• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMIAndroid - otevřená mobilní platforma
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SMOKY: LAUNCHER: Resp co delam:

    Zapnu cast screen na telefonu, vyberu televizi. Uvidim displey teelfonu na televizi, vse ok. Dam YouTube, full screen video, krasne vse funguje. Prepnu se do Netflix app, dam prehravat video a vypada to takhle.

    Vidim titulky, obraz nevidim.

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SMOKY: Gratuluji, nejde mi to ani na Samsungu, ani na TCL...
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    LAUNCHER: Ted sem to zkousel a funguje to
    CASTER
    CASTER --- ---
    NECROMAN: to nejde koupit treba pres mailboxde.cz ?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Kdyby někdo jel do UK/Německa/Rakouska pro nové Chromecasty, tak dejte vědět, byl by tu zájem :)
    TAP
    TAP --- ---
    Po letech radikálního zastávání čistýho androidu taky MIUI chválim. Ten jejich účet nemám, používám všechny služby od googlu jako vždy, jediný co od googlu nefunguje je Find My Phone. Ale má to řadu věcí, co člověk používá každodenně (úprava jasu, zvonění, screenshoty etc), vyřešený mnohem přívětivějc, logičtejc. K čistýmu bych se asi vracel už jen s nějakejma xposed tweakama a na to už jsem starej
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    SUK: zahly rohy byly co vim u 4x a ted aktualne u nějaké desitky. osmicky maji displeje normalni. jinak za me je miui prinosna nadstavba
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SUK: android One je už asi čtvrtý pokus googlu motivovat výrobce aby tam ty nadstavby nedávaly. už je to docela dobrý a myslím že je i výběr. několik let aktualizaci zaručeno.
    SUK
    SUK --- ---
    BRKODLAK: Nevim, mam z tech proprietarnich nadstaveb divnej pocit a trosku nechapu ten duvod (s ohledem na to, ze na UI samsungu nebo xiaoemi si vsichni vesmes spis stezuji. Preferoval bych cisty drojd, ale tam je vyber nulovej. U Xiaomi v dane cenove kategorii mi asi vadi vic, ze to ma takovej ten zahnutej displej az do uplnejch stran, coz je zhovadilost, pro kterou mam pochopeni nulove a nechci to.
    BRKODLAK
    BRKODLAK --- ---
    SUK: co je s nim?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: Chapu a nic proti tomu, ale ja bych radsi Neflix a HBO s moznosti prehravat z offline, jako to jde na kazdem dospelem Androidu.

    Jestli to jde tak parada (na AndroidTV nejde), jestli nejde tak proto nemam vyuziti.

    Ale nic proti tomu, urcite to s nadsenim vyuziji jini, kteri treba nemaji AndroidTV a chteji ji - a takto si ji zaridi z libovolne TV s HDMI.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SMOKY: Mohl bys to pls vyzkouset a overit, at to mame bez toho "IMO"? :-)

    U me to nejde a domnivam se, ze to s Netflix nejde na zadne Android TV.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    LAUNCHER: Imo treba z netflixu, co mas stazeny offline, tak muzes pres chromecast prehravat.
    KASTA
    KASTA --- ---
    TOOMIX: ok, zkusim ji preformatovat jako fat32. Dik!
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KASTA: neni naformatovana jako exFAT? To by mohlo delat problem
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: Tento novy chromecast bude jiny, nez ty predchozi, ma na nem bezet Google TV (potomek Android TV) a ma 8 GB uloziste, pro uzivatele dostupnych cca 4,4 GB myslim. Osobne jsem Android TV nikdy nemel, ale pocitam, ze tam pujde nainstalovat treba VLC apod. Ja mam treba doma NAS, takze muzi prehravat z nej, teoreticky by k tomu Chromacastu pripojit USB HUB a flashku... Ale to si jen domyslim.
    KASTA
    KASTA --- ---
    cau, moc nevim kde se zeptat: mam tablet lenovo s androidem (hodne starym 4.4.2.) a z nejakyho duvodu neprecte 32GB kartu sandisk ultra. kartu ohlasi pri vyjmuti/zasunuti pak napise ze probiha snimani media ale uz nic dalsiho, uz se na ni nedostanu. karta v pc normalne funguje a v tabletu vsechny ostatni karty co jsem zkousel taky fungujou. premyslel jsem jestli by to nevyresil upgrade androidu aspon na 5.0 ale nechci si zase bezduvodne vsechno rozhodit....
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    DATEL: 1) Nevim jak primo Chromecast, dodnes jsem zadny nemel, nebyl duvod.

    2) S Android TV mam bohatou zkusenost. Na ni nainstalujes napr Netflix, HBO. Ale ani jedna z techto appek neumozni stahnout content do offline. Oproti libovolnemu Android mobilu, tabletu - kde to tyto appky umi.

    3) Nevidim, ze by pro Chromecast inzerovali kapacitu pameti, nebo moznost pripojit disk.
    DATEL
    DATEL --- ---
    LAUNCHER: Urcite? Uloziste to ma a Android TV, tam nejdou doinstalovavat aplikace? Podle me jo...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NECROMAN: Novy Chromecast - Na jednu stranu chvalim, ze uz je k tomu remote.

    Na druhou stranu mi prijde, ze stale bez moznosti offline prehravani. Coz mi prijde neprakticke - kdyz padne net, clovek by alespon pustil deckum neco z offline.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Nemáte tušení, kdy a kde bude v ČR k sehnání nový Chromecast?
    Google Chromecast (2020) review: reinvented — and now with a remote - The Verge
    https://www.theverge.com/21495609/google-chromecast-2020-review-streaming-remote-control
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam