• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    dal bych to do jednoho příspěvku, ale na mobilu nevim jak...sorry
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    RATTKIN: tohle si právě myslím taky.Oni jsou ve finale radi když to za dva roky klekne
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LAUNCHER: hele jasný. Mne jen prijde ze výzkum a vývoj se posunuje trochu jiným směrem. Ja bych třeba u letošních modelu uvítal vyšší odolnost, větší vydrz a životnost baterie atd...Místo toho mam 120hz display, který pokud je v provozu tak zkracuje vydrz na jedno nabití až o 50%?

    je to jako kdyby se výrobci aut soustredily místo třeba na bezpečnost a spotřebu na to, aby se s tím dalo na okruhu jet 500km h...což je hezký, ale...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    OMNIHASH: ja měl S7 a taky v pohodě. Jen mi to přiznání výrobce prijde takovy ....stoji to jako pračka a lednička vis co:)
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    TEKKIT: jj je to tak. reálná životnost baterie může být 0,5 roku a delší záruka se na to ani nedává.
    často vydrží se (sníženou kapacitou) i 3 roky, výjimečně i déle.

    výrobci se hlavně soustředí na to aby zase za rok sis koupil nový mobil.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SMOKY: zatím netřeba, udělal jsem factory reset, nacpal tam stable MIUI 11 z miuios.cz, což povýšilo i Android z 8.1 na 9.0, udělal znova factory reset a zatím to vypadá dobře. Jinak co se týče "chování se k baterce" první rok jsem používal normální nabíječku 5V/2.4A, poslední rok jedu v 90% QC3.0 s tím, že většinou nabíjím, jakmile se dostanu někam na 40%
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    TOOMIX: Ber to jako prilezitost si koupit novej telefon :)

    Ono zalezi na spouste faktoru: na konkretnim kusu, poctu cyklu, nabijeni (rychle x pomalu), jak moc byla vybijena, jak moc dlouho byla uplne nabita, provozni teplote, atd.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TEKKIT: Jestli tim chces rict, ze od zitrka nastoupis do LG Chem / CATL / Panasonic / Samsung SDI, pomoct s vyvojem chemie pro Li-Ion baterie a naucis je to tam vyrabet s delsi zivotnosti... Tak Ti tady vsichni zatleskame a podekujeme, hned jak se Ti to povede :-) Nebo abych mluvil za sebe, tak nejmene ja Ti tady zatleskam a podekuji :-)

    Kdyby se to nepovedlo, tak to jeste neni duvod k zoufani. V kontextu telefonu je vymena baterie pomerne snadnym a tradicnim servisnim zasahem, pri kterem se meni vice-mene spotrebni zbozi.

    Ne ze by nebylo smutne, ale proste v 2020 to na teto planete zatim neumime lip.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    TEKKIT: není to tak strašný, mám galaxy 8+, používám intenzivně víc než tři roky (mám na tom práci, takže minimálně pět hodin denně telefonování/klikání na internety) a zatím se celkem drží, řek bych úbytek výdrže tak 20-25%.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SMOKY: ja to chtěl taky napsat. Samsung třeba primo v "péče o zařízení " uvádí ze baterie vydrží 1 až 2 roky v závislosti na intenzitě používání...Takze si koupíš mobil za 20k a po roce budes řešit baterii...Wtf?

    podle me by se výrobci meli na tohle soustředit víc, než na to zda telefon má 4k display, 5G sítě nebo 8k video
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SMOKY: jako jo, zas nadruhou stranu tu mám 4 roky staré Redmi 3 Pro a to na baterku dá ještě v klidu 2 dny
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Tak telefon bude mít už dva roky, to většinou baterka začíná jít do kopru
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    E42: těžk říct, dneska ráno byl na 1. místě Facebook, idkyž byl vypnutý. Paradoxně taky došlo na to, že jsem v cca 06:00 telefon uspal s 50%, po celou dobu byl v klidu. Po 20 minutách jsem ho probudil a měl jen 20%. Tak jsem ho připojil na moji QC 3.0 nabíječku a telefon měl najednou za 15 minut 98%. Takže buď chyba v telefonu (což teď řeším factory resetem a updatem z MIUI 9.5 na MIUI 11) nebo v baterce
    E42
    E42 --- ---
    TOOMIX: To ale dost zřetelně vypadá, se viníkem je Chrome. Podívej se, jestli ti na pozadí nepřenáší nějaké velké objemy dat. Máma takhle během pár hodin v noci protočila snad 8 GB, baterku to samozřejmě vybilo taky. Nezjistil jsem, co přesně se stalo, ale ta data stáhnul Chrome, tak asi nějaký stream nás pozadí nebo tak něco.
    Zkus Chromu zakázat data na pozadí, jestli to nezmizí.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TOOMIX: Nope. Udelej factory reset a jen se prihlas k uctu.

    Pak telefon 3 hodky pouzivej, nez si poresis dalsi veci.

    Pokud battery drain zmizi, tak si to donastav a bud stasten.

    Pakud nezmizi, tak to posli na reklamaci, nebo zacni resit novou baterku/telefon.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    LAUNCHER: no...to s tím zítra strávím celý den
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    TOOMIX: Factory reset. Pokud nepomuze, poslat na zarucni opravu. Pokud to neni v zaruce, tak dle uvážení nova baterie nebo novy telefon.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SULINAR: nafouklý to není

    Jinak za 3 hodiny běžného používání (2 telefonáty, trocha internetu) od odpojení ze 100% jsem ztratil 42%





    SULINAR
    SULINAR --- ---
    TOOMIX: u Redmi se mi nedavno na sluzebnim telefonu nafoukla baterka a chvoalo se to presne takhle. Bezduvodne rapidni vybijeni. Podivej se, jestli nekde neni odchliple sklo nebo zada a nemuzes mit taky vadnou baterku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam