• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NIGHTHUNTER: Chtel jsem dat srovnani drazsich telefonu a srovnani levnych telefonu.

    Ten Nord vs SE jsem tu s pobihajicima deckama nasel driv.

    Ty iPhone na videu vydrzi mene.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    LAUNCHER: na tvoje "fakta" - ze vyrobce napise nejakou kapacitu baterky - ti sere pes. Dulezity je vysledek pro uzivatele a ten je plus minus stejny, viz to video. Cely to vzniklo, ze jsem napsal, ze mi zacaly vadit androidi nedodelky a bloatware, co tam ty picusove cpou (krome Nokie a par dalsich, ale to je zase shit po HW strance). Ty jsi na to reagoval nejakymi nepodstatnymi "fakty" (jaky kabel se do toho strka, jakou to ma baterku). Takze OK, jak jsem psal, hon si tady klidne dal, nemam s tim problem...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KOLCON: Ja jsem se snazil poskytnout fakta. Ty jsi poskytl nepravdy ktere jsi pak sam bral zpet, sve dojmy a zavrsil jsi to urazkami nazorovych oponentu.

    To cele v diskuzi o Androidu.

    Ja treba do diskuze o iPhones ani nechodim, kdyz mi nevyhovuji, proc tam psat, ze ano.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    LAUNCHER: nevím co se tím snažíš říct, ale hezky to dokazuje moje tvrzení, kdy sami píšou v prvním komentáři, že iPhone spotřeboval 1.36 mAh/minutu v porovnání s 2.70 mAh/minutu u Norda. Takže když je Nord větší, aby mohl mít víc než 2x větší kapacitu baterky, tak i prostě dýl vydrží...
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    jo a spatny prijemce toho trapaka koukam
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NIGHTHUNTER: LAUNCHER:

    iPhone SE vs iPhone 11 vs iPhone 11 Pro vs Samsung vs OnePlus Battery Drain Test!
    http://www.youtube.com/watch?v=KRrsIp1kNtc
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NIGHTHUNTER:

    OnePlus Nord vs. iPhone SE Battery Test
    http://www.youtube.com/watch?v=BUiLhKWfaT8
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    TEKKIT: Spletl jsem si to se svým ipadem, iphone nabíjím bezdrátově
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KOLCON: on to imho spíš myslel tak, že srovnává skutečné kapacity udávané výrobcem a ty srovnáváš svoje dojmy...ale o je jedno obraťme list
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    NIGHTHUNTER: "kdysi na s10" - loňský model, jsi trapak. A jo konektor jsem si spletl s ipadem. Jak říkáš, nic o tom nevím, takže jdu zase mlčet a můžeš se tu plácat po rameni.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    LAUNCHER: ještě ke konektoru - iPhone má od roku 2012 jen Lightning konektor, kdežto Android za tu dobu postupně přechází z microUSB na USB-C. Ještě dneska můžeš koupit nové mobily na Androidu s microUSB, zároveň všichni nemají dražší řady z posledních pár let, kdežto iPhonista bude mít snad vždycky jen lightning.

    A porovnávat kapacitu baterky, když se k ní úplně jiný systém chová úplně jinak je taky trochu k ničemu. To souvisí pak třeba i s výkonem, kdy iPhonu stačily 2-4 jádra, kdežto Android měl i v levnějších modelech 8 jader. Paměť RAM to samé, iPhone si taky vystačí se 2-4 GB, na Androidu máš běžně 4-8 GB RAM. Takže když jiný systém nepotřebuje takový výkon, aby byl plynulý, tolik paměti, aby fungoval, tak nepotřebuje ani tak velkou baterku, aby vydržel stejně dlouho. A když máš menší baterku, nemusíš to do ní cpát tak rychle.

    Srovnáváš tankování kamionu s velkou nádrží a velkou hadicí - rychle to tam teče, vejde se tam toho hodně... vs osobák. Není ale cílem mít velkou nádrž, jde o dojezd (výdrž mobilu), takže o efektivitu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KOLCON:

    1) Bud pls konkretni, na me vsude leze ze to nejde.
    2) Ten zase neumi face unlock, my mame oboje. Normalne odemykam tvari, v rousce prstem.

    5) Pls netahat do diskuze o faktach FUDD/mlzeni s tim jak to bylo kdysi na S10. Soucasnost: Android premiovka ma 4.5-6Ah, v iPhone 11 Pro Max 4Ah. 11 Pro 3Ah.

    6) Ma lightning, nikoliv USB-C
    7) Viz bod 5. Soucasnost: Zejmena ten malicky sensor v ultrasirke kamerce iPhone 11 Max Pro 1/3.6". Premiove Androidy bezne v UWA 1/2".

    Prosimte, kdyz o tematu nic nevis, proc nemlcis?
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    TEKKIT: ani nejnovější iPhone nemá USB-C na těle, jen v balení je standardně kabel Lightning - USB-C...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KOLCON: to jsem ani nevěděl, že už to má USB-C. To je z těch argumentů co psal Launcher pro mě nejpádnější...tuhle strategii jsem nikdy nepochopil. takže big up Apple
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    ERGOSUM: Nevím no zase apple má delší podporu, déle vydává nové iosy na starší telefony...
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    LAUNCHER: Ahoj, když to porovnám s s10, co jsem chvilku používal :

    1) umí, zadej do Googlu iphone split screen
    2) jsou modely a otiskem, třeba ten nový se. Jinak ano, v rousce ksichtem neodemknes
    3) netuším
    4) netuším
    5) výdrž mi přijde lepší než u toho samsungu
    6) usb-c normální
    7) ten Samsung měl o chlup lepší světelnost, jinak to fotí pro mě srovnatelne...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KOLCON: Ne. Já ho mám koupenej a nikdo mi tam funkce nevypíná. A aby se mi najednou snížila kapacita baterky?... :-D
    Ale omlouvám se za nevhodně zvolený výraz a připouštím, že s vámi se výrobce nebaví. :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KOLCON: Proti Apple nic nemam, posledni co bych si pral by byla monokultura Androidu, nebo libovolného jineho jednoho systemu.

    Ale co se mobilu pro praci tyka, co obcasne vidim a slysim, chybi tomu par zakladnich features:

    iPhone:
    1) Pry dodnes neumi splitscreen (okna dvou appek vedle sebe) coz je nejen pro me no-go na telefon pro praci.
    2) Zlobi s rouskama nebo s helmama. Premiove Androidy maji k odemknuti pres kamerku jeste ctecku otisku, polozis prst, odemceno. Na iPhone smolik, coz je treba ted dost pitomy. Mozna ho muzes naucit na svoji tvar v rousce, ale pak to zase nebude bezpecne.
    3) Siri vs Google Asistent. Driv tema castych vtipu. Uz se Siri zlepsila?
    4) Pomale 18W dobijeni. Na Androidu 45-60W dobijeni.
    5) Mensi baterka, Android premiovka ma 4.5-6Ah, v iPhone 11 Pro Max 4Ah. 11 Pro 3Ah. V kombinaci s #4 je to zradne, k videni u kolegu s Apple, kdy prosi o vic casu na dobiti telefonu, ale uz se ma jit.
    6) Nestandardni konektor. Zoufaly jablickar viz #5 pokud nema svuj kabel, nepujci si od nas ani nabijecku nebo powerbanku.
    7) Zacina byt neprijemne jak to foti. Zejmena ten malicky sensor v ultrasirke kamerce iPhone 11 Max Pro 1/3.6". Premiove Androidy bezne v UWA 1/2". Byly doby, kdy iPhone fotil lepe nez Androidy.

    Apple nesleduji, je mozne ze mam neco nepresne, nebo ze dalsi generace bude neco z toho resit. Pripadne prosim o doplneni, nebo opravu.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LAUNCHER: OnePlus bullets mám (co tak koukám tak asi ty nejstarší) a nemohu si vynachválit!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam