• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    JIMX
    JIMX --- ---
    BASIK: já mám free variantu nějakých 5,5GB (asi díky nějakým doporučením dalším lidem) a mám tam momentálně fotky a videa za cca rok a půl + další data a zatím tam místo mám ... a fotky a video se mi z mobilu syncuje do extra složky "Camera uploads", kterou si to samo vytvořilo po aktivaci funkce "automatic camera upload" v dropbox klientu na mobilu ... :-)
    BASIK
    BASIK --- ---
    TOOMIX: Nakonec jsem nasel zrejme idealni reseni :) P2P backup s moc peknou desktopovou i mobilni appkou Resilio.

    JIMX: Mam bohuzel na dropboxu jen zakladni objem dat a navic sem se dost zdesil, kdyz mi v tom photobackup smichal fotky s ostatnima obrazovejma datama z celyho dropboxu, tak jsem to hned zase vypnul. Kazdopadne by byl asi druhej v poradi (kdybych se s tim rozhod naucit :)
    JIMX
    JIMX --- ---
    Máte někdo Sony Xperia 10 nebo 10 Plus? Docela vážně o něm uvažuji jako náhradu za dosluhující LG G6 (už cítím jak tomu pomaličku skomírá baterka a občas se trochu zadejchá) ... líbí se mi designově, líbí se mi, že má celkem čistý systém ... nikde jsem ale zase nevyčetl jak to má s těma dvěma čočkama, na LG jsem zvyklej, že jedna je širokoúhlá a druhá "úzkoúhlá" a můžu mezi nima přepínat, u toho Sony jsem v appce nic takovýho nenašel ... nějaké další zásadní plusy nebo mínusy?

    ... případně doporučíte něco obdobného, co se dá teď koupit, do 10k ... nechci určitě samsung a huawei; nesedí mi jejich nadstavby ...
    JIMX
    JIMX --- ---
    Fotky syncuju přes dropbox ... klienta mám na mobilu, notebooku a pro jistotu ještě i na NASce :-)
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BASIK: tohle jsem resil tak dlouho, az jsem se na to vykaslal, nainstaloval LAN plugin do Total Commandera a cca jednou za tyden se doma pripojim na NAS, oznacim slozku Camera, dam kopirovat, duplicity dam preskocit a za par minut je hotovo
    BASIK
    BASIK --- ---
    Co ted Google zariznul automatickej sync Fotek a Drivu, tak potrebuju vyresit nejaky automaticky zalohovani fotek z telefonu do PC; klidne kabelem. Neresili jste nekdo neco takovyho? Idealni stav je pripojit k PC kabelem, pricemz se automaticky spusti rozdilovej sync do urceny slozky. Nic vic :) Zkusil jsem par klasickej backup SW, ale ty nejsou schopny videt telefon jako jednotku, ze ktery by byly ochotny zalohovat.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    JOPS: Umi tvoje wifi AC ? S8 to podporuje, A20 ma jen Nko . Jinak
    LEXXA . Neprekvapive je levna mrdka horsi nez bejvala vlajkova lod.
    JOPS
    JOPS --- ---
    LEXXA: kdyz jsem spustit instalaci blbeho OUTLOOKu na mobilu z GPlay, tak download byl 130kB/sec na A20

    na S8 jsem spustil stahovani hry z GPlay a behem 4 vterin stazeno. A hra mela kolem 30MB. Proste je v tom neco shnileho...

    Jeste to schvalne zkusim vzit domu, az pojedu na obed, zda se to nezmeni...

    JOPS
    JOPS --- ---
    TOOMIX: tak me to donutilo se zvednout a jit primo k AP a pres 10mbps s downloadem se nedostanu. BT zaple nemam.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LEXXA: to si za tim klidne stuj, na to mas pravo. Ja ti do toho s dovolenim hazu vidle tim, ze ta prenosova rychlost tech pameti neni rozhodne tak mala, aby si stihal cigo pri instalaci aplikaci. Dukaz je to, ze ty mp3+videa se kopirovala uplne normalne, jak na internal, tak na sd. Takze jestli to je necim, rozhodne ne cipama. Muze to byt softwarova chyba, napriklad.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    DRAGON: stejne si stajim za tim ze synteticky benchmark sitoveho stacku je smerodatnejsi nez posuzovani jak rychle se stahne a nainstaluje aplikace
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    LEXXA: pokud si mohl jit dat cigaro pri instalaci appky, tak to opravdu neni ulozistem. To by muselo mit uloziste write speed treba 200kb/s, coz je nesmysl. Mame sem do toho mobilu nahraval asi 10 GB mp3 a videi, jelo to normalne v radu x (mozna desitek) MB/s, ergo rychlost uloziste problem neni.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    DRAGON: to na aplikacich nepoznas protoze i u 10/10 (kdyz to trosku prezenu) je bottleneck uloziste.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JOPS: kdyžtak ještě vypni na těch telefonech bluetooth
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    JOPS: pochybuju, spis to bude blbej kus.
    A20 ma 150/50MBit LTE a WiFi 300MBit (Nko)
    mati A20 ma a ze bych nejak vic cekal, kdyz sem ji do nej instaloval appky, rict nemohu.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JOPS: Jo. Proto jsou taky levnější ;) Jestli si pamatujete objev 90. let, že levný procák má stejný železo jako ten drahý, jenom zamčený (protože failnulo v QA), tak tahle praktika nikam neodešla...
    JOPS
    JOPS --- ---
    resim tu takovou divnou vec...

    no divnou

    mam tu na stole dva mobily
    Samsung S8
    Samsung A20

    stahnul jsem speedtest
    Samsung S8 ma 50/50 Mb down/upload (super, parada)
    Samsung A20 ma 10/10 Mb down/upload

    to do tech levnejsich mobilu fakt davaj takovy mrdky ?

    Mobily jsou vedle sebe. A kdyz stahuju aplikaci, muzu si jit dat cigaro u te A20.
    QUIP
    QUIP --- ---
    RATTKIN: To ja taky nijak nezpochybnuju, ze je to pohodlny reseni pro vetsinu uzivatelu. Jen je to, z meho pohledu, hrozne obskurni, pokud se tomu chce nekdo, jako ja, vyhnout.
    Nejlepsi by mi prislo, kdyby mel clovek moznost volby - ta sama data neposilat Google, ale do libovolneho "private cloudu".

    NIGHTHUNTER: tak ja tam vidim zaznamy naposledy z roku 2016, hledani na google play. Ale pritom jsem na Google play neco hledal naposledy asi 3 dny zpatky.
    O poloze tam nevidim nic.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    QUIP: to mazání snad není problém ani pro běžného uživatele, fakt to nemusíš řešit dopisem a čekáním... když mrknu na: https://myactivity.google.com/myactivity
    tak tam toho vidím dost a můžu to rovnou mazat, když třeba nechci, aby si pamatovali co jsem vyhledával na YouTube před 8 lety, nebo instaloval do mobilu před 5 lety (+ každá aktualizace aktualizace je vidět jako odinstalování a nainstalování), ale to samé s polohou, taky můžeš vymazat všechny údaje nebo jen za určité období...

    SADY
    SADY --- ---
    SADY: a nejvicmi na tommrda absence rozumne alternativy co se zaloh tyka, platby jsem neresil, ale vypada to podobne nadejne :-/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam