad notifikacni ikonka ze ma Voicemail i kdyz zadny voicemail nema ani nemela, jak se toho zbavit?
    JIMX
    JIMX --- ---
    DATEL: díky, tohle zabralo ... podržení mě nenapadlo.
    DATEL
    DATEL --- ---
    JIMX: případně ještě by to mělo jít klasicky přes normální nastavení notifikací aplikace
    DATEL
    DATEL --- ---
    JIMX: já mám sice 8.1 a čistý Android, ale zkus na té notifikace podržet prst, mělo by ti pak vyjet nastavení té dané notifikace s možností ji vypnout.
    JIMX
    JIMX --- ---
    Netušíte někdo, jak se zbavit ... na LG G6, Android 8.0.0 ... se mi teď začala objevovat ve statusu nahoře ikonka, že nějaká aplikace běží na pozadí; momnentálně tam otravuje furt jenom LG Health ... je mi jedno, že běží na pozadí, spíš mě otravuje ta ikonka ... resp. při zamknutí mi to vyskakuje i na zamykací obrazovce, což je taky pakárna ...
    díky
    HITMAN47
    HITMAN47 --- ---
    Můžete někdo doporučit servis v Praze, kde by zvládli výměnu baterie na Google Pixel (1)? Tz. model, se kterým asi nebudou mít zkušenost :) Je potřeba nahřát a odlepit display, moc se mi do toho nechce
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TAP: zkusil sem, dik, snad to zabere
    TAP
    TAP --- ---
    DRAGON: komplet data, krom otevřenejch tabů je snad vše zálohovaný na googlu
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TAP: jako ze clean cache?
    TAP
    TAP --- ---
    DRAGON: vymazat data Chromu?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TOOMIX: no to mam prave konkretne u tech dvou stranek co vyskakujou vypnuty

    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    DRAGON: hledej nastavení oznámení webových stránek
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam