• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    GIOMIKY: Někteří klienti na to používají Mobizen. Já pěkně adb shell screenrecord :-D.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Cim bych mohl bez rootu dobre nahrat, co se mi deje na obrazovce mobilu do avi nebo mp4? Kdyztak predem diky.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Já už roky používám mobile doc scanner a sem naprosto spokojen.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stoik.mdscan
    XAJA
    XAJA --- ---
    ERGOSUM: aha, jasne. neuvedomila som si, ze mam platenu verziu. inak tiez vie ocr, ale zatial som ho nepouzivala.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    DRAGON: S
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.adobe.scan.android
    mám stejný problém. Verze Androidu.

    Vybrané aplikace neslídí po kontaktech
    cam scanner Document Pro
    nechce ani identitu.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ERGOSUM: to nevim.. jen me to zajimalo, protoze ti to doporucoval MCD a mne brzo ceka stejny patrani, tak bys mi tou odpovedi usetril praci :)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    BAHI: mobilní data se dají vypnout i u operátora v administraci.
    Ale hlavně bych vyměnil operátora!
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    ERGOSUM: office lens si vynechal kvuli cemu?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    ERGOSUM: ARIAEL: XAJA:
    Díky. Do výběru zatím postoupily
    cam scanner HD
    cam scanner Document Pro

    (qick pdf scanner jsem zkusil a nepřipadá mi lepší +víc reklam)

    textgraber je dobrý na OCR (menší části mají dobré výsledky) asi ho nechám.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    MCD: Nebo onenote to myslím taky umí
    XAJA
    XAJA --- ---
    ERGOSUM: pouzivam teraz qick pdf scanner od mobisystems

    hlavne mi slo o to rozpoznanie hranic papiera, potrebujem teraz prakticky denne odfotit par papierov, vcelju vyhovuje. ukladat mozes ako jpg alebo pdf.
    MCD
    MCD --- ---
    ERGOSUM: office lens
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    ERGOSUM: camscanner
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Nějaký tip na aplikaci, která umí nejlépe obojí a to off-line
    1) Když vyfotí text na bílém papíře, bude papír opravdu bílý a ne šedý.
    2) rozpozná hranice papíru a ostří pouze na něj, v ideálním případě uloží pouze ten papír

    Nejde mi o nějakou uměleckou tvorbu, ale o ukládání vizitek, poznámek, receptů a dalších tiskovin většinou k dočasnému použití, aby to bylo dobře čitelné.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Tak jako základ bych vždy kde to jde nastavil v aplikacích "stahovat pouze přes WiFi". Dále pokud to verze androida dovolí zakázat aplikacím mobilní data(každé zvlášť). Pak by se nemělo stát, že když mobilní data zapneš například kvůli nutné poště, začnou se stahovat blbosti co mají čas a užírat data.
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    BAHI: BAHI:
    pokud vím tak aplikace nemůžou vyžádat přepnutí na mobilní data, když telefon jede na wifi - obzvlášť potom ne když má člověk vypnutý ten přepínač mobilních dat
    ALE
    To s tím datovým balíčkem se mi taky asi dvakrát v životě stalo. většinou v situacích kdy telefon ztrácel a nacházel signál.
    Nijak dobré vysvětlení nemám, odhadoval bych nějakou obskurní implementační vlastnost GSM sítí, co se považuje za "mobilní data" na telefonu a co u operátora, jak se kontrolují MMSky (to taky jde fakticky po "datovém" přenosu) a tak.
    a nebo možná prostě nějaký dobře ukrytý bug v tom mobilním stacku - něco jako že android defaultně navazuje permanentní datové připojení a občas se zapomene a udělá to dřív než zjistí že to je zakázaný
    taky to může být otázka výrobce nebo modelu telefonu, pokud vím tak se mi to stalo jenom na LG G3

    celkově těžko říct, smířil jsem se s tím že jednou za uherský rok k takovýmu nějakýmu glitchi dojde, a nějak zásadně řešit to budu teprve ve chvíli, kdy by se to začalo dít nějak soustavněji
    BAHI
    BAHI --- ---
    NELDE: Přesně na to se ptám. Co to může způsobovat?
    NELDE: Přepne se i v případě, že mám vypnuté datové přenosy?
    NELDE
    NELDE --- ---
    Nastavení wifi má v rozšířeném možnost "Přepnout na mobilní data".
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam