• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NIGHTHUNTER: Domnivam ze, ze mame pravdu oba.

    Ty mas, zda se, pravdu, ze iPhone ma o neco vyssi energetickou efektivitu.

    Ja mam pravdu, viz videa nize, ze iPhone kvuli vyrazne mensim bateriim typicky vydrzi o dost mene, nez premiovky Androidu.

    Necham na uzivatele, jestli je pro nej dulezitejsi kolik hodin telefon na baterii vydrzi, nebo s jakou efektovitou tak cini.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NIGHTHUNTER: Chtel jsem dat srovnani drazsich telefonu a srovnani levnych telefonu.

    Ten Nord vs SE jsem tu s pobihajicima deckama nasel driv.

    Ty iPhone na videu vydrzi mene.
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    LAUNCHER: nevím co se tím snažíš říct, ale hezky to dokazuje moje tvrzení, kdy sami píšou v prvním komentáři, že iPhone spotřeboval 1.36 mAh/minutu v porovnání s 2.70 mAh/minutu u Norda. Takže když je Nord větší, aby mohl mít víc než 2x větší kapacitu baterky, tak i prostě dýl vydrží...
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    jo a spatny prijemce toho trapaka koukam
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NIGHTHUNTER: LAUNCHER:

    iPhone SE vs iPhone 11 vs iPhone 11 Pro vs Samsung vs OnePlus Battery Drain Test!
    http://www.youtube.com/watch?v=KRrsIp1kNtc
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NIGHTHUNTER:

    OnePlus Nord vs. iPhone SE Battery Test
    http://www.youtube.com/watch?v=BUiLhKWfaT8
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    TEKKIT: Spletl jsem si to se svým ipadem, iphone nabíjím bezdrátově
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KOLCON: on to imho spíš myslel tak, že srovnává skutečné kapacity udávané výrobcem a ty srovnáváš svoje dojmy...ale o je jedno obraťme list
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    NIGHTHUNTER: "kdysi na s10" - loňský model, jsi trapak. A jo konektor jsem si spletl s ipadem. Jak říkáš, nic o tom nevím, takže jdu zase mlčet a můžeš se tu plácat po rameni.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    LAUNCHER: ještě ke konektoru - iPhone má od roku 2012 jen Lightning konektor, kdežto Android za tu dobu postupně přechází z microUSB na USB-C. Ještě dneska můžeš koupit nové mobily na Androidu s microUSB, zároveň všichni nemají dražší řady z posledních pár let, kdežto iPhonista bude mít snad vždycky jen lightning.

    A porovnávat kapacitu baterky, když se k ní úplně jiný systém chová úplně jinak je taky trochu k ničemu. To souvisí pak třeba i s výkonem, kdy iPhonu stačily 2-4 jádra, kdežto Android měl i v levnějších modelech 8 jader. Paměť RAM to samé, iPhone si taky vystačí se 2-4 GB, na Androidu máš běžně 4-8 GB RAM. Takže když jiný systém nepotřebuje takový výkon, aby byl plynulý, tolik paměti, aby fungoval, tak nepotřebuje ani tak velkou baterku, aby vydržel stejně dlouho. A když máš menší baterku, nemusíš to do ní cpát tak rychle.

    Srovnáváš tankování kamionu s velkou nádrží a velkou hadicí - rychle to tam teče, vejde se tam toho hodně... vs osobák. Není ale cílem mít velkou nádrž, jde o dojezd (výdrž mobilu), takže o efektivitu.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KOLCON:

    1) Bud pls konkretni, na me vsude leze ze to nejde.
    2) Ten zase neumi face unlock, my mame oboje. Normalne odemykam tvari, v rousce prstem.

    5) Pls netahat do diskuze o faktach FUDD/mlzeni s tim jak to bylo kdysi na S10. Soucasnost: Android premiovka ma 4.5-6Ah, v iPhone 11 Pro Max 4Ah. 11 Pro 3Ah.

    6) Ma lightning, nikoliv USB-C
    7) Viz bod 5. Soucasnost: Zejmena ten malicky sensor v ultrasirke kamerce iPhone 11 Max Pro 1/3.6". Premiove Androidy bezne v UWA 1/2".

    Prosimte, kdyz o tematu nic nevis, proc nemlcis?
    NIGHTHUNTER
    NIGHTHUNTER --- ---
    TEKKIT: ani nejnovější iPhone nemá USB-C na těle, jen v balení je standardně kabel Lightning - USB-C...
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    KOLCON: to jsem ani nevěděl, že už to má USB-C. To je z těch argumentů co psal Launcher pro mě nejpádnější...tuhle strategii jsem nikdy nepochopil. takže big up Apple
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    ERGOSUM: Nevím no zase apple má delší podporu, déle vydává nové iosy na starší telefony...
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    LAUNCHER: Ahoj, když to porovnám s s10, co jsem chvilku používal :

    1) umí, zadej do Googlu iphone split screen
    2) jsou modely a otiskem, třeba ten nový se. Jinak ano, v rousce ksichtem neodemknes
    3) netuším
    4) netuším
    5) výdrž mi přijde lepší než u toho samsungu
    6) usb-c normální
    7) ten Samsung měl o chlup lepší světelnost, jinak to fotí pro mě srovnatelne...
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KOLCON: Ne. Já ho mám koupenej a nikdo mi tam funkce nevypíná. A aby se mi najednou snížila kapacita baterky?... :-D
    Ale omlouvám se za nevhodně zvolený výraz a připouštím, že s vámi se výrobce nebaví. :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KOLCON: Proti Apple nic nemam, posledni co bych si pral by byla monokultura Androidu, nebo libovolného jineho jednoho systemu.

    Ale co se mobilu pro praci tyka, co obcasne vidim a slysim, chybi tomu par zakladnich features:

    iPhone:
    1) Pry dodnes neumi splitscreen (okna dvou appek vedle sebe) coz je nejen pro me no-go na telefon pro praci.
    2) Zlobi s rouskama nebo s helmama. Premiove Androidy maji k odemknuti pres kamerku jeste ctecku otisku, polozis prst, odemceno. Na iPhone smolik, coz je treba ted dost pitomy. Mozna ho muzes naucit na svoji tvar v rousce, ale pak to zase nebude bezpecne.
    3) Siri vs Google Asistent. Driv tema castych vtipu. Uz se Siri zlepsila?
    4) Pomale 18W dobijeni. Na Androidu 45-60W dobijeni.
    5) Mensi baterka, Android premiovka ma 4.5-6Ah, v iPhone 11 Pro Max 4Ah. 11 Pro 3Ah. V kombinaci s #4 je to zradne, k videni u kolegu s Apple, kdy prosi o vic casu na dobiti telefonu, ale uz se ma jit.
    6) Nestandardni konektor. Zoufaly jablickar viz #5 pokud nema svuj kabel, nepujci si od nas ani nabijecku nebo powerbanku.
    7) Zacina byt neprijemne jak to foti. Zejmena ten malicky sensor v ultrasirke kamerce iPhone 11 Max Pro 1/3.6". Premiove Androidy bezne v UWA 1/2". Byly doby, kdy iPhone fotil lepe nez Androidy.

    Apple nesleduji, je mozne ze mam neco nepresne, nebo ze dalsi generace bude neco z toho resit. Pripadne prosim o doplneni, nebo opravu.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    LAUNCHER: OnePlus bullets mám (co tak koukám tak asi ty nejstarší) a nemohu si vynachválit!
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    ERGOSUM: Ty máš telefon v pronájmu a výrobce si s tebou povídá?
    ERGOSUM
    ERGOSUM --- ---
    KOLCON: " a koupíš si iphone"
    Tím myslíš ten směšnej způsob pronájmu u kterýho ti výrobce říká co je pro tebe dobrý? To fakt ne.
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    ARIAEL: Až budeš příště házet něco od Applu z okna, řekni ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam