• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    XMEDA: Vlastně je to tak, že HW musí umět a SW podporovat.
    Je sw, který neumí všechno co hw. Ale stejná aplikace na jiném stroji toho zvládne třeba míň(vyzkoušeno).

    BTW Zrovna slowmotion lze udělat i v postprodukci(tím líp, čím víc máš snímků).
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    LEF: slowmotion je otazka hw, ne sw
    LEF
    LEF --- ---
    ERGOSUM: dekuji, vyzkousim
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    LEF
    LEF --- ---
    poradil by nekdo prosim aplikaci fotak? idelane aby: ukladala na SD, bez reklam, free, umela vyuzit vice cocek HW fotoaparatu, natacela video FHD, slowmotion by take mohlo byt.

    diky
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    Povzbuzen debatou, zda je horší "play" poslouchající Američany, nebo "galery" poslouchající Číňany, když obě prodávají data kam se podíváš, vyzkoušel jsem "galery".
    Pokud jde o instalaci aplikací, je stejně jednoduchá jako u Google. Navíc pokud nechceš placené appky, nemusíš se ani registrovat(vyplňovat údaje).
    Pokud jde o přehlednost informací o aplikaci, je na tom hůř.
    Z mého pohledu tam žádná zásadní skupina nechybí(např. FB fakt nepotřebuji).
    Ovšem co je z mého pohledu asi zásadní? Z toho co jsem nenašel jinde, jsem nic nenašel ani tam.
    Takže shledána zbytečnou a šla pryč. Není ani báječná, ani příšerná. Je jen "stejně" mizerná.
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    HULIK: Jo. Už je čas na "other". ;-)
    HULIK
    HULIK --- ---
    Pro pobavení, vývoj mobilních OS :-)
    Most Popular Mobile Operating Systems between 2000 and 2020
    https://www.youtube.com/watch?time_continue=211&v=vr4q8u-asnI&feature=emb_logo
    JOHNY_G
    JOHNY_G --- ---
    FORELLI: Zvuk upozornění v nastavení telefonu je systémový default, ale jednotlivým aplikacím můžeš dát zvuk jiný. Ty starší SMS klienty to mívají ve vlastním nastavení, ty novější už typicky v App info v sekci Notifications (ty kategorie s checkboxem jsou ve skutečnosti rozklikávací na detail). Třeba Google Messages to mají tak, že tě z aplikace odkážou rovnou na tuhle obrazovku v App info.

    Pokud jde o různé zvuky pro různé kontakty, tak to záleží na konkrétním klientovi. Google Messages to umí, ale extrémně neintuitivně. Musíš mít s dotyčným kontaktem konverzaci, nebo ji založit (Start chat), vpravo nahoře v trojtečce dáš Details, a tam klikneš na Notifications. Teprve v tento moment se vytvoří pro daný kontakt kategorie v App info, a můžeš změnit zvuk.

    Podotýkám, že detailní nastavení notifikací existuje až od Androidu 8, a na starších to bude fungovat jinak; pokud vůbec.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    FATBOZZ: Psal o čistém androidu...
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    FORELLI: jde to. V devitce to mam na xiaomi. Nastavim zvuk per aplikace. Nastavení notifikace
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    spousta novejch fíčur, ale abych mohl v čistém androidu nastavit jiný zvuk pro příchozí zprávu a jiný pro klasické oznámení (např. stažení souboru atp.) a nebo přiřadit různým kontaktům různé zvuky příchozích zpráv (přitom vyzvánění jde), to nejde... nebo jsem dement a jenom jsem to nenašel?
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    FORELLI: na doplnění:

    Jaké novinky přináší Android 11? – Výčet nejzajímavějších funkcí | mobilenet.cz
    https://mobilenet.cz/clanky/jake-novinky-prinasi-android-11-vycet-nejzajimavejsich-funkci-40105
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    A11 je tu /pixel2xl/
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    RATTKIN:
    HULIK: Abych pravdu rekl tak se v tom skoro nevyznam. Mam Octavii tu s delenejma svetlama, USB to ma, ale je to firemni a navic na operak takze nevim jesatli neni nejak sw osekana, napr. navigaci to nema :( a kdyz tam pripojim telefon tak se nic moc nestalo, ale je fakt, ze jsem to moc nezkoumal.
    Kazdopadne ta vec z apkmirror problem vyresila, telefon uz se nezamyka coz pro me byl nejvetsi voser...diky moc!
    HULIK
    HULIK --- ---
    LADINEK: A co nastavit BT v autě jako bezpečné BT zařízení, tedy aby se při připojení nezamykal???
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LADINEK: nainstaluj android auto z apkmirror. pokud tvoje auto má USB port a televizi tak to asi půjde napojit. když ne, můžeš pustit apku i bez připojení k autu.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    LADINEK: na, tak už to funguje, asi...

    Jen jsem musel stáhnout app z apkmirror ta v telefonu vubec nešla spustit. Diky
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    RATTKIN: marně se snažím přijít jak to vůbec spustit a jak to skamarádit s autem. No nic, holt se asi smířim s tím, že to budu muset po volání zase odemknout. Sice mě to sere, ale co...díky
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    LADINEK: můžeš zkusit to dělat přes android auto. to je na řízení "jako dělané"
    i když v češtině nefunguje asistent, umí příchozí zprávy pěkně přečíst.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    TOOMIX: bohužel nefunguje, pořád se během hovoru telefon zamkne...ale už to googlim a děje se to prej od Androidu 10, dřív mělo Waze normálně záložku na "always on top"...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam