• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NECROMAN: Nevim jestli jsem neco neprehledl, nepovažuji se za experta na Android gesta, ale po tydenim testovani mi prislo, ze:

    1) Gesta mi prijdou pomalejsi nez SW tlacitka.

    2) Take mi to prijde obtizne za stizenych podminek - kroceni malych deti, telefon v drzaku v aute / na kolobezce, druha ruka drzi tasku s nakupem atp.

    3) Gesta ovládání OS obcas koliduji s gesty v aplikaci, napr. v Gmail.

    4) Usetri to trosku mista na obrazovce, ale zrovna vyska obrazovky me na mem HW netrapi a sirku to nijak neomezuje - alespoň u me, pokud dam telefon na siroko, SW tlacitka mam stale na uzsi strane.

    Po problemech s vyse uvedenym jsem se spokojene vratil k SW tlacitkum.

    Testovací hardware v době testu: OP7T Pro (aktualne OP8 Pro).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LAUNCHER: Původně jsem používal tlačítka, ale s Androidem 10 jsem přešel na gesta. Trvalo to sice pár měsíců si zvyknout, ale teď již na ně nedám dopustit a působí zcela přirozeně :)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    H_U_N_T_E_R: HW bych bral ale ne to co mělo BB. Nikdy jsem ji nepřišel na chuť.
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    LAUNCHER: jedině HW klávesnice, bohužel BB opět zkrachovalo :(
    ARIAEL
    ARIAEL --- ---
    AXTHEB: hajlovani a podobne...
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    PISTA1: Jaká gesta?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    Na telefonu s Androidem preferujete SW tlacitka, nebo gesta?

    43 hlasy od 43 respondentů

    LACHAUER
    LACHAUER --- ---
    LADINEK: Tohle je navzdory divnému názvu dobrý a jednoduchý file manager s lan:

    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alphainventor.filemanager
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    AXTHEB: Vypni ho úplně a přejdi na gesta. Po tejdnu si budeš nadávat, že jsi to neudělal dávno. ;)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Je nějaká možnost jak telefon donutit, aby pruh s tlačítky trojúhelník/čtverec/kolečko nezachovával ani u full screen appek/her? Třeba Facebook se mi bez nich ovládá hodně špatně.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LADINEK: Total Commander s LAN pluginem ;)
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    Ahoj, poradil by mi nekdo nejakou appku se kterou bych se dokazal dostat k slozkam ktery si sdilim v domaci siti?
    CUKI
    CUKI --- ---
    Nemáte někdo dobrej tip na záznamník pod android, který by se snadno spouštěl, ideálně bez nutnosti otevřít mobil.
    Funkce zapnutí při zvýšené hladině a vypnutí po přednastaveném intervalu, když zvýšená hladina skončí.
    Záznam ideálně do MP3 nebo něčeho komprimovanéhoZáznam na přednastavený časový interval a podobně...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    JEREMIUS: Zkus asistenta pustit na telefonu, co ma nastaveny jazyk systemu na cestinu. Tak nejak neco cesky udela.
    JEREMIUS
    JEREMIUS --- ---
    Jak na hlasité čtení zpráv z Facebook Messengeru a dalších komunikátorů? Když jsem v autě, tak texty diktuju. Ale číst si odpovědi musím sám. Co jsem googloval, tak lze použít Google Assistent, ale u toho mi play store ukazuje, že není k dispozici pro tuto zemi...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    LAUNCHER: v tomto smyslu je jedna z nejvíce zákeřných zbraní IR laser. Pokud na tebe někdo zasvítí klasickým červeným ukazovátkem, tak hned uhneš, protože ti to vadí, ale u IR si toho obvykle všimneš až když je pozdě.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SANTUS: S IR je to podobne jako s beznym svetlem. Jestli chces v IR spektru vice videt, musis v IR vice svitit. Nabizi se spousta povedenych IR prisvitu, napr. je toho k dostani spousta pro myslivce, protoze IR puskohledy.

    Ale prosim Vas: Pozor na zrak. Ty oci jaksi nevi, ze do nich svitite v pro ne neviditelnem spektru, takze se neprivrou nebo nezavrou a snadno si je (nebo nekomu jinemu) takto muzete poskodit.

    Nerad bych, abyste si s IR prisvitem poskodili zrak a pak si stezovali, ze jsem Vas k tomu navedl.
    SANTUS
    SANTUS --- ---
    Mezi nama, ona ta fearure IR filtru u OP8Pro je sice fajna, ale obrazova kvalita je teda podprumerna. Do hospody idelani na vyplneni 3min casu. Prakticke pouziti vzhledem k 5Mpix cipu je spis pri domacich pracech a jen v zavislosti na materielu -- ovladac k TV mi to prosviti, ovladac k soudbaru/xbox coltroler/ shield ovladac uz vsak ne....
    PUNKREASS
    PUNKREASS --- ---
    ERGOSUM: pres adb shell tam prave vidim, jako by bylo vsechno v poradku.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    PUNKREASS: Zkus to zvenčí. Připoj k PC a uvidíš.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam